a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Niedziela, 27 maja 2018
Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Ardeńskie klasyki szansą dla Kwiatkowskiego?

2015-04-19
Ardeńskie klasyki szansą dla Kwiatkowskiego?

Mistrz świata Michał Kwiatkowski zapowiada walkę w ardeńskich klasykach. Pierwszy wyścig już w niedzielę. Nie zobaczymy w nim zawodnika ekipy Tinkoff-Saxo Rafała Majki. Ardeński tydzień uzupełnią wyścigi La Flèche Wallonne i prestiżowy Liège-Bastogne-Liège

Sezon kolarski w pełni. Po ciekawym początku, czas na Ardeński Tryptyk. Zapoczątkuje go w niedzielę jeden z najważniejszych wiosennych klasyków, wyścig Amstel Gold Race. W 50. edycji wyścigu pojedzie Michał Kwiatkowski. Nasz zawodnik chce pokazać się z jak najlepszej strony i powalczyć o zwycięstwo na trasie w Holandii. Mistrz świata jest typowany na głównego kandydata do triumfu. Kwiatkowski nie raz udowodnił, że potrafi walczyć. Pokazał to szczególnie podczas wyścigu Paryż-Nicea. W ostatnich edycjach Amstel Gold Race finiszował na pozycjach czwartej i piątej. W tym roku ma szansę powalczyć o podium.

Obok Michała, o zwycięstwie poważnie myśli Alejandro Valverde. Podczas wyścigu Dookoła Katalonii Hiszpan pokazał, że jest w formie. Wśród faworytów jest też ubiegłoroczny triumfator Philippe Gilbert z ekipy BMC. Na trasie pojawi się również zwycięzca tegorocznego wyścigu Dookoła Kraju Basków Joaquin Rodriguez. Emocji nie powinno zabraknąć.

W niedzielę na starcie nie pojawi się natomiast Rafał Majka. Polak nie został zgłoszony na liście swojej ekipy. Majka podczas wyścigu w Kraju Basków pokazał się z dobrej strony i zapowiadał start w ardeńskich klasykach. Drużyna Tinkoff-Saxo jako ostatnia podała organizatorom swój skład. Na ośmioosobowej liście zabrakło nazwiska naszego zawodnika. Być może zobaczymy go podczas dwóch kolejnych odsłon tryptyku.

W środę kolarze walczyć będą na trasie wyścigu La Flèche Wallonne. Rok temu w popularnej Walońskiej Strzale zwyciężył Valverde. Hiszpan będzie chciał powtórzyć tamten sukces. Najważniejszy i najbardziej prestiżowy z wyścigów w Ardenach odbędzie się jednak cztery dni później. W kolejną niedzielę kolarze staną na starcie Liège-Bastogne-Liège. Jest to najstarszy jednodniowy wyścig kolarski na świecie. Pierwsza edycja rozegrana została już w roku 1892. Pagórkowata trasa tego wyścigu zalicza go do najtrudniejszych klasyków. Rywalizacja na trasie trzech ardeńskich klasyków zapowiada się zatem ciekawie. Nie powinno zabraknąć w niej polskich akcentów.

Irmina Kwiatek

Fot. Wei Yuet Wong, GNU FDL, Wikipedia.org

Tagi: Amsetl Gold Race, Ardeński Tryptyk, kolarstwo, Michał kwiatkowski

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter