a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Sobota, 24 lutego 2018
Imieniny: Macieja, Bogusza

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Air Soft Gun – poczuj się jak żołnierz

2017-10-07
Air Soft Gun – poczuj się jak żołnierz

ASG, to jeden z tych sportów, w których bez dobrego sprzętu nie mamy czego szukać. Ekwipunek airsoftowca jest obszerny i wymaga pewnych wydatków. Od czego zacząć przy wyborze sprzętu?

 

Replika

Bez broni ciężko o zabawę w ASG. Wybór replik jest bardzo duży. Za najtańsze nadające się do użytku karabiny zapłacimy kilkadziesiąt złotych. Jednak profesjonalny sprzęt potrafi kosztować nawet ponad tysiąc. Bardzo popularne są repliki elektryczne, produkowane najczęściej w Chinach. Przy wyborze pierwszej broni warto jednak spytać o zdanie kogoś doświadczonego, kto doradziłby nam, jaki sprzęt będzie idealny pod nasze wymagania. Warto pamiętać, żeby uważać z budżetem i nie wydać wszystkiego na broń. Replika to nie wszystko co konieczne, żeby zacząć przygodę z ASG. Za worek amunicji zapłacimy maksymalnie 50 zł.

 

Maska

Tak jak w paintballu, w przypadku ASG warto wydać kilkadziesiąt złotych na zabezpieczenia ochronne. W tym sporcie o wypadek nietrudno, a dobra maska pozwoli nam ograniczyć ryzyko do minimum. Wybór jest duży, a jedną z bardziej popularnych jest wersja siatkowa. Daje ochronę, a przy okazji dobrze wygląda. Alternatywą są maski plastikowe, albo bandany, jednak pod względem wytrzymałości, znacznie ustępują tej siatkowej.

 

Latarka

Mecze ASG często odbywają się w opuszczonych fabrykach, ruinach i innych tego typu budynkach. Pełno w nich ciemnych miejsc, więc dobra latarka, którą zamontujemy na swoim karabinie, może dać nam pewną przewagę nad rywalami. - W ogólnej sprzedaży są dostępne specjalne latarki taktyczne przystosowane do montażu na broń. Dysponują dużą mocą, jednym trybem pracy, włącz i wyłącz, oraz dodatkowymi akcesoriami umożliwiającymi współpracę z bronią. Przede wszystkim włącznik żelowy oraz specjalny montaż do broni. Dzięki temu można je wykorzystywać w każdych warunkach. Jako przykład można podać model M-FORCE, wykonany z aluminium lotniczego - mówi Mirosław Pastor, kierownik działu jakości i serwisu Mactronic. - Z podobnych latarek na co dzień korzysta wojsko i policja - dodaje. Kupując latarkę powinniśmy zwrócić uwagę na ich wytrzymałość i wodoodporność. Dodatkowym atutem będzie również moc, a co za tym idzie zasięg światła. Przykładowo latarka M-Force 2.1 świeci na 190 metrów, co jest odległością optymalną. Dobrą latarkę do repliki wraz z zestawem akcesoriów można kupić już za mniej niż 150 zł.

 

Mundur

Jeżeli żołnierz bez karabinu to nie żołnierz, to co powiedzieć o żołnierzu bez munduru? Strój airsoftowca powinien być wytrzymały, ale nie może krępować ruchów. Część społeczności ASG praktykuje mecze w dresie, jest to jednak ryzykowne ze względów bezpieczeństwa. Na początek dobrze jest zaopatrzyć się chociaż w najprostszy mundur kamuflujący, który możemy kupić w demobilu za kilkadziesiąt złotych. Mundury renomowanych firm potrafią osiągać koszty nawet 800 zł. Ważnym elementem stroju są nakolanniki. W airsofcie klęka się dość często - pozwala to zmniejszyć sylwetkę i nabrać precyzji przy celowaniu, ochrona kolan jest więc konieczna. Nie można też zapominać o butach. Bieganie z karabinem w sandałach jest wykluczone. Obuwie powinno być dobrze obudowane, aby w razie chybionego strzału rywala dobrze ochronić stopy.

Ekwipunek airsoftowców jest obszerny i potrafi sporo kosztować. Jednak jak zapewniają sami pasjonaci tego sportu - jest to warte swojej ceny, czego dowodem jest rosnąca liczba fanów tego typu aktywności.

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter