a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Niedziela, 27 maja 2018
Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

70 do 30 – czyli nowa recepta na utratę wagi

2017-06-15
70 do 30 – czyli nowa recepta na utratę wagi

Przyczyną otyłości w dużej mierze jest zaburzona proporcja między dostarczanymi z pożywieniem kaloriami a spalaniem ich poprzez ruch. Jemy coraz więcej, poruszamy się mniej, a z każdym rokiem nasz metabolizm spada. Jak ustrzec się przed powikłaniami tej choroby i co zrobić, aby skutecznie i bezpowrotnie wrócić do wymarzonej sylwetki? - podpowiada ekspert.

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, aby zredukować nadwagę i otyłość, należy podejść do tematu odchudzania w sposób kompleksowy, tzn. na stałe zmienić nawyki żywieniowe, a także włączyć aktywność fizyczną.[1] Codzienne menu powinno zatem ograniczać przyjmowanie produktów z wysoką zawartością cukrów prostych (np. bułek słodkich, słodyczy, czy napojów gazowanych), a także nasyconych kwasów tłuszczowych, które znajdują się w tłustej części mięs, m.in. w golonce, żeberkach, itd. Jednak to, co dopełnia proces odchudzania, to aktywność fizyczna. Zalecany przez Światową Organizację Zdrowia czas ruchu to 60 minut dziennie dla dzieci, natomiast około 30 minut dla dorosłych.[2] W jaki sposób należy ćwiczyć? „Najlepszym sposobem na walkę z nadmiernymi kilogramami jest wprowadzenie do swojego życia systemu, który będzie opierał się na przeznaczeniu 70% uwagi na dietę, a 30% na aktywność fizyczną. Dzięki takim proporcjom możemy uzyskać wymarzoną sylwetkę, a także poczuć się lepiej w swoim własnym ciele. Z doświadczenia wiem, że wyjście na basen czy siłownię jest bardzo krępujące dla osób z nadmiarem kilogramów. Już nawet jedno ciekawe spojrzenie w jednym momencie powoduje wewnętrzny paraliż, stres i całkowitą utratę pewności siebie. To ciężkie przeżycie, dlatego znacznie łatwiej dla osób otyłych lub z nadwagą jest rozpocząć działania we własnym domu, aby oswoić się i przyzwyczaić do ćwiczeń. Dobrym pomysłem są również długie spacery czy wybieranie schodów zamiast windy" - dodaje Monika Honory.

Większość dostępnych na rynku ćwiczeń na płytach DVD charakteryzuje się wysoką intensywnością treningu, co zdaniem ekspertów może być powodem rezygnacji z aktywności fizycznej. Dlaczego? Zbyt wysokie tempo zazwyczaj nadmiernie obciąża osoby ćwiczące i wzbudza w nich rezygnację,
a także poczucie frustracji z powodu nie ukończenia treningu. W związku z tym, bardzo ważne jest odpowiednie dobranie ćwiczeń do możliwości osób z nadwagą i otyłością. „Każda osoba z dużą masą ciała powinna rozpocząć aktywność fizyczną od minimalnego wysiłku. Idealnym rozwiązaniem jest wykonywanie ćwiczeń w pozycjach niskich, na przykład w klęku podpartym . Pozwoli to na podjęcie pierwszych kroków, które wspomogą ogólną sprawność organizmu, stopniowo wzmacniając mięśnie przykręgosłupowe, mięśnie głębokie w tym poprzeczny brzucha" - radzi Ilona Ozimek magister fizjoterapii.

„Elementy treningu funkcjonalnego, który jest wykonywany w różnych płaszczyznach, wspomagają proces odchudzania, a także kształtują ogólną sprawność nerwowo - mięśniową w tym koordynację, prawidłową postawę oraz napięcie gorsetu mięśniowo - szkieletowego. Bardzo istotne dla osób
z nadwagą i otyłością są ćwiczenia izometryczne, które wzmacniają mięśnie, a także zapobiegają osteoporozie. Połączenie tych ćwiczeń z elementami treningu cardio, dodatkowo wspomaga układ krążenia oraz usprawnia układ oddechowy. Właśnie takie zestawy ćwiczeń można znaleźć na płytach Moniki Honory" - dodaje Ilona Ozimek.

Ćwiczenia zaproponowane w płytach „Twoja Przemiana - poziom podstawowy" oraz „Poprawa Kondycji - poziom średniozaawansowany" pozwalają w łatwy i przystępny sposób podejmować aktywność fizyczną. „Gdy byłam otyła, nie lubiłam ćwiczeń i strasznie się do nich zraziłam, ponieważ przewyższały kilkakrotnie moje możliwości. Dlatego Ci, którzy chcą rozpocząć aktywność i powolutku włączyć ją do swojego życia, powinni rozpocząć od tych delikatniejszych, które pozwolą im poprawić kondycje, nie przemęczając ich"- podpowiada Monika Honory. „Trwała zmiana wyglądu jest możliwa tylko przy powolnym etapie odchudzania. Zdrowo jest aby wynosił on minus jeden kilogram tygodniowo" - dodaje Monika Honory, ekspert ds. żywienia.

Już od 6 czerwca 2017r. dostępne są w sprzedaży płyty DVD z ćwiczeniami dla osób z nadwagą
i otyłością „Twoja Przemiana - poziom podstawowy" skierowana do osób, które rozpoczynają aktywność fizyczną, oraz „Poprawa Kondycji - poziom średniozaawansowany" z zestawem bardziej intensywnym. Wskazane ćwiczenia opracowane zostały przez Monikę Honory oraz magister fizjoterapii Ilonę Ozimek.

[1] http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs311/en/

[2] http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs311/en/

źródło: newsrm.tv

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter