a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Piątek, 27 listopada 2015
Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Szkoła całowania, czyli rodzaje pocałunków

2011-11-16
Szkoła całowania, czyli rodzaje pocałunków

Pocałunek to niezwykle intymna forma zbliżenia pomiędzy partnerami. Jest oznaką miłości i pożądania, ale także opieki, troski, czułości. Podczas pocałunku wszystko ma znaczenie: ułożenie głowy, intensywność, to, co robimy z rękoma i oczami. Kamasutra wymienia ponad 30 tysięcy rodzajów pocałunków, my przyjrzymy się kilku najbardziej popularnym.

POLUB NAS NA FACEBOOKU! KLIKNIJ TUTAJ

Całus w usta (suchy) – rodzaj cmoknięcia; zdarza się pomiędzy kochankami, ale także bliskimi sobie ludźmi, niebędącymi w związku. To znak, że osoby, które uczestniczą w pocałunku ufają sobie i darzą siebie ciepłymi uczuciami.

Pocałunek francuski – angażuje nie tylko usta, ale i język. Partnerzy, podczas pocałunku, pobudzają wzajemnie swoje języki. Jeden z najbardziej intymnych pocałunków.

Pocałunek symboliczny – jest bardzo subtelny, kobieta i mężczyzna lekko muskają swoje wargi bez uczestnictwa języka, bez ssania czy gryzienia. Ulotny i delikatny jest zaproszeniem do dalszych pieszczot.

Pocałunek dotykający – kobieta dotyka językiem warg kochanka.

Pocałunek wyciśnięty – dość nietypowy i mało popularny rodzaj pocałunku. Jedna osoba chwyta palcami dolną wargę partnera, odchyla ją i składa pocałunek na jej wewnętrznej stronie.

Pocałunek w szyję – nawet zdawkowy całus w szyję jest oznaką pożądania i namiętności.

Całus w czoło -  jest wyrazem troski i opieki. Osoba, która całuje w czoło przekazuje komunikat „jesteś dla mnie ważny, zależy mi na tobie”.

Pocałunek motyla – nie biorą w nim udziału usta a… rzęsy. Jedna osoba muska rzęsami ciało drugiej osoby. Należy maksymalnie zbliżyć oko do skóry partnera i mrugać szybko powiekami.

Pocałunek z zamkniętymi oczami – preferowany przez kobiety. Mężczyźni zwykle lubią mieć kontrolę, co się dzieje wokół nich, kobiety natomiast rozpływają się w pocałunku i przeważnie zamykają oczy, aby bardziej się nim rozkoszować.

Pocałunek aktywny (ruchomy) – kobieta pozostaje aktywna i chwyta ustami dolną wargę partnera. Według Kamasutry jest to bardzo podniecający rodzaj pieszczot.

AW2

Foto: artelista.com

 

Tagi: całus, co oznaczają pocałunki, pocałunek, rodzaje pocałunków, seks

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter