a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Poniedziałek, 24 września 2018
Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Suchość pochwy z punktu widzenia psychologa –Maria Rotkiel dla Akademii Feminum

2017-05-19
Suchość pochwy z punktu widzenia psychologa –Maria Rotkiel dla Akademii Feminum

Według badania przeprowadzonego na zlecenie Akademii Feminum, aż 76% pań uznaje suchość pochwy za wstydliwy problem. Co więcej, rodzi on w nich takie emocje jak stres, smutek, frustracja i zdenerwowanie. Kobiety są także przekonane, że może prowadzić do pogorszenia relacji z partnerem (61%) oraz spadku ogólnego zadowolenia z życia (49%), a także wywołać kompleksy (38%) i depresję (27%).

Problemy intymne kobiet, w tym suchość pochwy, mogą mieć bardzo poważne skutki natury psychologicznej. Maria Rotkiel, psycholog i trenerka par, a także ekspert Akademii Feminum wyjaśnia, dlaczego dolegliwość ta jest tak niebezpieczna dla naszej sfery psyche.

Suchość pochwy a relacje z partnerem

Suchość pochwy może być początkiem bardzo wielu problemów i trudności w relacji z partnerem, ponieważ powoduje dyskomfort w trakcie stosunku, często bolesność, więc kobieta zaczyna unikać seksu. Unikając seksu unika partnera, unika sytuacji, które mogą skończyć się zbliżeniem, a więc odtrąca go. Często nie mówiąc partnerowi, jaki jest powód takiego zachowania sprawia, że on odbiera je jako odrzucenie, czuje się nieatrakcyjny i nieważny. Między partnerami narasta frustracja, złość i pretensja, oddalają się od siebie. I tak naprawdę takie oddalanie się może skończyć się rozstaniem - powiedziała Maria Rotkiel, psycholog i trenerka par, a także ekspertka Akademii Feminum.

Suchość pochwy a poczucie własnej wartości

Suchość pochwy powoduje również, że kobieta czuje się mniej pewnie, czyli mniej seksownie, mniej atrakcyjnie, mniej kobieco. Przez to jest mniej pewna siebie, mniej asertywna, bardziej wycofana i smutniejsza. Zaczyna rezygnować z wielu ważnych aktywności i przyjemności, zaczyna zamykać się w sobie, czyli jest też mniej asertywna i pewna siebie zawodowo i towarzysko. Tak naprawę suchość pochwy może powodować wiele trudnych i przykrych sytuacji w każdej sferze życia kobiety - powiedziała Maria Rotkiel, psycholog i trenerka par, a także ekspertka Akademii Feminum.

Suchość pochwy to problem, z którym możemy się skutecznie uporać. Powrót do zdrowia i dobrego samopoczucia zależy tylko od nas i naszego przekonania do tego, że jest to dolegliwość jak każda inna, dlatego mamy prawo do walki z nią. Marka Feminum oddaje do dyspozycji kobiet trzy żele nawilżające - każdy stworzony z myślą o zdrowiu i komforcie miejsc intymnych.

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter