a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Środa, 26 września 2018
Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Rozmowy intymne – jak dzielić się z partnerem swoimi potrzebami?

2017-10-17
Rozmowy intymne – jak dzielić się z partnerem swoimi potrzebami?

Większość par wychodzi z założenia, że rozumie się bez słów i wie o sobie wszystko. Jednak szczere rozmowy na tematy intymne często przychodzą nam niezwykle trudno lub są pomijane i odkładane na nigdy nie nadchodzące później. Zwykle wstydzimy się mówić o swoich pragnieniach i nie mamy odwagi pytać partnera o jego potrzeby. Z czego to wynika i co zrobić, aby to zmienić? Na te pytania odpowiadają eksperci z Akademii Feminum.

Seks nie jest tematem tabu. Rozmawiamy o nim często, jednak przeważnie w dość luźnym kontekście np. żartów w gronie znajomych. Rzadko jesteśmy gotowi na poważne, intymne rozmowy z partnerem, a w sypialni wolimy udawać, że wszystko jest w porządku, niż poruszać te delikatne kwestie. Zapominamy, że dojrzały związek powinien opierać się na wzajemnym zrozumieniu i akceptacji. Bez nich żadna ze stron nie osiągnie satysfakcji w łóżku. Pamiętajmy, że sytuacje intymne dają nam możliwość bycia niezwykle blisko z drugą osobą, dzielenia z nią tej sfery, do której nie ma dostępu nikt inny. Eksperci z Akademii Feminum radzą, w jaki sposób dzielić się swoimi potrzebami oraz jakie pytania zadawać, aby dobrze poznać naszą drugą połowę.

Zacznij od rozmowy z samym sobą

Co sprawia, że nie potrafimy podzielić się z partnerem np. informacją, jaki rodzaj pieszczot lubimy najbardziej? Głównym powodem jest to, że sami do końca nie poznaliśmy swojej seksualności, a co za tym idzie swoich potrzeb, dlatego nie wiemy, jak o nich rozmawiać. Dlatego pracę nad tą sferą swoje życia warto zacząć od odkrywania samego siebie, zastanowienia się nad tym, co sprawia nam największą przyjemność, a następnie poszukania słów, które najlepiej opiszą nasze intymne pragnienia. Dzięki temu będzie nam łatwiej rozmawiać o swoich potrzebach z partnerem.

Magiczne słowa i gesty w ciągu dnia

W związku bardzo ważna jest komunikacja z ukochaną osobą, dlatego warto nad nią pracować, zwracając uwagę na zwykłe, codzienne sprawy. Jeśli w rozmowach na temat opłacania rachunków, wspólnego weekendu, zakupów czy planów na przyszłość nie ma porozumienia, brakuje wrażliwości i empatii, to nie można oczekiwać, że rozmowy intymne będą wyglądały inaczej. Rozmowa to sztuka i umiejętność, którą trzeba szkolić przez cały czas, nie tylko w momencie, gdy bardzo nam na czymś zależy. Od czego zacząć? Nauczmy się uważnie słuchać naszej drugiej połowy, wplatajmy w nasze rozmowy miłe słowa, takie jak: lubię to, jest mi przyjemnie, czy jestem szczęśliwa/szczęśliwy. Nauczmy się obdarowywać naszego partnera czułymi gestami bez powodu, z zaskoczenia. Odpowiednia atmosfera i wzajemny szacunek pomogą nam w odnalezieniu wspólnego języka.

Wspólna lektura oraz gadżety

Jeśli rozmowy na temat potrzeb intymnych przychodzą nam naprawdę trudno, możemy spróbować innych rozwiązań, które mogą okazać się dobrym sposobem na przełamanie lodów. Jednym z nich jest podsunięcie naszemu ukochanemu lektury, która będzie dla niego dobrą wskazówką. Można również czytać ją wspólnie, przenosząc zawarte w niej porady wprost do sypialni. Jeśli uważamy, że w naszym życiu intymnym czegoś brakuje i nie czujemy się do końca spełnieni, a chcielibyśmy np. wypróbować czegoś nowego, to warto zabrać swojego partnera do sexshopu. Erotyczne zabawki z pewnością pomogą podkręcić atmosferę w sypialni.

Odejdź od rutyny - rozmowa w formie zabawy

Tym, co często, powoli acz skutecznie, zabija związek i doprowadza do braku kontaktów intymnych jest rutyna. Jak nie pozwolić wkraść się jej do naszego łóżka? Nie zawsze konieczna jest rozmowa za pomocą słów, czasem wystarczy, że w czasie wspólnej łóżkowej zabawy będziemy nakierowywać swojego partnera na gesty i ruchy, które sprawiają nam przyjemność. Jeśli druga strona nie potrafi tego pokazać, to nauczmy się zadawać jej pytania, np. „Czy sprawia Ci przyjemność, gdy całuję Cię po szyi?". Dzięki temu nauczymy się siebie i dowiedziemy się, jak działać, by czerpać wzajemną przyjemność.

Szczere rozmowy z partnerem na temat wspólnego życia intymnego to bardzo ważny aspekt każdego związku. Jeśli nauczymy się słuchać drugiej strony i akceptować jej potrzeby to możemy być pewni, że nasze życie intymne nabierze kolorów.

Materiał zewnętrzny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter