a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Sobota, 21 lipca 2018
Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Polskie ars amandi − co Polki pragną zmienić w swoim życiu seksualnym?

2017-03-03
Polskie ars amandi − co Polki pragną zmienić w swoim życiu seksualnym?

Zdaniem 14 proc. kobiet, które uważają, że można wskazać zachowania typowe dla kobiet, flirtowanie, uwodzenie i kokietowanie są właśnie takimi zachowaniami. Ponadto badane Polki postrzegają swoją kobiecość, gdy są ładnie ubrane (26 proc.), czują się atrakcyjne (26 proc.), malują się (19 proc.) i są zadbane (18 proc.). Takie wyniki nie dziwią, ponieważ trudno nie widzieć związku między pewną siebie, świadomą swojego piękna i wartości kobietą, a jej chęcią i potrzebą okazywania tego światu i pragnieniem bycia docenianą i... pożądaną przez mężczyzn.

Dla 14 proc. badanych wyznacznikiem kobiecości jest fakt, że są one podziwiane i słyszą komplementy; czują się seksowne, pożądane, adorowane (to zdanie 11 proc.), a także, gdy mężczyźni zwracają na nie uwagę (13proc.). Nie od dziś wiadomo, że kobiety chętniej uprawiają seks, gdy... czują się atrakcyjne (dla partnera i same dla siebie) oraz mają pewność, że nie zajdą w ciążę. W tym drugim pomóc może antykoncepcja hormonalna - rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. Dlatego dla komfortu swojego i partnera warto rozważyć wybór niecodziennej antykoncepcji transdermalnej, która oceniana jest jako skuteczna, odwracalna, prosta w użyciu, szeroko dostępna i efektywna kosztowo. A ponadto z uwagi na swój kształt zaliczana jest to metod wygodnych i bardzo dyskretnych.

W konsekwencji pewna siebie kobieta, która ma mocne (lub wciąż wzmacniane przez mężczyznę) poczucie własnej wartości częściej i chętniej będzie oddawała się zaspokajaniu potrzeb seksualnych. I mimo tego, że są to potrzeby zaliczane przez Maslowa do potrzeb fizjologicznych, czyli tych z najniższego piętra w hierarchii, warto pamiętać, że jeżeli te potrzeby nie są zaspokojone, organizm człowieka nie może prawidłowo funkcjonować. Mimo swojej niskiej pozycji są to potrzeby najważniejsze, dlatego powinny być spełnione w pierwszej kolejności.

 

Trudna sztuka... kochania?

Od dawna wiadomo, że na seksualne życie kobiet wpływa wiele czynników psychologicznych, społecznych czy ekonomicznych. I - oprócz faktu, że seks zaczyna się w głowie - bardzo ważny jest także przekaz, że seks u kobiet zaczyna się kilkanaście godzin przed samym stosunkiem, a zachowanie partnera w ciągu dnia może szybko zachęcić/zniechęcić partnerkę do współżycia. Natomiast z badań TNS wynika, że większość par rzadko chodzi razem na randki, do kina lub restauracji. Tylko 8 proc. par ogląda razem filmy w kinie przynajmniej raz w tygodniu, 14 proc. spędza razem wieczór w restauracji lub klubie, a 17 proc. wybiera się na randki. Z kolei 27 proc. par rozmawia o planach związanych z posiadaniem dzieci minimum raz w tygodniu.

Wbrew pozorom, kobiety nie postrzegają seksu wyłącznie jako drogi do prokreacji. Gdyby było inaczej, to aż 87 proc. respondentek nie uważałoby, że ich partner mógłby być lepszym kochankiem, gdyby poprosił o wskazówki znanych celebrytów, takich jak Maciej Zakościelny (34 proc.), Bogusław Linda (31 proc.) czy Robert Lewandowski (29 proc.).

 

Wystawić nos spod ciepłej kołderki

Lubimy sprawdzone metody. Bo przecież jesteśmy narodem zachowawczym, który nie przepada za zmianami. A poza tym mamy w sobie mocno wdrukowane przekonanie, że „lepsze" jest wrogiem „dobrego". Co zatem dzieje się za zamkniętymi drzwiami sypialni? Zdaniem respondentek najbardziej znane są: stosunek waginalny (w 90 proc.), oralny bierny, czyli mineta (w 87 proc.) i ex aequo masturbacja oraz seks oralny bez wytrysku do ust (w 85 proc.). Są to jednocześnie najczęściej podejmowane (kolejno 74, 62, 55 i 58 proc.) przez badane Polki aktywności seksualne. Badania przeprowadzone przez TNS Polska pokazują także, że Polki w sypialni oczekują... rewolucji! Respondentki aktywne seksualnie podejmują w sypialni średnio 4 różne rodzaje aktywności. Ale 69 proc. badanych kobiet chce zmian w swoim życiu seksualnym. Polki chcą eksperymentów. Jakich? (uwaga, panowie!) Najczęściej pojawiające się odpowiedzi na pytanie, jakich czynności chciałabyś spróbować to: seks oralny z wytryskiem do ust, seks oralny bierny oraz seks analny. Spontaniczny seks również zostałby pozytywnie przyjęty przez kobiety.

źródło: Newseria Lifestyle

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter