a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Poniedziałek, 24 września 2018
Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Miałeś zawał? Porozmawiajmy o seksie

2017-03-21
Miałeś zawał? Porozmawiajmy o seksie

Zawał serca to nie tylko ogromne zagrożenie dla zdrowia, ale też bardzo traumatyczne przeżycie, które rzutuje na resztę życia. Trzeba jednak pamiętać, że po zawale serca można nie tylko wyjść ze szpitala, wrócić do pracy, ale też normalnie uprawiać seks. Najważniejsze jest, aby porozmawiać z lekarzem o swoich obawach i oczekiwaniach.

W przypadku większości mężczyzn nie ma przeciwwskazań do powrotu do aktywności seksualnej po zawale serca. Problemem są przede wszystkim obawy pacjentów, którzy wstydzą się na ten temat rozmawiać ze swoim lekarzem. Brak wiedzy wywołuje strach przed powrotem do współżycia.

Badacze z Uniwersytetu w Chicago potwierdzili, że im szybciej mężczyzna po zawale otwarcie porozmawia ze swoim lekarzem, tym szybciej zrozumie jakie wyzwania czekają jego organizm i wróci do normalnego funkcjonowania. Również seksualnego.

Jak zauważa Paulina Polak, seksuolog z Centrum Medycznego Falck: Ważne jest, żeby porozmawiać ze swoim lekarzem nie tylko na temat oczekiwań, ale również obaw. Pytań jest wiele: kiedy można wrócić do aktywności seksualnej, jaki będzie to miało wpływ na kondycję serca, ale również na jakie znaki ostrzegawcze zwracać uwagę. W przypadku każdego pacjenta odpowiedzi będą się różnić.

W Polsce codziennie około 300 osób ma zawał. Jest to stan, w którym dochodzi do zamknięcia tętnicy doprowadzającej krew do serca. W efekcie, z powodu braku dopływu utlenowanej krwi, mięsień sercowy obumiera. W przypadku zawału, bardzo ważna jest szybka reakcja i przewiezienie chorego do szpitala w celu udrożnienia tętnicy.

Objawami zawału są:

  • silny ból w klatce piersiowej za mostkiem i duszność
  • uczucie pieczenia, rozpierania klatki piersiowej
  • ból pleców między łopatkami
  • zdarzają się również nudności i wymioty

Czynniki ryzyka rozwoju choroby wieńcowej i zawału to:

  • nadciśnienie tętnicze
  • cukrzyca
  • otyłość
  • wysoki poziom cholesterolu
  • stres
  • wiek powyżej 45 lat i czynniki genetyczne (historia zachorowań w najbliższej rodzinie)

źródło: Newseria Lifestyle

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter