a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Wtorek, 25 września 2018
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Jak postawić męskie problemy?

2017-03-05
Jak postawić męskie problemy?

Nie jesteś sam

Zaburzenia erekcji to męska rzecz - według danych Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej cierpi na nie około 1,7 miliona Polaków. Problem z przedwczesnym wytryskiem jest jeszcze powszechniejszy.

Szacuje się, że przedwczesna ejakulacja może przytrafiać się nawet 1/3 mężczyzn - mówi prof. Andrzej Borkowski, specjalista urologii.

Przyczyny

Zaburzenia erekcji mogą wywołać czynniki natury psychicznej, takie jak stres, lęk przed oceną stosunku przez partnerkę, czy jej niewystarczającym zadowoleniem. Niekorzystnie na pożycie wpływa również nadużywanie alkoholu innych używek lub niektórych leków. Natomiast jeśli chodzi o czynniki fizyczne, zaburzenia erekcji rozpatruje się raczej w kontekście objawów poważniejszej choroby, niż schorzenia samego w sobie. Mogą do nich należeć: przerost gruczołu krokowego i infekcje układu moczowego, ale także miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, czy stwardnienie rozsiane.  Nierzadko zaburzenia erekcji są pierwszym objawem nadchodzącego zawału serca.

Przyczyny psychiczne przedwczesnego wytrysku mogą być takie same, jak zaburzeń erekcji. Do swoistych czynników fizycznych zalicza się natomiast nadpobudliwość nerwu sromowego, nadwrażliwość żołędzi członka czy słabe napięcie mięśni zwieraczy cewki moczowej.

Stało się! Co zrobić?

Nie panikuj, jeśli to jednorazowa sytuacja. Zwróć uwagę, jeśli któryś z problemów się powtarza. Wtedy - nie chowaj głowy w piasek - nie rezygnuj z seksu!

Niestety większość mężczyzn wstydzi się tych przypadłości. Zaczynają szukać wymówek od współżycia, zamiast pomocy. To błąd! - mówi prof. Borkowski.

Zaburzenia erekcji i przedwczesny wytrysk najczęściej leczy się farmakologicznie. Należy pamiętać, że jedynie lekarz jest w stanie wybrać skuteczną terapię. A co najważniejsze -ocenić, czy zaburzenia seksualne nie są objawem poważniejszych schorzeń - alarmuje prof. Borkowski.

W przypadku wystąpienia powyższych problemów najlepiej szukać pomocy u urologa lub seksuologa. 

źródło: Newseria Lifestyle

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter