a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Sobota, 21 lipca 2018
Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Dlaczego Polki wybierają antykoncepcję doustną?

2017-02-25
Dlaczego Polki wybierają antykoncepcję doustną?

Zbadali, co użytkowniczki pigułek antykoncepcyjnych sądzą o tej metodzie

Ginekolodzy uczestniczący w programu edukacyjnego „Antykoncepcja dla Ciebie" sprawdzili, jaki stosunek do antykoncepcji doustnej mają kobiety, które po nią sięgają. Badanie postaw pacjentek kontynuujących lub rozpoczynających doustną antykoncepcję hormonalną w zakresie prawidłowego stosowania doustnych tabletek antykoncepcyjnych zostało przeprowadzone przez firmę Brass Research & Development w ramach wspomnianego programu. Badanie powstało dzięki danym dostarczonym przez ginekologów, którzy przeprowadzili wywiad z 17 760 pacjentkami w okresie od października 2015r. do października 2016r.

 

 

Najważniejsze jest zapobieganie ciąży

Jak pokazują wyniki badania, główny cel stosowania tabletek jest oczywisty - najważniejsze dla respondentek okazało się ich działanie antykoncepcyjne. Zdecydowana większość badanych kobiet (87 proc.) sięga po tabletki antykoncepcyjne ze względu na zapobieganie ciąży. Pozostałe uczestniczki badania (13 proc.) stosują hormonalną antykoncepcję doustną z innych powodów niż tylko zapobieganie ciąży.. Wśród tych powodów najczęściej wymieniano nieregularny cykl (44,1 proc.) oraz problemy z cerą (31,5 proc.). Choć główny powód stosowania pigułek nie uległ zmianie przez kilka ostatnich lat, to porównanie wyników z kilku ostatnich lat pokazuje, że zwiększa się odsetek pań wybierających tabletki z  powodów pozaantykoncepcyjnych - w minionych latach aż 96 proc. badanych kobiet deklarowało, że stosuje tabletki po to, by zapobiec ciąży.

 

Jesteśmy zadowolone ze stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Badane Polki są usatysfakcjonowane ze stosowanej przez nie doustnej antykoncepcji. Większość pacjentek biorących udział w badaniu stwierdziła, że jest zadowolona z przyjmowanych przez nie tabletek (84,8 proc). Zaledwie jedna na czterdzieści kobiet uczestniczących w badaniu przyznała, że jest niezadowolona ze stosowanych środków (2,4 proc.).

 

 

Dlaczego sięgamy po pigułki?

Część Polek zauważa, że doustna antykoncepcja hormonalna przynosi im dodatkowe korzyści. Dwie na pięć badanych kobiet stwierdziło, że doświadczają pozaantykoncepcyjnych benefitów dzięki temu, że stosują tabletki antykoncepcyjne (39,8 proc). Jakie są to korzyści? Wśród wymienionych w pierwszej trójce znalazły się: regulacja cyklu (39,3 proc.), poprawa kondycji skóry (27,9 proc.) i mniej obfite miesiączki (21,3 proc.). Okazuje się, że z biegiem lat coraz więcej użytkowniczek tabletek antykoncepcyjnych dostrzega te dodatkowe zalety, bowiem w poprzednich edycjach badania, na takie korzyści wskazywało nieco mniej pań (32 proc.).

Antykoncepcja hormonalna, między innymi, reguluje cykle menstruacyjne, zmniejsza objętość krwawień, łagodzi objawy związane z napięciem miesiączkowym. Stosowanie antykoncepcji pomaga w leczeniu niektórych chorób, jak endometriozy, hirsutyzm, trądzik, znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na raka jajnika i endometrium. Antykoncepcja hormonalna jest dostępna od lat 60-tych ubiegłego stulecia. Obecnie jej dynamiczny rozwój pozwolił na stosowanie minimalnych dawek hormonów przy zabezpieczeniu pełnego efektu antykoncepcyjnego, w odpowiadających nowoczesnym kobietom schematach stosowania. Aktualnie podkreśla się, iż jednym z najistotniejszych wyzwań lekarza ginekologa jest poradnictwo antykoncepcyjne, a dobór preparatu powinien być odpowiedni zarówno dla zdrowia, jaki i stylu życia pacjentki. Aby ustrzec się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową - u młodych kobiet - Światowa Organizacja Zdrowia zaleca stosowanie podwójnej metody - czyli antykoncepcji hormonalnej i prezerwatywy" - podsumowuje prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta, specjalista ginekolog-położnik, endokrynolog, seksuolog, kierownik Katedry Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

 

Informacje o badaniach i programie:

„Antykoncepcja dla Ciebie" to program edukacyjny dla pacjentek kontynuujących lub rozpoczynających doustną antykoncepcję hormonalną. Jako podsumowanie programu, przygotowany został raport „Poszerzenie wiedzy pacjentek kontynuujących lub rozpoczynających doustną antykoncepcję hormonalną w zakresie prawidłowego stosowania doustnych tabletek antykoncepcyjnych w celu zapewnienia jak największej skuteczności antykoncepcyjnej", którego autorem jest Brass Research & Development.

źródło: Newseria Lifestyle

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Komentarze
ewa2017-03-17, 08:08

Owszem myślałam o zmianie tabletek na wkładkę bo mam prawie 40 lat i dzieci już mieć nie planuję ale belara to rewelacyjne tabletki, bardzo dobrze je toleruję, poprawiła mi się cera i pozbyłam się wąsika.


Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter