a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Czwartek, 20 września 2018
Imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Dlaczego jesienią jesteśmy bardziej narażeni na infekcje intymne?

2017-09-27
Dlaczego jesienią jesteśmy bardziej narażeni na infekcje intymne?

Wtedy zwykle, aby wyleczyć się z choroby, sięgamy po antybiotyki, które mogą mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Przy antybiotykoterapii zmienia się bowiem flora bakteryjna w pochwie, co prowadzi do infekcji miejsc intymnych.

Organizm każdej osoby inaczej reaguje na zmiany pogodowe. Jednak to właśnie jesienią większość z nas jest zdecydowanie bardziej podatna na dolegliwości takie jak: kaszel, katar czy ból gardła, wywoływane przez wirusy lub bakterie. Gdy nasz organizm jest osłabiony, a dodatkowo przyjmujemy antybiotyki, które mają negatywny wpływ na naszą florę bakteryjną, możemy nabawić się infekcji intymnych. Eksperci z Akademii Feminum podpowiadają, jak w okresie jesiennym zapobiegać i walczyć z niechcianymi, kobiecymi problemami.

W jaki sposób jesienią możemy złapać infekcje intymne?

Sezon na jesienne przeziębienia zbliża się do nas wielkimi krokami. To czas, kiedy częściej sięgamy po leki w postaci antybiotyków. To właśnie dzięki nim możemy pozbyć się niechcianych bakterii z naszego organizmu i zahamować rozwój choroby. Jednak w skutek ich brania niszczy się nasza fizjologiczna mikroflora bakteryjna, w szczególności w jelitach i w drogach rodnych. Antybiotyki niszczą właściwy poziom pH w pochwie oraz wpływają negatywnie na działanie pałeczek kwasu mlekowego, który jest odpowiedzialny za prawidłowe zakwaszanie jej środowiska i ochronę przed grzybami czy bakteriami. Antybiotykoterapia pozwala więc pozbyć się niechcianego przeziębienia, ale może zostawić po sobie nieprzyjemne dolegliwości.

Jakie są ich objawy?

Wiele Pań po stosowaniu antybiotyków odczuwa w okolicach miejsc intymnych nieprzyjemne i niekomfortowe objawy. Zazwyczaj jest to zaczerwienienie, pieczenie, świąd oraz ból, któremu dodatkowo towarzyszą gęste, białe upławy. Takie dolegliwości świadczą o zakażeniu spowodowanym przez grzyby Candida albicans, które jest nazywane grzybicą pochwy. To najbardziej charakterystyczna i typowa infekcja po leczeniu antybiotykami.

Jak je zwalczyć?  

Jeśli już dopadło nas jesienne przeziębienie i jesteśmy zmuszeni zażyć antybiotyki, to warto od początku wdrożyć środki ostrożności. W trakcie leczenia regularne przyjmujmy probiotyki. To właśnie one wzmocnią naturalną mikroflorę bakteryjną naszego układu moczowo-płciowego. Zawierają specjalną kompozycję szczepów bakterii, które wspomagają czynności obronne naszego organizmu i hamują wzrost drobnoustrojów. Probiotyki możemy przyjmować w różnej postaci, zarówno tej doustnej, jak i dopochwowej. Te pierwsze zaczynają działać dopiero po pewnym czasie, a te drugie mają silniejsze, natychmiastowe działanie. Profilaktycznie, jak w momencie dolegliwości intymnych, warto również stosować specjalistyczny żel. To natychmiastowa pomoc, która łagodzi objawy. Jak działa? Posiada kwaśny odczyn Ph, dzięki któremu skóra miejsc intymnych nabiera elastyczności oraz staje się bardziej odporna na otarcia i zadrapania. Dodatkowo ten specjalny produkt eliminuje niedobory wydzielania śluzu, przez co zapobiega suchości pochwy, która zwykle towarzyszy chorobie narządów płciowych.

Jesienią, gdy jesteśmy bardziej narażeni na spadek odporności, musimy szczególnie dbać o nasze zdrowie intymne. W okresie częstych zachorowań warto sięgać po probiotyki oraz specjalistyczne żele

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter