a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Wtorek, 1 grudnia 2015
Imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Ateiści bardziej cieszą się seksem...

2011-05-31
Ateiści bardziej cieszą się seksem...
Amerykańscy uczeni przebadali 14,5 tysiąca osób, szukając związku między religijnymi wierzeniami, a życiem seksualnym. Według uzyskanych wyników, w tej sferze religia nie pomaga. Podczas, gdy ateiści cieszą się swoim życiem seksualnym, wierzących prześladuje poczucie winy.

Poszczególne systemy religijne mają różny wpływ na postrzeganie życia seksualnego. Według wyników badania, im bardziej restrykcyjne są wyznawane religijne zasady, tym poczucie winy jest silniejsze. W określającej je, 10-stopniowej skali, najwyższy wynik aż 8,9 punktów uzyskali Mormoni. Zaraz za nimi uplasowali się Świadkowie Jehowy. Katolicy uzyskali 6,34 punktu, podczas gdy ateiści i agnostycy tylko 4,71 i 4,81 punktu.


Wiara nie wpływała jednak na zachowania badanych. Aktywność seksualna uczestników eksperymentu była podobna niezależnie od religii. Wierzący po prostu czuli się gorzej ze swoimi zachowaniami.


Niewierzący są nie tylko bardziej zadowoleni ze swoich seksualnych doświadczeń, ale jak zauważają badacze, są również bardziej otwarci na rozmowy o swoich pragnieniach i fantazjach.


Z wychowaniem dzieci nie jest lepiej. Aż 79,9 proc. osób wychowanych w religijnych rodzinach mówiło o poczuciu winy związanym z seksualną aktywnością lub potrzebami, podczas gdy problem ten dotyczył tylko 26,3 proc. osób wychowywanych w całkowicie świeckich domach. Według badania w religijnych rodzinach młodzi ludzie rzadziej mogą też rozmawiać o seksie z rodzicami, przez co edukację w tej dziedzinie częściej czerpią z pornografii.


Badacze zwracają też uwagę na to, że po uwolnienie od poczucia seksualnej winy ludzie przychodzą do kościoła, czyli miejsca w którym się go nabawili. Prawdopodobnie każdy sam musi rozsądzić, co dla niego jest dobre.(PAP Life)

Foto: sxc.hu/PatriotPro

Tagi: ateisci, ateisci a seks, ateizm, seks, seks a religia

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter