a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Sobota, 18 sierpnia 2018
Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Rozmaitości

Młodsze pokolenia nadzieją osób starszych na bycie w sieci

Młodsze pokolenia nadzieją osób starszych na bycie w sieci

Aż 6 na 10 Polek wykluczonych cyfrowo w wieku 45-75 lat czerpie wiedzę na temat korzystania
z Internetu od rodziny, wynika z badania Aasa - „Polki Wykluczone Cyfrowo 2017". Szukają one w swoich dzieciach i wnukach przewodników po cyfrowym świecie. To bardzo istotne, ponieważ Polska zajmuje jedną z ostatnich pozycji wśród krajów Unii Europejskiej[1] pod względem korzystania z sieci przez osoby starsze. Odpowiedzią na ten problem jest platforma edukacyjna aasynetu.pl, która jako pierwsza łączy starsze i młodsze pokolenia w ramach edukacji cyfrowej.

więcej
 • Ponad 180 mln ludzi w krajach ogarniętych konfliktami nie ma dostępu do wody

  Ponad 180 mln ludzi w krajach ogarniętych konfliktami nie ma dostępu do wody

  Dzieci żyjące w tych krajach są cztery razy bardziej narażone na brak dostępu do wody.

  więcej
 • Nadchodzą burze. Jak zabezpieczyć dom przed nawałnicami?

  Nadchodzą burze. Jak zabezpieczyć dom przed nawałnicami?

  W ostatnim czasie burze dały się we znaki mieszkańcom całej Polski. Meteorolodzy przestrzegają, że chociaż lato mamy już niemalże za sobą, to nie koniec wyładowań atmosferycznych. Następne tygodnie będą obfitowały w deszcze, burze i silne wichury, na które najbardziej narażone będą nasze domy. Co zrobić, aby poprawić ich bezpieczeństwo?

  więcej
 • Dzieci chcą znać zasady pierwszej pomocy i pomagać innym. Wyniki badania.

  Dzieci chcą znać zasady pierwszej pomocy i pomagać innym. Wyniki badania.

  Jak wynika z badania Kantar TNS, 85 procent rodziców uważa, że dzieci powinny znać zasady pierwszej pomocy, gdyż dzięki temu stają się samodzielne, sprawia im to, radość i daje poczucie bezpieczeństwa oraz dumy. Jednocześnie wielu badanych przyznaje, że nie jest w stanie przekazać swojemu dziecku całej praktycznej wiedzy na temat pierwszej pomocy. Tymczasem najmłodsi są bardzo chętni do zdobywania wiedzy: 97 procent twierdzi, że umiejętność pomocy innym w razie zagrożenia jest im potrzebna. Dla 80 procent dzieci w wieku 6-9 lat osoba, która pomaga innym i umie ich uratować jest superbohaterem i wzorem do naśladowania. Tezy te potwierdza popularność programów edukacyjnych takich jak „Mali Ratownicy", który jest realizowany przez markę Volkswagen we współpracy z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tylko od początku 2017 roku wzięło w nim udział już blisko 4 500 dzieci.

  więcej
 • Szykują się duże zmiany w prawie lotniczym. Będą niekorzystne dla pasażerów

  Szykują się duże zmiany w prawie lotniczym. Będą niekorzystne dla pasażerów

  Resort infrastruktury pracuje nad nowelizacją przepisów dotyczących praw i obowiązków pasażerów oraz przewoźników. Zgodnie z propozycjami czas na złożenie skargi ma skrócić się do jednego roku, a pasażer będzie mógł dochodzić swoich praw jednotorowo: albo w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, albo w sądzie cywilnym. Eksperci oceniają, że są to zmiany bardzo niekorzystne z punktu widzenia konsumentów.

  więcej
 • Twoja emerytura będzie zależała aż od 8 elementów

  W przyszłym roku ma zostać wprowadzona kolejna reforma emerytalna. Nie tylko sprawi ona, że staniemy się właścicielami 75% pieniędzy, które mamy obecnie w OFE. Spowoduje również powstanie nowych typów rachunków służących do oszczędzania na tzw. „jesień życia", które mają zwiększyć naszą emeryturę nawet o ponad 1000 zł miesięcznie. Expander wskazuje, od jakich elementów zależeć będzie nasza sytuacja na emeryturze.

 • 5 wskazówek, jak czytać między wierszami w CV

  Każdy chce, by jego CV wyróżniło się na tle dokumentów przesłanych przez konkurentów. Gorzej, jeśli kandydat w tym celu nagina rzeczywistość.

 • W przypadku nawałnicy SMS-y mogą uratować ludzkie życie

  Letnie miesiące to czas ekstremalnych i bardzo niebezpiecznych zdarzeń pogodowych takich jak burze, nawałnice czy powodzie. Ostatnie gwałtowne nawałnice, które objęły województwo dolnośląskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i pomorskie, pozostawiły po sobie 6 ofiar śmiertelnych, ponad 50 osób rannych i olbrzymie straty materialne. Niestety, choć takie zdarzenia mają już cykliczny charakter, bo doświadczamy ich przecież co roku, wciąż nie wypracowaliśmy rozwiązania skutecznego powiadamiania ludności przed zagrożeniem. Dotychczasowe systemy nie są wystarczająco skuteczne, a rokowania dotyczące gwałtownych zjawisk pogodowych w przyszłości nie napawają optymizmem. Naukowcy przewidują bowiem, że tylko kwestią czasu jest pojawienie się w Polsce tornada 3-4 stopnia. Rozwiązaniem problemu z ostrzeganiem przed zagrożeniem mogłyby być powiadomienia SMS funkcjonujące na poziomie gmin, wciąż jednak samorządy uważają taki system za ekstrawagancję i niepotrzebny wydatek.

 • Rekompensata za odwołany lub opóźniony lot należy się także pasażerom tanich linii i czarterów. Turyści mogą liczyć na odszkodowanie do 600 euro

  Niezależnie od tego, czy podróżujemy samolotem rejsowym, niskobudżetowym czy czarterowym, w przypadku opóźnienia lub odwołania lotu przysługuje nam od linii lotniczych taka sama rekompensata. W zależności od odległości, przy opóźnieniu powyżej 3 godzin za opóźniony lot lub w przypadku odwołania rejsu rekompensata wynosi od 250 do 600 euro. W przypadku linii czarterowych, aby ubiegać się o odszkodowanie, należy mieć kartę pokładową i umowę z biurem podróży. Wniosek należy złożyć nie w biurze podróży, lecz bezpośrednio do przewoźnika.

 • Uwaga na firmy windykacyjne żądające spłaty starych długów – jak reagować - poradnik konsumenta

  Firmy windykacyjne skupują przedawnione długi, licząc na naiwność dłużników. Część z nich płaci je dla świętego spokoju, inni nie reagują do czasu, aż komornik zapuka do drzwi. Jak się przed tym bronić? Przygotowaliśmy dla konsumentów praktyczny poradnik.

 • Jak zachować efekt wakacji na dłużej?

  Chociaż trudno w to uwierzyć, jednym z czynników, który potrafi wywołać u nas napięcie i stres jest... urlop. A konkretnie to, że zostawiamy w pracy niedokończone sprawy, że różne rzeczy mogą pójść podczas naszej nieobecności nie tak, że ktoś zapomni, nie dopilnuje, coś pomyli... Stresująca jest dla nas również sama myśl dotycząca powrotu do pracy - pełnej skrzynki mailowej, zapchanej poczty głosowej, bezlitośnie przytłaczającej listy spraw do załatwienia. Część osób, aby obniżyć subiektywnie odczuwane napięcie, wybiera bycie w stałym kontakcie z firmą - odbiera telefony, odpisuje na maile, słowem trochę odpoczywa i trochę pracuje, mając wszystkie sprawy pod pewną kontrolą. W konsekwencji jednak nie jest w stanie w pełni się „odłączyć" i wprowadzić zarówno ciało jak i umysł w stan błogiego, regeneracyjnego relaksu. Jak zatem zaplanować pracę przed i po urlopie, aby zachować efekt wakacji na dłużej? Jak nie ulec stresowi i spokojnie wrócić do pracy? Radzi Małgorzata Czernecka - psycholog, ekspert Human Power, autorka pierwszego polskiego raportu o zarzadzaniu energią pracowników „Praca, moc, energia w polskich firmach".

 • Ranking bezpieczeństwa miast: Rzeszów na czele, Wrocław ostatni

  O 27 proc. spadła liczba przestępstw w największych miastach Polski od 2013. Na czele rankingu najbezpieczniejszych miejsc znalazł się Rzeszów, po nim są Białystok i Radom. Blado wypadają Katowice i Wrocław - liczba przestępstw na tysiąc mieszkańców jest tam dwa razy większa.

1 ...3|4|5|6|7|8|9|10|11|12... 21

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter