a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Czwartek, 19 października 2017
Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Rozmaitości

7 porad, jak zadbać o swój wizerunek w sieci

7 porad, jak zadbać o swój wizerunek w sieci

Jak wynika z raportu GoldenLine „Co czeka branżę HR w 2017 roku?", ponad 78% rekruterów w 2016 r. sprawdzało kandydata na portalach społecznościowych lub biznesowo-rekrutacyjnych przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu. Internet to największe medium wspierające procesy rekrutacyjne oraz rozwój kariery. Oprócz aplikowania na oferty pracy i sprawdzania opinii o pracodawcach pozwala budować profesjonalny wizerunek w oczach rekruterów. Przedstawiamy 7 porad, na co zwrócić uwagę, tworząc swój profil zawodowy w internecie.

więcej
 • Czy Twoje CV jest jak brzytwa? Sprawdź!

  Czy Twoje CV jest jak brzytwa? Sprawdź!

  Sześć sekund. Tyle czasu średnio rekruter poświęca CV, zanim zdecyduje się je odrzucić lub przyjrzeć się mu wnikliwiej. To dobry powód, by przed wysłaniem bardzo dokładnie sprawdzić swój życiorys.

  więcej
 • Na wakacje pociągiem zabierz ze sobą wiedzę o prawach pasażera!

  Na wakacje pociągiem zabierz ze sobą wiedzę o prawach pasażera!

  Rozpoczął się sezon wakacyjnych wyjazdów, na które część z nas wyruszy pociągiem. Oprócz kupna biletu i spakowania walizek, warto także zapoznać się z prawami przysługującym pasażerom kolei. O czym należy pamiętać i jak postępować w razie przeszkód w podróży, w tym znacznych opóźnień pociągów, podpowiada D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A.

  więcej
 • Wakacyjna szkoła językowa – jak uczyć dziecko języków obcych?

  Wakacyjna szkoła językowa – jak uczyć dziecko języków obcych?

  8 tygodni wakacji to wystarczający czas na nauczenie się choćby podstaw języka obcego. Wykorzystując proste techniki, możemy wzbogacić słownictwo naszego dziecka - bez konieczności wysyłania go na obóz językowy, w dowolnie wybranym przez nas miejscu i czasie.

  więcej
 • Przepięcia – niewidoczna przyczyna pożarów – 10 kroków do zabezpieczenia domu przed ogniem

  Przepięcia – niewidoczna przyczyna pożarów – 10 kroków do zabezpieczenia domu przed ogniem

  Statystyki Straży Pożarnej z 2016 roku są nieubłagane - ponad połowa (58 proc.)[1] pożarów dotyczyła domów jednorodzinnych lub wielorodzinnych. Okazuje się, że duża część z nich była do uniknięcia. Do najczęstszych przyczyn pojawienia się ognia w polskich domach należą: nieprawidłowe działanie pieców, grzejników oraz nasza nieostrożność, wynikająca np. z nieodpowiedniego korzystania z instalacji elektrycznych. Z danych zgromadzonych przez Concordię Ubezpieczenia wynika, że najczęstszą przyczyną szkód zgłaszanych w naszych domach są przepięcia, które nierzadko doprowadzają do wybuchu pożaru. Jak uniknąć ryzyka zaprószenia ognia w domu? Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad.

  więcej
 • 1750 pożarów w woj. łódzkim

  Ze statystyk Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej wynika, że najbardziej zagrożonym ogniem regionem jest woj. mazowieckie, w którym w 2016 roku doszło do 4,2 tys. pożarów domów i mieszkań. To aż 13% spośród łącznie 31 tys. tego rodzaju zdarzeń na terenie całego kraju i wyraźnie więcej niż w kolejnych województwach na strażackiej liście: śląskim (3,6 tys. pożarów) i dolnośląskim (3,4 tys.). W woj. łódzkim strażacy interweniowali 1,7 tys. razy, co stanowi 6% wszystkich tego typu zdarzeń w Polsce.

 • Internauci popełniają wiele błędów językowych. Może to zniweczyć ich szanse na zdobycie pracy

  Tylko na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy w mediach społecznościowych pojawiło się ponad 270 tys. postów i artykułów, w których znalazły się błędy językowe - wynika z danych Instytutu Monitorowania Mediów. Najwięcej tego typu publikacji pojawiało się na Facebooku. Błędy językowe popełniane w tekstach publikowanych w mediach społecznościowych, podobnie jak w CV, mogą zrobić złe wrażenie na potencjalnych pracodawcach i zaważyć na ich decyzji rekrutacyjnej.

 • Myślisz o kredycie? Poznaj swoje prawa

  Na koniec ubiegłego roku ponad 15 mln Polaków miało zaciągnięty kredyt lub pożyczkę. Mimo że chętnie korzystamy z zewnętrznego finansowania, to jednak jak wynika z badań Kapitalni.org, nie każdy konsument zna prawa, jakie przysługują mu jako kredytobiorcy. Jedynie 41 proc. z nas wie, że może odstąpić od umowy kredytu w ciągu 14 dni od jej podpisania. Aż 1/4 nie ma świadomości, że kredytodawca musi podać nam informację o całkowitej kwocie do spłaty. Nieznajomość prawa szkodzi - dlatego eksperci Kapitalni.org podpowiadają, jakie uprawnienia przysługują nam przed i po wzięciu kredytu.

 • 19% Polaków kojarzy słowo „uchodźcy” z terrorystami

  Słowo „uchodźcy" dla 19% Polaków kojarzy się z terrorystami, dla 14% z islamistami, ale aż dla 44% z ludźmi uciekającymi przed wojną. Skojarzenia z terrorystami mają najczęściej sympatycy ruchu Kukiz'15 (42%) oraz PiS (23%). Połowa badanych ma do uchodźców stosunek negatywy, a 39% - neutralny - tak wynika z badania przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna.

 • Ponad 90 proc. rodziców skarży się na ograniczone możliwości pobytu ze swoimi dziećmi w szpitalu. Brakuje pokoi noclegowych dla rodziców

  Eksperci podkreślają, że stałe przebywanie z hospitalizowanym dzieckiem jest niezwykle ważne zarówno dla małych pacjentów, jak i ich mam. Kobietom zapewnia komfort psychiczny, dzieciom pomaga oswoić się z nową sytuacją i obcymi ludźmi oraz szybciej wrócić do zdrowia. Jest to istotne nie tylko w przypadku noworodków karmionych mlekiem matki. Dlatego z inicjatywy marki Pampers i Fundacji Polsat w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku otwarto w czerwcu Pokój dla Mam, które towarzyszą swoim pociechom podczas leczenia szpitalnego.

 • Martyna Wojciechowska, Mela Koteluk i Anna Guzik łączą siły dla Świetlikowa

  Aż 14 gwiazd i zespołów muzycznych wzięło udział w akcji mającej na celu zebranie funduszy dla Świetlikowa - Centrum Opieki Dziennej dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci oraz Hospicjum Stacjonarnego dla Dzieci w Tychach. W rezultacie powstał wyjątkowy kalendarz, w którym rok rozpoczyna się we wrześniu i trwa 14 miesięcy.

 • W wakacje łatwiej o kradzież tożsamości

  Nasz portfel jest cenny dla złodziei nie tylko ze względu na pieniądze. W ostatnich latach bardzo pożądanym przedmiotem jest też dowód osobisty. To dlatego, że nasze dane mogą być wykorzystane w nieuczciwy sposób, np. do wyłudzeń usług finansowych. Kradzież tożsamości to duży problem. Zwłaszcza że najczęściej dowiadujemy się o niej po długim czasie.

1 ...3|4|5|6|7|8|9|10|11|12... 17

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter