a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Środa, 23 sierpnia 2017
Imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Rozmaitości

Techniczne aspekty CV w IT

Techniczne aspekty CV w IT

CV jest wizytówką kandydata, która decyduje o jego udziale w procesie rekrutacji. Dotyczy to również specjalistów IT, którzy mimo bardzo dobrej sytuacji na rynku pracy, wciąż muszą konkurować o najciekawsze oferty. Stosowanie się do ogólnych zasad tworzenia CV oraz zamieszczenie informacji poświadczających wiedzę i doświadczenie w IT mogą zwiększyć szansę kandydata na zdobycie wymarzonej pracy.

więcej
 • Czy to pracoholizm? Ponad 80% z nas pracuje po godzinach

  Czy to pracoholizm? Ponad 80% z nas pracuje po godzinach

  Osoby zatrudnione na pełen etat obowiązuje 40-godzinny tydzień pracy. Tyle w teorii, bo praktyka bywa różna. Okazuje się, że ponad 80% Polaków pracuje w godzinach nadliczbowych. Blisko 20% z tych osób deklaruje, że zdarza się to często, a w przypadku co dziesiątej osoby - regularnie. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez PAYBACK, ponad 60% Polaków zajmuje się służbowymi sprawami w prywatnym czasie, a nieco ponad 40% nawet podczas urlopu.

  więcej
 • Wesele, komunia, rocznica ślubu czy urodziny – jak wybrać idealny lokal?

  Wesele, komunia, rocznica ślubu czy urodziny – jak wybrać idealny lokal?

  Wiosna i lato to czas, w którym chętnie korzystamy z możliwości spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Okazji do tego zdecydowania nie brakuje - to moment, w którym organizujemy przyjęcia z okazji rodzinnych uroczystości takich jak np. chrzciny, komunie, śluby. Zwykle zależy nam na tym, aby wszystko tego dnia było dopięte na ostatni guzik. Na co zwrócić uwagę wybierając miejsce, aby zminimalizować możliwość nieprzyjemnych niespodzianek?

  więcej
 • W co trzeciej pracy dyplomowej można znaleźć cechy plagiatu. Jednolity System Antyplagiatowy może nie rozwiązać tego problemu

  W co trzeciej pracy dyplomowej można znaleźć cechy plagiatu. Jednolity System Antyplagiatowy może nie rozwiązać tego problemu

  Nawet 20-30 proc. prac dyplomowych nosi znamiona plagiatu. Już teraz na uczelniach spoczywa obowiązek sprawdzania systemami antyplagiatowymi wszystkich prac. Mogą one jednak wyłapać jedynie część skopiowanych fragmentów. Od roku akademickiego 2018/2019 ma się pojawić wymóg stosowania przez uczelnie tzw. Jednolitego Systemu Antyplagiatowego. Ustawodawca dostrzegł problem, nie będzie to dobre rozwiązanie - ocenia Krzysztof Gutowski, ekspert ds. prawa autorskiego z Plagiat.pl.

  więcej
 • Niebezpieczne e-maile – jak się przed nimi ochronić?

  Niebezpieczne e-maile – jak się przed nimi ochronić?

  Wiadomości mailowe są obecnie jedną z najbardziej powszechnych form komunikacji, zarówno w sferze zawodowej jak i prywatnej. Codziennie otrzymujemy ich od kilku do nawet kilkudziesięciu. E-maile wykorzystują także cyberprzestępcy. Wysyłają za ich pomocą złośliwe oprogramowania, które są niebezpieczne nie tylko dla adresata wiadomości, ale również całej organizacji. Jak pokazał niedawny cyberatak na podmioty w prawie 150 krajach na świecie, hakerzy mogą doprowadzić do paraliżu dużych korporacji, szpitali, instytucji państwowych itd. Czy można się przed nimi ochronić? Co zrobić gdy dostaniemy niebezpiecznego e-maila?

  więcej
 • Jedna trzecia Polaków zabiera pracę do domu. Przez brak odpoczynku efektywność pracowników spada

  Ponad połowa pracowników w ciągu dnia odczuwa znużenie i senność. Jednocześnie podobny odsetek przyznaje, że pracuje dłużej niż 8 godzin dziennie, a jedna trzecia zabiera pracę do domu - wynika z raportu Human Power. Przemęczenie i brak wystarczającej ilości snu - to największe grzechy polskich pracowników, które nie pozwalają im efektywnie pracować. Przeszkodą jest także niewłaściwa dieta i brak odpowiedniej ilości ruchu.

 • Pożyczasz pieniądze rodzinie? Sprawdź co musisz wiedzieć

  Pożyczanie od rodziny lub znajomych to wciąż bardzo popularny sposób uzupełniania braków finansowych. W skali całego społeczeństwa odsetek osób korzystających z pożyczki w rodzinie wynosi 11,3%. Badania wykazują, że skłonność do pożyczania od bliskich maleje wraz z wiekiem. Grupą najmniej zapożyczoną wśród rodziny lub znajomych (zaledwie 6,6%) są osoby powyżej 60 lat. Na przeciwnym biegunie znajdują się ludzie młodzi - aż co piąty (19,6%) Polak przed trzydziestką ma u swoich bliskich finansowy dług - wynika z badań Kantar Millward Brown wykonanych dla GetBack S.A

 • 31 maja – Światowy Dzień bez Papierosa

  Już po raz trzydziesty na całym świecie obchodzony będzie Dzień bez Papierosa. Zainicjowany w 1987 roku przez Światową Organizację Zdrowia ma zwracać uwagę na szkodliwość palenia tytoniu. Rocznie z powodu chorób odtytoniowych umiera 6 mln osób na całym świecie, a eksperci z WHO przewidują, że liczba ta wzrośnie do 8 mln już w 2030 roku.

 • Praca zdalna w branży IT

  Możliwość pracy zdalnej w branży IT to opcja, o którą pyta coraz więcej osób podczas rozmów kwalifikacyjnych. Nic dziwnego - oferuje ona wiele atutów, a niedogodności można zazwyczaj zniwelować poprzez zachowanie odpowiedniej samodyscypliny. Praca zdalna to także szansa dla firm, aby zaprosić do zespołu najlepszych specjalistów. Według raportu StackOverflow jednym z priorytetów dla ponad 53% programistów przy rozważaniu decyzji o nowym zatrudnieniu była właśnie możliwość pracy zdalnej[1]. Co należy wiedzieć o pracy zdalnej w branży IT?

 • Przybędzie kolejny milion drzew. Każdy może posadzić drzewo przez internet lub osobiście odebrać sadzonkę

  Rośnie świadomość Polaków dotycząca ochrony środowiska i zaangażowania w proekologiczne akcje społeczne. W tegorocznej, dziewiątej edycji programu „Po stronie natury" posadzony zostanie milion drzew, by z myślą o obecnych i przyszłych pokoleniach chronić naturalne zasoby wodne. Do działań na rzecz natury zachęca ambasadorka programu Martyna Wojciechowska i dzieci, dla których te działania mają szczególne znaczenie.

 • Remont w wielkim mieście: Renowacja zgodna z prawem

  „Mój dom, moje zasady" - tak z pewnością myśli większość właścicieli mieszkań, zarówno kupionych od dewelopera, jak i z rynku wtórnego. Czy aby na pewno? Istnieją granice podyktowane dobrymi obyczajami, ale to jednak nie wszystko. Prawo jasno stanowi, czego należy przestrzegać chociażby w kwestii wymiany okien czy renowacji balkonu. Aby znajdujące się w centrum miasta zabudowania nie przypominały wielobarwnej mozaiki, tworzone są zapisy i uchwały precyzyjnie określające, co i w jaki sposób można zmieniać i remontować.

 • Polska firma stworzyła pierwszą biodegradowalną urnę z celulozy. Może służyć także do pogrzebów na morzu

  Śmierć to jeden z tych tematów, o których w dzisiejszych czasach mówi się mało albo wcale. A jednak na rynku nie brakuje projektantów, którzy starają się wprowadzić pewne innowacje również w tej sferze, dotyczącej przecież każdego człowieka. Firma Nurn stworzyła pierwszą biodegradowalną urnę z papieru i celulozy, która na dodatek nadaje się do pogrzebów w morzu.

12|3|4|5|6|7|8|9|10|11... 13

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter