a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Środa, 21 marca 2018
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Rozmaitości

Czym grozi palenie śmieci w kominku?

Czym grozi palenie śmieci w kominku?

Rocznie w Polsce produkuje się średnio 58 milionów m3 odpadów komunalnych. To jakby zapełnić śmieciami po dach Stadion Narodowy aż 58 razy. Część z odpadów staje się paliwem opałowym - wielu Polaków uważa, że palenie śmieci jest bardziej ekologiczne, niż ich segregowanie. Jakie są jednak skutki wrzucania śmieci do kominka?

więcej
 • W twoim koszu ląduje rocznie 2000 zł. Podpowiadamy, jak to zmienić

  W twoim koszu ląduje rocznie 2000 zł. Podpowiadamy, jak to zmienić

  Marnowanie żywności to wciąż poważny problem społeczno-gospodarczy. Z badań przeprowadzonych przez Bank Żywności wynika, że na świecie marnuje się aż 1/3 produkowanego jedzenia, z czego najwięcej w gospodarstwach domowych. Polacy przyznają się do regularnego wyrzucania jedzenia, jednak deklarują też, że robią to rzadziej niż w latach ubiegłych. Daleko nam jednak Słoweńców, czy Maltańczyków, którzy wykazują w tej kwestii największą świadomość. Co zatem może zrobić przysłowiowy Kowalski na planie własnej kuchni, aby zmienić te niechlubne statystyki?

  więcej
 • Polacy nie ufają instytucjom finansowym i potępiają dłużników?

  Polacy nie ufają instytucjom finansowym i potępiają dłużników?

  Postrzeganie zaburzeń funkcjonowania instytucji to jeden z elementów, który posłużył do oceny moralności finansowej Polaków. Wyniki badania przedstawione w raporcie „Moralność finansowa Polaków"[1] wykazały, że najsurowiej oceniamy wysokość prowizji w firmach finansowych, jasność przekazu proponowanych ofert oraz wysokość wypłat ubezpieczeń. Badanie ukazało także stosunek społeczeństwa do osób zadłużonych. Zatem, którym narzędziom rynku finansowego ufamy bardziej? Czy osoby unikające oddawania długów są w Polsce źle postrzegane w swoim środowisku?

  więcej
 • Rozwój technologii wymusza zmiany w edukacji najmłodszych dzieci. Potrzebne są odpowiednie kompetencje nauczycieli

  Rozwój technologii wymusza zmiany w edukacji najmłodszych dzieci. Potrzebne są odpowiednie kompetencje nauczycieli

  65 proc. dzieci dziś rozpoczynających naukę w przyszłości będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Większość będzie związana z technologią, cyfryzacją lub sztuczną inteligencją. Konieczne jest więc podnoszenie kompetencji cyfrowych i edukacja w zakresie nowych technologii oraz ich mądrego wykorzystania. I to nie tylko wśród uczniów, lecz także nauczycieli i wychowawców. Temu ma służyć program MegaMisja Fundacji Orange, w którym uczestniczy 600 szkół i 12 tys. uczniów.

  więcej
 • Ścisłe centrum Warszawy z wieżowcami i bez samochodów?

  Ścisłe centrum Warszawy z wieżowcami i bez samochodów?

  Według najnowszego raportu Warszawskiego Forum Samorządowego, mieszkańcy stolicy są gotowi na zmianę zagospodarowania ścisłego centrum Warszawy. Chcą budowy nowoczesnych wieżowców i ograniczenia ruchu samochodowego na rzecz pieszych, rowerzystów i transportu publicznego. To kolejny głos w dyskusji na temat przyszłości stolicy Polski.

  więcej
 • Rekrutacja przez Skype’a – dobrze się przygotuj

  Obecnie wiele osób korzysta ze Skype'a - komunikatora internetowego umożliwiającego użytkownikom prowadzenie darmowych rozmów i jednoczesne obserwowanie się za pomocą kamer. Najczęściej kontaktujemy się w ten sposób ze znajomymi czy z rodziną. Jednak coraz częściej Skype wykorzystują firmy, które tą drogą rekrutują pracowników. Taki sposób prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej jest bardzo wygodny zarówno dla pracodawcy, jak i kandydata, szczególnie, gdy obie strony dzieli spora ilość kilometrów.

 • Gdy po urlopie wracasz do pracy bez entuzjazmu...

  Tygodnie błogiego lenistwa na plaży, intensywnej wędrówki po górach lub w jakikolwiek sposób spędzony urlop bez rygoru wstawania o określonej godzinie - najważniejsze, że chodziło o naładowanie akumulatorów, tymczasem sama myśl o pourlopowym powrocie do pracy wywołuje lęk. Czy znacie ten stan?

 • Kariera jak na rollercoasterze czy krok po kroku?

  Są pracownicy, których ścieżkę kariery można porównać do przejażdżki kolejką górską - zdarzają im się spektakularne sukcesy, ale i bolesne porażki. Są też tacy, których droga zawodowa przebiega znacznie spokojniej - konsekwentnie zmierzają w górę, krok za krokiem. Czy któryś z modeli kariery można uznać za najcenniejszy dla firmy? A może wręcz przeciwnie - lepiej zadbać o ich różnorodność w zespole?

 • 5 problemów polskich szkół, których nie rozwiąże reforma

  Nowy rok szkolny to wielka niewiadoma. Reforma edukacji niesie ze sobą duże zmiany - likwidację gimnazjum, wydłużenie szkoły podstawowej do ośmiu klas, czteroletnie liceum, pięcioletnie technikum i szkoły branżowe. To duże wyzwanie logistyczne, które oznacza konieczność przeprowadzenia remontów i dostosowania pomieszczeń szkół do nowych potrzeb uczniów. Zmiany związane z wprowadzeniem reformy, rzucają nowe światło na inne problemy polskiego systemu oświaty.

 • Młodsze pokolenia nadzieją osób starszych na bycie w sieci

  Aż 6 na 10 Polek wykluczonych cyfrowo w wieku 45-75 lat czerpie wiedzę na temat korzystania
  z Internetu od rodziny, wynika z badania Aasa - „Polki Wykluczone Cyfrowo 2017". Szukają one w swoich dzieciach i wnukach przewodników po cyfrowym świecie. To bardzo istotne, ponieważ Polska zajmuje jedną z ostatnich pozycji wśród krajów Unii Europejskiej[1] pod względem korzystania z sieci przez osoby starsze. Odpowiedzią na ten problem jest platforma edukacyjna aasynetu.pl, która jako pierwsza łączy starsze i młodsze pokolenia w ramach edukacji cyfrowej.

 • Ponad 180 mln ludzi w krajach ogarniętych konfliktami nie ma dostępu do wody

  Dzieci żyjące w tych krajach są cztery razy bardziej narażone na brak dostępu do wody.

 • Nadchodzą burze. Jak zabezpieczyć dom przed nawałnicami?

  W ostatnim czasie burze dały się we znaki mieszkańcom całej Polski. Meteorolodzy przestrzegają, że chociaż lato mamy już niemalże za sobą, to nie koniec wyładowań atmosferycznych. Następne tygodnie będą obfitowały w deszcze, burze i silne wichury, na które najbardziej narażone będą nasze domy. Co zrobić, aby poprawić ich bezpieczeństwo?

12|3|4|5|6|7|8|9|10|11... 20

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter