a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Środa, 23 sierpnia 2017
Imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Rozmaitości

Praca sezonowa? Też musi być bezpieczna!

Praca sezonowa? Też musi być bezpieczna!

Wraz z początkiem czerwca ogłoszenia dotyczące pracy sezonowej zaczynają pojawiać się praktycznie wszędzie. Najczęściej dotyczą one pracy w takich branżach jak: zakwaterowanie, gastronomia oraz rolnictwo. Biorąc pod uwagę krótki okres zatrudnienia, następuje ono najczęściej na podstawie umów cywilnoprawnych. Czy to oznacza, że sezonowi pracujący nie podlegają ochronie zasad BHP?

więcej
 • Ile piłek pomieści autobus? Rekruterzy zadają zaskakujące pytania

  Ile piłek pomieści autobus? Rekruterzy zadają zaskakujące pytania

  Ile piłek zmieści się w autobusie? Proszę zaśpiewać? - to jedne z przykładowych zadań jakie pojawiają się w trakcie rozmów o pracę. Rekruterzy mogą poprosić o rozwiązanie zadania matematycznego lub sprawdzą nasz poziom stresu. Jak z takich nietypowych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej wybrnąć?

  więcej
 • Chroń swoje kody PIN i hasła

  Chroń swoje kody PIN i hasła

  PINy do karty kredytowej i urządzeń mobilnych, dane do logowania w bankowości elektronicznej, skrzynce mailowej i social mediach - to tylko niektóre hasła, z których na co dzień korzystamy. Bardzo trudno je zapamiętać, dlatego zapisujemy je np. na telefonach lub karteczkach oraz wykorzystujemy funkcję zapamiętywania haseł na komputerach. Niesie to jednak za sobą wiele niebezpieczeństw. Jak się przed nimi uchronić?

  więcej
 • 5 domowych lekcji finansów, które możesz dać swoim dzieciom

  5 domowych lekcji finansów, które możesz dać swoim dzieciom

  Reforma szkolnictwa nie schodzi z pierwszych stron gazet. Debata toczy się m.in. wokół podstaw programowych historii, biologii czy języka polskiego. O edukacji finansowej nawet się nie wspomina. Ten temat został całkowicie pomięty, chociaż wiele badań wskazuje, że powinniśmy go potraktować priorytetowo. To dobry moment, aby zastanowić się, jak zadbać o edukację finansową naszych podopiecznych. Od czego zacząć i jak uczyć, podpowiadają eksperci Kapitalni.org.

  więcej
 • OBSŁUGA OPEN’ERA, KELNER NAD MORZEM CZY ZBIERACZ TRUSKAWEK W HISZPANII, CZYLI JAKĄ PRACĘ SEZONOWĄ WYBRAĆ?

  OBSŁUGA OPEN’ERA, KELNER NAD MORZEM CZY ZBIERACZ TRUSKAWEK W HISZPANII, CZYLI JAKĄ PRACĘ SEZONOWĄ WYBRAĆ?

  Lato to czas zwiększonego zapotrzebowania na pracowników w wielu branżach.
  W tym okresie rynek pracy zasypywany jest przez liczne oferty prac sezonowych. Chcąc dorobić do kieszonkowego uczniowie oraz studenci szukają zajęcia na wakacje. Jednak praca sezonowa to nie tylko sposób na grubszy portfel, ale także szansa na poznanie ciekawych ludzi i zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego.

  więcej
 • Wyścig na megapiksele w smartfonach skończył się już definitywnie. Osoby szukające nowego telefonu większą uwagę zwracają na jakość zdjęć

  Jeszcze kilka lat temu osoby kupujące aparat cyfrowy stosowały proste, choć często błędne założenie: większa liczba megapikseli to lepsza jakość zdjęć. Potem trend ten przeniósł się na rynek smartfonów, przez co producenci starali się wyposażać nowe telefony w matryce o gigantycznych rozdzielczościach. Obecnie jednak rynek wszedł już w fazę dojrzałości i liczą się większe pojedyncze piksele.

 • Rząd dąży do zmniejszenia spożycia alkoholu. Rozważa nowe regulacje i chce promować odpowiedzialną konsumpcję

  Rząd pracuje nad przepisami, które mają ograniczać reklamy alkoholu. Według wstępnych deklaracji zmienić mogą się przepisy dotyczące napojów niskoprocentowych i regulacje dotyczące punktów sprzedaży. W Polsce - według danych PARPA - konsumpcja czystego alkoholu etylowego wynosi ok. 9,4 litrów rocznie na mieszkańca, co stawia nas poniżej średniej europejskiej. Jednocześnie przedstawiciele rządu, organizacji pozarządowych oraz branży spirytusowej podkreślają rolę edukacji społecznej jako skutecznej i kluczowej drogi do promowania odpowiedzialnego spożycia alkoholu.

 • Coraz więcej młodych Polaków wybiera studia na zagranicznych uczelniach. W tym roku liczba aplikacji wzrosła o 20 proc.

  Rośnie liczba maturzystów, którzy decydują się na kontynuację nauki poza granicami Polski. W tym roku liczba aplikacji na zagraniczne uczelnie już wzrosła o 20 proc. - wynika ze statystyk Elab Education Laboratory. Chętnych może być jednak znacznie więcej, bo co czwarty student ostateczną decyzję podejmie po uzyskaniu wyników z matury. Na popularność studiów zagranicznych mogą wpłynąć także zmiany w szkolnictwie wyższym.

 • Znikną dodatkowe opłaty za roaming. Czy za zmiany zapłacimy wszyscy?

  Koszty połączeń za granicą będą takie same jak w kraju? Zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej, od 15 czerwca zniesione zostaną dodatkowe opłaty za roaming. Efekt? Konsumenci będą mogli korzystać z krajowych stawek na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Jak oceniają eksperci EY to ogromna zmiana dla operatorów, która nie pozostanie bez wpływu na ich kondycję finansową. Czy my też zapłacimy za zmiany?

 • Pracujesz za długo? Badania potwierdzają technologia pozwala zaoszczędzić czas

  Technologie informatyczne pozwalają skrócić czas w pracy. Potwierdza to aż 86 proc. polskich pracowników firm z sektora MŚP - wynika z najnowszej edycji badania „Nowoczesne IT w MŚP 2017" zrealizowanego przez Ipsos MORI na zlecenie Microsoft. Badanie jednoznacznie wykazało, że rodzimi przedsiębiorcy i pracownicy zdecydowanie bardziej doceniają technologie, niż ich koledzy z innych krajów Europy. Elastyczność pracy z wykorzystaniem technologii mobilnych i chmurowych podkreśla aż 81 proc. Polaków, podczas gdy średnia europejska sięga w tym przypadku 72 proc.

 • PRACA TYMCZASOWA - ZMIANY W ZATRUDNIENIU

  Od 1 czerwca br. nastąpią zmiany w zatrudnieniu osób do pracy tymczasowej. W głównej mierze będą one dotyczyły agencji pracy, które dotychczas oferowały taki rodzaj zatrudnienia. Co się zmieni i jak nową sytuację odczują pracownicy oraz pracodawcy? Nowe regulacje przedstawia Natalia Bogdan z Agencji rekrutacyjnej Jobhouse.

 • Jak znaleźć balans pomiędzy życiem zawodowym, a prywatnym? Oto cztery podstawowe kroki

  XXI wiek charakteryzuje się tym, że wszystko dzieje się tu i teraz. Mamy mniej czasu, za to zdecydowanie więcej obowiązków. Cenimy życie prywatne i zawodowe. Z rodziną i bliskimi chcemy spędzać każdą wolną chwilę, jednocześnie pracując co najmniej 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu. Dodatkowo, jak wynika z badań firmy Deloitte[1], na zakorkowanych ulicach największych polskich miast tracimy nawet 8 godzin w skali miesiąca. Jak nie zwariować? Odpowiedź jest prosta: work-life balance. Oto kilka prostych kroków, jak planować z rozwagą swoje miejsce na ziemi i swój czas, aby osiągnąć wewnętrzną równowagę.

1|2|3|4|5|6|7|8|9|10... 13

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter