a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Wtorek, 23 maja 2017
Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Rozmaitości

Ostatnie dni na rozliczenie się z fiskusem. Termin 2 maja obowiązuje nie tylko zatrudnionych na etacie i umowach cywilnoprawnych

Ostatnie dni na rozliczenie się z fiskusem. Termin 2 maja obowiązuje nie tylko zatrudnionych na etacie i umowach cywilnoprawnych

Do 2 maja można składać zeznania podatkowe za 2016 rok. Termin obowiązuje osoby rozliczające się na formularzu PIT-37, które m.in. pracują na umowie o pracę czy cywilnoprawnej, oraz PIT-36, dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Ale to nie jedyne grupy podatników, które muszą rozliczyć się w ciągu najbliższego tygodnia. Obowiązek dotyczy też podatników, którzy zarobili na giełdzie i sprzedaży nieruchomości (odpowiednio formularze PIT-38 i PIT-39). Do ostatniej chwili zeznania można składać przez internet.

więcej
 • PIT Last Minute: Na uldze na dzieci oszczędzą też rodzice z niskim podatkiem

  PIT Last Minute: Na uldze na dzieci oszczędzą też rodzice z niskim podatkiem

  4,5 mln rodziców korzysta w rocznym PIT z ulgi na dzieci. Średnio to oszczędność rzędu półtora tysiąca złotych. W kolejnym materiale „PIT Last Minute" Tax Care przypomina, że na zwrot pieniędzy mogą liczyć też pary po rozwodzie, a także rodzice, których podatek jest niższy niż sama ulga. W drugim przypadku o kwocie zwrotu decydują zapłacone składki ZUS i składki zdrowotne.

  więcej
 • W którym banku klient zamożny powinien założyć rachunek bankowy?

  W którym banku klient zamożny powinien założyć rachunek bankowy?

  Z pewnością orientujesz się, że w każdym banku znajdziesz co najmniej jeden rachunek bankowy. Jako klient zamożny, masz jednak specjalne przywileje. Z którym bankiem podpisać zatem umowę? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę.

  więcej
 • Drzewa w mieście – czy naprawdę ich potrzebujemy?

  Drzewa w mieście – czy naprawdę ich potrzebujemy?

  Pomagają oczyścić i nawilżyć zapylone powietrze, ograniczają hałas oraz efekt „miejskiej wyspy ciepła", poprawiają komfort życia mieszkańców, a nawet powodują wzrost wartości nieruchomości. Zielona infrastruktura miasta. Drzewa. Tylko jeden stuletni buk produkuje tyle tlenu, co 1700 drzew 10-letnich. O korzyściach płynących z terenów zielonych, a także o planowaniu zieleni w miastach mówi dr Dominik Drzazga z Wydziału Zarządzania UŁ.

  więcej
 • PIT 2017, czyli jak się rozliczyć i zaoszczędzić?

  PIT 2017, czyli jak się rozliczyć i zaoszczędzić?

  2 maja mija termin złożenia deklaracji podatkowej dla osób uzyskujących dochody z tytułu umowy o pracę, dzieło, zlecenie, jak również świadczeń socjalnych. Podczas wypełniania PIT-a warto pamiętać o uwzględnieniu ulg, które pozwolą nam odzyskać część podatku. Według raportu Ministerstwa Finansów, w ubiegłym roku odliczyliśmy razem od podatku aż 6,4 mld złotych. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) przypominają o najważniejszych ulgach oraz o tym, że jeśli zapomnieliśmy coś odliczyć, to możemy złożyć korektę zeznania podatkowego.

  więcej
 • Kiedy jest dobry czas na zakup pierwszego mieszkania?

  Wielu młodych ludzi zadaje sobie to pytanie: kiedy jest czas na zakup własnego „M"? Zrobić to od razu po studiach? Po kilku latach pracy zawodowej? Przed ślubem? Takie pytania można by mnożyć długo.

 • CV do poprawki. Nowe standardy tworzenia dokumentu

  W Internecie nie brakuje wzorów pisania CV, w dużym stopniu są to jednak stare i nieprzystające do nowych zasad formularze. Istnieją nowe standardy, według których należy tworzyć dokumenty aplikacyjne.

 • Motocykliści sprawią, że na Rynku Kościuszki poleje się krew

  Kolejny raz białostoccy motocykliści organizują imprezę, której celem jest zbiórka krwi potrzebnej chorym dzieciom. W najbliższą sobotę, 22 kwietnia dziewiąta edycja „Motoserca" będzie miała miejsce na Rynku Kościuszki w Białymstoku i tradycyjnie już towarzyszyć jej będzie wiele atrakcji. To cenne przedsięwzięcie od tal wspiera spółdzielnia Krynka - podlaska wytwórnia wody źródlanej i napojów. W tym roku nie mogło być inaczej.

 • Rankingi szkół nie są wyznacznikiem jakości edukacji. Wciąż jednak decydują o wyborze liceum

  W środę gimnazjaliści rozpoczną serię egzaminów i za chwilę staną przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. W przypadku co czwartego ucznia decydujący głos w tej sprawie będą mieli rodzice, a głównym kryterium są wówczas rankingi szkół. Eksperci przestrzegają przed poleganiem tylko na takich zestawieniach. Rankingi szkół są narzędziem PR, nie niosą żadnych wartości - podkreśla Robert Krool, prezes Fundacji LifeSkills. Nie uwzględniają one bowiem zajęć dodatkowych oraz faktycznego przygotowania do życia zawodowego.

 • Najgorsze pytania, jakie możesz zadać na rozmowie kwalifikacyjnej

  Mówi się, że kto pyta, nie błądzi. Zadając nieodpowiednie pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej, możesz jednak zboczyć z drogi do swojego wymarzonego miejsca pracy. O jakie kwestie zdecydowanie nie należy więc dopytywać rekrutera lub jak ująć je inaczej, żeby nie zniechęcić go do siebie?

 • Zmiany w ustawie o PIT

  Sejm uchwalił nowelizację ustawy o PIT. Przewiduje ona, że urząd skarbowy będzie mógł sporządzić zeznanie podatkowe za podatnika PIT wraz z odliczeniami.

 • Biegły język obcy w CV – już nie dodatkowy atut, a konieczność

  Znajomość języków obcych jest dziś właściwie warunkiem koniecznym na rynku pracy i w każdej branży. Posługiwanie się płynne językami nie tylko zwiększa szanse na lepsze zatrudnienie, ale również wpływa realnie na zarobki. Osoby deklarujące poziom zaawansowany z języka niemieckiego, francuskiego czy angielskiego średnio zarabiają od 1,5 tysiąca do 2,5 tysiąca zł więcej niż osoby z podstawową znajomością tych języków[1].

1|2|3|4|5|6|7

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter