Czwartek, 19 października 2017
Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Rozmaitości

Rekrutacja przez Skype’a – dobrze się przygotuj

Rekrutacja przez Skype’a – dobrze się przygotuj

Obecnie wiele osób korzysta ze Skype'a - komunikatora internetowego umożliwiającego użytkownikom prowadzenie darmowych rozmów i jednoczesne obserwowanie się za pomocą kamer. Najczęściej kontaktujemy się w ten sposób ze znajomymi czy z rodziną. Jednak coraz częściej Skype wykorzystują firmy, które tą drogą rekrutują pracowników. Taki sposób prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej jest bardzo wygodny zarówno dla pracodawcy, jak i kandydata, szczególnie, gdy obie strony dzieli spora ilość kilometrów.

więcej
 • Gdy po urlopie wracasz do pracy bez entuzjazmu...

  Gdy po urlopie wracasz do pracy bez entuzjazmu...

  Tygodnie błogiego lenistwa na plaży, intensywnej wędrówki po górach lub w jakikolwiek sposób spędzony urlop bez rygoru wstawania o określonej godzinie - najważniejsze, że chodziło o naładowanie akumulatorów, tymczasem sama myśl o pourlopowym powrocie do pracy wywołuje lęk. Czy znacie ten stan?

  więcej
 • Kariera jak na rollercoasterze czy krok po kroku?

  Kariera jak na rollercoasterze czy krok po kroku?

  Są pracownicy, których ścieżkę kariery można porównać do przejażdżki kolejką górską - zdarzają im się spektakularne sukcesy, ale i bolesne porażki. Są też tacy, których droga zawodowa przebiega znacznie spokojniej - konsekwentnie zmierzają w górę, krok za krokiem. Czy któryś z modeli kariery można uznać za najcenniejszy dla firmy? A może wręcz przeciwnie - lepiej zadbać o ich różnorodność w zespole?

  więcej
 • 5 problemów polskich szkół, których nie rozwiąże reforma

  5 problemów polskich szkół, których nie rozwiąże reforma

  Nowy rok szkolny to wielka niewiadoma. Reforma edukacji niesie ze sobą duże zmiany - likwidację gimnazjum, wydłużenie szkoły podstawowej do ośmiu klas, czteroletnie liceum, pięcioletnie technikum i szkoły branżowe. To duże wyzwanie logistyczne, które oznacza konieczność przeprowadzenia remontów i dostosowania pomieszczeń szkół do nowych potrzeb uczniów. Zmiany związane z wprowadzeniem reformy, rzucają nowe światło na inne problemy polskiego systemu oświaty.

  więcej
 • Młodsze pokolenia nadzieją osób starszych na bycie w sieci

  Młodsze pokolenia nadzieją osób starszych na bycie w sieci

  Aż 6 na 10 Polek wykluczonych cyfrowo w wieku 45-75 lat czerpie wiedzę na temat korzystania
  z Internetu od rodziny, wynika z badania Aasa - „Polki Wykluczone Cyfrowo 2017". Szukają one w swoich dzieciach i wnukach przewodników po cyfrowym świecie. To bardzo istotne, ponieważ Polska zajmuje jedną z ostatnich pozycji wśród krajów Unii Europejskiej[1] pod względem korzystania z sieci przez osoby starsze. Odpowiedzią na ten problem jest platforma edukacyjna aasynetu.pl, która jako pierwsza łączy starsze i młodsze pokolenia w ramach edukacji cyfrowej.

  więcej
 • Ponad 180 mln ludzi w krajach ogarniętych konfliktami nie ma dostępu do wody

  Dzieci żyjące w tych krajach są cztery razy bardziej narażone na brak dostępu do wody.

 • Nadchodzą burze. Jak zabezpieczyć dom przed nawałnicami?

  W ostatnim czasie burze dały się we znaki mieszkańcom całej Polski. Meteorolodzy przestrzegają, że chociaż lato mamy już niemalże za sobą, to nie koniec wyładowań atmosferycznych. Następne tygodnie będą obfitowały w deszcze, burze i silne wichury, na które najbardziej narażone będą nasze domy. Co zrobić, aby poprawić ich bezpieczeństwo?

 • Dzieci chcą znać zasady pierwszej pomocy i pomagać innym. Wyniki badania.

  Jak wynika z badania Kantar TNS, 85 procent rodziców uważa, że dzieci powinny znać zasady pierwszej pomocy, gdyż dzięki temu stają się samodzielne, sprawia im to, radość i daje poczucie bezpieczeństwa oraz dumy. Jednocześnie wielu badanych przyznaje, że nie jest w stanie przekazać swojemu dziecku całej praktycznej wiedzy na temat pierwszej pomocy. Tymczasem najmłodsi są bardzo chętni do zdobywania wiedzy: 97 procent twierdzi, że umiejętność pomocy innym w razie zagrożenia jest im potrzebna. Dla 80 procent dzieci w wieku 6-9 lat osoba, która pomaga innym i umie ich uratować jest superbohaterem i wzorem do naśladowania. Tezy te potwierdza popularność programów edukacyjnych takich jak „Mali Ratownicy", który jest realizowany przez markę Volkswagen we współpracy z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tylko od początku 2017 roku wzięło w nim udział już blisko 4 500 dzieci.

 • Szykują się duże zmiany w prawie lotniczym. Będą niekorzystne dla pasażerów

  Resort infrastruktury pracuje nad nowelizacją przepisów dotyczących praw i obowiązków pasażerów oraz przewoźników. Zgodnie z propozycjami czas na złożenie skargi ma skrócić się do jednego roku, a pasażer będzie mógł dochodzić swoich praw jednotorowo: albo w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, albo w sądzie cywilnym. Eksperci oceniają, że są to zmiany bardzo niekorzystne z punktu widzenia konsumentów.

 • Twoja emerytura będzie zależała aż od 8 elementów

  W przyszłym roku ma zostać wprowadzona kolejna reforma emerytalna. Nie tylko sprawi ona, że staniemy się właścicielami 75% pieniędzy, które mamy obecnie w OFE. Spowoduje również powstanie nowych typów rachunków służących do oszczędzania na tzw. „jesień życia", które mają zwiększyć naszą emeryturę nawet o ponad 1000 zł miesięcznie. Expander wskazuje, od jakich elementów zależeć będzie nasza sytuacja na emeryturze.

 • 5 wskazówek, jak czytać między wierszami w CV

  Każdy chce, by jego CV wyróżniło się na tle dokumentów przesłanych przez konkurentów. Gorzej, jeśli kandydat w tym celu nagina rzeczywistość.

 • W przypadku nawałnicy SMS-y mogą uratować ludzkie życie

  Letnie miesiące to czas ekstremalnych i bardzo niebezpiecznych zdarzeń pogodowych takich jak burze, nawałnice czy powodzie. Ostatnie gwałtowne nawałnice, które objęły województwo dolnośląskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i pomorskie, pozostawiły po sobie 6 ofiar śmiertelnych, ponad 50 osób rannych i olbrzymie straty materialne. Niestety, choć takie zdarzenia mają już cykliczny charakter, bo doświadczamy ich przecież co roku, wciąż nie wypracowaliśmy rozwiązania skutecznego powiadamiania ludności przed zagrożeniem. Dotychczasowe systemy nie są wystarczająco skuteczne, a rokowania dotyczące gwałtownych zjawisk pogodowych w przyszłości nie napawają optymizmem. Naukowcy przewidują bowiem, że tylko kwestią czasu jest pojawienie się w Polsce tornada 3-4 stopnia. Rozwiązaniem problemu z ostrzeganiem przed zagrożeniem mogłyby być powiadomienia SMS funkcjonujące na poziomie gmin, wciąż jednak samorządy uważają taki system za ekstrawagancję i niepotrzebny wydatek.

1|2|3|4|5|6|7|8|9|10... 17

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter