a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Sobota, 18 sierpnia 2018
Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Rozmaitości

Większość Polaków woli płacić bezgotówkowo, za najwygodniejsze uznaje kartę i smartfon

Większość Polaków woli płacić bezgotówkowo, za najwygodniejsze uznaje kartę i smartfon

Większość Polaków wybiera płatności elektroniczne zamiast gotówki. Cenione są za innowacyjność, wygodę, oszczędność czasu i łatwość korzystania. To konkluzje badania przeprowadzonego na zlecenie firmy eService w ramach kampanii społecznej „Warto Bezgotówkowo". Polacy pokochali płacenie kartą i smartfonem, a dla niemal 70 proc. z nich to najwygodniejszy i najszybszy sposób rozliczania zakupów. Im wyższa kwota, tym chętniej uiszczają ją elektronicznie.

więcej
 • ABSOLWENT NA RYNKU PRACY. JAK ROZPOCZĄĆ KARIERĘ, ABY OSIĄGNĄĆ SUKCES?

  ABSOLWENT NA RYNKU PRACY. JAK ROZPOCZĄĆ KARIERĘ, ABY OSIĄGNĄĆ SUKCES?

  Młodzi ludzie, którzy dopiero zakończyli edukację, zazwyczaj bardzo sumiennie podchodzą do poszukiwania pierwszej poważnej pracy - korzystają z profesjonalnych porad i stosują się do wskazówek ekspertów. Jednak zalecenia sprawdzające się w przypadku specjalistów z konkretnym doświadczeniem i określonymi umiejętnościami, niekoniecznie będą skuteczne dla absolwentów. Czym powinni się kierować kandydaci, którzy dopiero rozpoczynają budowanie swojej kariery?

  więcej
 • Sezon grzewczy – zgaś ryzyko i uważaj jak grzejesz!

  Sezon grzewczy – zgaś ryzyko i uważaj jak grzejesz!

  Zaczyna się sezon grzewczy, a wraz z nim wzrasta ryzyko pożarów spowodowanych nieprawidłową eksploatacją urządzeń do ogrzewania domów i mieszkań. Według statystyk Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej to właśnie jedna z najczęstszych przyczyn pożarów, w 2016 r. odpowiedzialna za ponad 11,5 tys. takich zdarzeń. To aż o 2 tys. więcej niż w roku 2015, obliczył na podstawie danych historycznych Straży InterRisk. Ubezpieczyciel wskazuje, że w tym roku dzięki programom dofinansowania budowy, modernizacji, bądź wymiany urządzeń grzewczych, oprócz zmniejszenia emisji szkodliwych substancji, może udać się także poprawić bezpieczeństwo ogrzewania polskich domów i mieszkań.

  więcej
 • Ranking najbardziej denerwujących opłat bankowych

  Ranking najbardziej denerwujących opłat bankowych

  To, że banki naliczają nam różnego rodzaju prowizje nie jest niczym niezwykłym. Niektóre z nich są jednak wyjątkowo denerwujące. Expander przedstawia subiektywny ranking tych, które mogą wywoływać w nas najwięcej negatywnych emocji.

  więcej
 • Na zakupy? Najlepiej bez gotówki!

  Na zakupy? Najlepiej bez gotówki!

  Według badań NBP, dwie trzecie Polaków uważa, że płatności kartą i smartfonem są wygodniejsze niż gotówką. Głównie ze względu na szybkość i bezpieczeństwo. Transakcja bezgotówkowa zajmuje zaledwie kilka sekund. Kto na zakupach w pierwszej kolejności sięga po banknoty i monety, powinien dokładnie przeczytać ten artykuł. Na jednej transakcji zbliżeniowej można zaoszczędzić 22 sekundy w porównaniu z płaceniem gotówką. Przy 1000 transakcji oszczędność czasu to zatem już 6 godzin - wyliczają eksperci kampanii społecznej „Warto bezgotówkowo".

  więcej
 • Studia dają pracę i lepszą płacę – prawda czy mit?

  Za granicą dyplom wyższej uczelni przekłada się na wyższe zarobki, zmniejsza ryzyko bezrobocia, a w niektórych państwach ogranicza prawdopodobieństwo depresji. A jak to wygląda w Polsce? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Utrata pracy nam niestraszna

  Szef mnie zwolni? Nie ma powodów do lęku - odpowiadają najczęściej Polacy. Ponad 3/4 ankietowanych nie boi się utraty pracy, 16% deklaruje umiarkowaną obawę, a jedynie 7% odczuwa duży lęk - pokazują wyniki badania „Monitor Rynku Pracy".

 • Polak zjada co miesiąc ponad kilogram cukru

  Jedna, dwie łyżeczki cukru do kawy czy herbaty to wydaje się mało. Ile cukru rzeczywiście jemy? Przeciętny Polak zjada co miesiąc ponad kilogram cukru, czyli więcej niż jedno opakowanie - pokazują dane GUS. W 10 lat, średnie spożycie cukru w gospodarstwach domowych, w przeliczeniu na jedną osobę, zmniejszyło się aż o pół kilograma, czyli o jedną trzecią. Jednak mimo mniejszych zakupów cukru pod czystą postacią, jego całkowite spożycie wzrasta, szczególnie w formie wyrobów bardziej przetworzonych.

 • Sprzedaj samochód a za 6 lat kupisz mieszkanie

  269 mln złotych dziennie - aż tyle kosztuje Polaków użytkowanie samochodów osobowych - wynika z szacunków Open Finance. Na tę kwotę składają się nie tylko wydatki na paliwo, ale też utrzymanie auta, jego ubezpieczenie oraz postępująca utrata wartości samego samochodu.

 • SMS – lokalny kanał alarmowo-komunikacyjny

  Nawałnice, które nawiedziły nasz kraj latem i jesienią bieżącego roku wyrządziły krzywdy wielu polskim rodzinom. Wichury oraz gradobicia przyniosły za sobą również olbrzymie straty materialne. Z uwagi na możliwe niebezpieczeństwa i szkody, wiedza na temat ekstremalnych warunków pogodowych jest więc sprawą bardzo ważną, bo tylko dzięki niej mamy większe szanse zabezpieczyć swoje domostwa czy znaleźć bezpieczne schronienie. Kluczowe w tej kwestii jest więc jak najszersze i najszybsze ostrzeganie przed zagrożeniem ze strony lokalnych organów.

 • Szukasz pracy za granicą? Bądź ostrożny!

  Niestety, mimo że zwiększa się świadomość zagrożeń, wielu Polaków wciąż pada ofiarą nieuczciwych pracodawców, pośredników i handlarzy ludźmi. Jak wskazuje GRETA - Grupa Ekspertów do Działań Przeciwko Handlowi Ludźmi - w 2016 roku polskie ofiary współczesnego niewolnictwa najczęściej identyfikowane były w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, Francji i Belgii.

 • Co wiedzą o nas banki z social mediów?

  Jak wynika z obserwacji Akredo.pl - innowacyjnej platformy kredytowej, media społecznościowe stają się coraz częściej wykorzystywanym narzędziem do weryfikacji, oceny i sprawdzania wiarygodności finansowej klientów. Okazuje się, że dzielenie się swoją prywatnością w Internecie, może mieć wpływ na zdolność kredytową w przypadku wnioskowania o finansowanie w banku. Co takiego robimy w sieci, o czym wie nasz bank? I co może nam zaszkodzić w kwestach naszych finansów?

1|2|3|4|5|6|7|8|9|10... 21

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter