a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Środa, 21 marca 2018
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Rozmaitości

Ranking najbardziej denerwujących opłat bankowych

Ranking najbardziej denerwujących opłat bankowych

To, że banki naliczają nam różnego rodzaju prowizje nie jest niczym niezwykłym. Niektóre z nich są jednak wyjątkowo denerwujące. Expander przedstawia subiektywny ranking tych, które mogą wywoływać w nas najwięcej negatywnych emocji.

więcej
 • Na zakupy? Najlepiej bez gotówki!

  Na zakupy? Najlepiej bez gotówki!

  Według badań NBP, dwie trzecie Polaków uważa, że płatności kartą i smartfonem są wygodniejsze niż gotówką. Głównie ze względu na szybkość i bezpieczeństwo. Transakcja bezgotówkowa zajmuje zaledwie kilka sekund. Kto na zakupach w pierwszej kolejności sięga po banknoty i monety, powinien dokładnie przeczytać ten artykuł. Na jednej transakcji zbliżeniowej można zaoszczędzić 22 sekundy w porównaniu z płaceniem gotówką. Przy 1000 transakcji oszczędność czasu to zatem już 6 godzin - wyliczają eksperci kampanii społecznej „Warto bezgotówkowo".

  więcej
 • Studia dają pracę i lepszą płacę – prawda czy mit?

  Studia dają pracę i lepszą płacę – prawda czy mit?

  Za granicą dyplom wyższej uczelni przekłada się na wyższe zarobki, zmniejsza ryzyko bezrobocia, a w niektórych państwach ogranicza prawdopodobieństwo depresji. A jak to wygląda w Polsce? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

  więcej
 • Utrata pracy nam niestraszna

  Utrata pracy nam niestraszna

  Szef mnie zwolni? Nie ma powodów do lęku - odpowiadają najczęściej Polacy. Ponad 3/4 ankietowanych nie boi się utraty pracy, 16% deklaruje umiarkowaną obawę, a jedynie 7% odczuwa duży lęk - pokazują wyniki badania „Monitor Rynku Pracy".

  więcej
 • Polak zjada co miesiąc ponad kilogram cukru

  Polak zjada co miesiąc ponad kilogram cukru

  Jedna, dwie łyżeczki cukru do kawy czy herbaty to wydaje się mało. Ile cukru rzeczywiście jemy? Przeciętny Polak zjada co miesiąc ponad kilogram cukru, czyli więcej niż jedno opakowanie - pokazują dane GUS. W 10 lat, średnie spożycie cukru w gospodarstwach domowych, w przeliczeniu na jedną osobę, zmniejszyło się aż o pół kilograma, czyli o jedną trzecią. Jednak mimo mniejszych zakupów cukru pod czystą postacią, jego całkowite spożycie wzrasta, szczególnie w formie wyrobów bardziej przetworzonych.

  więcej
 • Sprzedaj samochód a za 6 lat kupisz mieszkanie

  269 mln złotych dziennie - aż tyle kosztuje Polaków użytkowanie samochodów osobowych - wynika z szacunków Open Finance. Na tę kwotę składają się nie tylko wydatki na paliwo, ale też utrzymanie auta, jego ubezpieczenie oraz postępująca utrata wartości samego samochodu.

 • SMS – lokalny kanał alarmowo-komunikacyjny

  Nawałnice, które nawiedziły nasz kraj latem i jesienią bieżącego roku wyrządziły krzywdy wielu polskim rodzinom. Wichury oraz gradobicia przyniosły za sobą również olbrzymie straty materialne. Z uwagi na możliwe niebezpieczeństwa i szkody, wiedza na temat ekstremalnych warunków pogodowych jest więc sprawą bardzo ważną, bo tylko dzięki niej mamy większe szanse zabezpieczyć swoje domostwa czy znaleźć bezpieczne schronienie. Kluczowe w tej kwestii jest więc jak najszersze i najszybsze ostrzeganie przed zagrożeniem ze strony lokalnych organów.

 • Szukasz pracy za granicą? Bądź ostrożny!

  Niestety, mimo że zwiększa się świadomość zagrożeń, wielu Polaków wciąż pada ofiarą nieuczciwych pracodawców, pośredników i handlarzy ludźmi. Jak wskazuje GRETA - Grupa Ekspertów do Działań Przeciwko Handlowi Ludźmi - w 2016 roku polskie ofiary współczesnego niewolnictwa najczęściej identyfikowane były w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, Francji i Belgii.

 • Co wiedzą o nas banki z social mediów?

  Jak wynika z obserwacji Akredo.pl - innowacyjnej platformy kredytowej, media społecznościowe stają się coraz częściej wykorzystywanym narzędziem do weryfikacji, oceny i sprawdzania wiarygodności finansowej klientów. Okazuje się, że dzielenie się swoją prywatnością w Internecie, może mieć wpływ na zdolność kredytową w przypadku wnioskowania o finansowanie w banku. Co takiego robimy w sieci, o czym wie nasz bank? I co może nam zaszkodzić w kwestach naszych finansów?

 • Co dalej z pracą za granicą po zmianach dyrektywy o delegowaniu

  Po zmianach prawa, dotyczącego delegowania pracowników, ponad pół miliona Polaków, rok wcześniej legalnie zarabiających za granicą, szuka pracy w kraju. Idzie im to opornie, bo nie zadowalają ich krajowe stawki nie stanowiące nawet 50% tych, które za tę samą pracę otrzymywali na budowach we Francji czy opiekując się seniorami w Niemczech.

 • We wrześniu wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym złożyło ponad 192 tys. osób. Przed podjęciem tej decyzji warto skorzystać z pomocy doradców emerytalnych ZUS

  W pierwszych dwóch dniach września ZUS przyjął 20 razy więcej wniosków o emeryturę niż średnio dziennie w 2016 r. Łącznie w ostatnim kwartale 2017 roku będzie blisko 331 tys. osób, które będą mogły przejść na emeryturę. Eksperci podkreślają jednak, że im wcześniej przechodzimy na emeryturę, tym niższe świadczenie otrzymujemy. Przed podjęciem decyzji warto się skonsultować z doradcą emerytalnym. Od początku lipca we wszystkich oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych 595 doradców emerytalnych pomaga w wyborze najlepszego momentu przejścia na emeryturę.

 • Dane kandydatów do pracy pod ochroną. Firmy muszą zabezpieczać je równie mocno jak dane pracowników i klientów

  Utrata lub wyciek danych osobowych wiążą się z poważnymi konsekwencjami wizerunkowymi dla firm. Przepisy RODO, które wejdą w życie w maju 2018 roku, dołożą do tego poważne konsekwencje prawne i finansowe. Dlatego przedsiębiorstwa muszą zadbać o wysoki poziom bezpieczeństwa i wprowadzić odpowiednie procedury dotyczące także zarządzania procesami rekrutacyjnymi. Procesy HR często w istotny sposób ingerują w prywatność pracowników i kandydatów do pracy. Dlatego eksperci zaznaczają, że dostęp do takich danych powinny mieć wyłącznie osoby wyraźnie do tego upoważnione.

1|2|3|4|5|6|7|8|9|10... 20

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter