Wtorek, 23 maja 2017
Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Rozmaitości

Wirtualna rzeczywistość pomoże zwiększyć bezpieczeństwo dzieci na drogach. Uczniowie będą w ten sposób uczyć się zasad ruchu drogowego

Wirtualna rzeczywistość pomoże zwiększyć bezpieczeństwo dzieci na drogach. Uczniowie będą w ten sposób uczyć się zasad ruchu drogowego

Liczba wypadków drogowych z udziałem dzieci od lat nie uległa radykalnemu zmniejszeniu. Do poprawy sytuacji mogą się przyczynić nowoczesne technologie, które poprzez grę i zabawę będą edukować najmłodszych. Na terenie województw lubuskiego i wielkopolskiego wystartował właśnie program „Autostrada do szkoły", organizowany przez spółkę Autostrada Wielkopolska SA, który swym zasięgiem obejmie docelowo 200 szkół. Dzięki okularom do wirtualnej rzeczywistości i specjalnie w tym celu stworzonej aplikacji uczniowie będą ćwiczyć zachowania na drodze i znajomość zasad ruchu drogowego.

więcej
 • Jak wypłacić gotówkę, gdy nie działa bankomat

  Jak wypłacić gotówkę, gdy nie działa bankomat

  Czasami zdarza się, że bankomat, z którego zwykle korzystamy, ulega awarii. Gdy tak się stanie, niekoniecznie musimy szukać innego. Expander podpowiada, że nierzadko bliżej znajdziemy sklep, który może wypłacić nam pieniądze za pomocą usługi Cash Back. Staje się ona bowiem coraz bardziej popularna. W ubiegłym roku wartość takich wypłat wzrosła ponad dwukrotnie i wyniosła 351 mln zł[1].

  więcej
 • Wypadek przy pracy – kto za to zapłaci?

  Wypadek przy pracy – kto za to zapłaci?

  Co roku, na całym świecie, 28 kwietnia obchodzony jest Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Pomimo tego, że świadomość Polaków dotycząca praw i obowiązków pracowników oraz pracodawców w zakresie bezpieczeństwa jest coraz większa, nadal odnotowuje się wzrost wypadków przy pracy. W 2016 r. liczba poszkodowanych wyniosła 87 886 osób, czyli o 0,3 proc. więcej niż rok wcześniej - w tym 239 osób zginęło a 464 doznało wypadku z ciężkim obrażeniem ciała . Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków? Kto ponosi odpowiedzialność? Kiedy pracownikowi należy się odszkodowanie, a także dlaczego warto zadbać o dodatkową ochronę?

  więcej
 • Omenaa Mensah rozpoczęła budowę szkoły w Ghanie!

  Omenaa Mensah rozpoczęła budowę szkoły w Ghanie!

  Omenaa Mensah, inicjatorka i pomysłodawczyni projektu właśnie wróciła z Ghany, gdzie oficjalnie wmurowano kamień węgielny pod budowę szkoły dla najbiedniejszych dzieci ulicy. Jeśli Omenaa Foundation zbierze pozostałą, potrzebną kwotę już w przyszłym roku odbędą się pierwsze zajęcia w KIDS HAVEN (Dziecięca Przystań), bo właśnie tak będzie nazywała się szkoła. Termo Organika, największy producent styropianu jest jednym z partnerów tego wspaniałego, charytatywnego przedsięwzięcia.

  więcej
 • Mądry Polak po szkodzie. Ostrzeganie SMS przed zagrożeniami

  Mądry Polak po szkodzie. Ostrzeganie SMS przed zagrożeniami

  Ciągłe opady deszczu w ostatnich dniach kwietnia spowodowały wystosowanie przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenia hydrologicznego dla siedmiu województw. Mimo to, liczne podtopienia spowodowały znaczne straty materialne. Poszkodowani w takich zdarzeniach często zwracają uwagę na fakt, że nie zostali odpowiednio wcześnie powiadomieni o nadchodzącym zagrożeniu.

  więcej
 • Zrób wiosenne porządki w CV

  CV może być jednym z najskuteczniejszych narzędzi w drodze do wymarzonej pracy. To wizytówka, która ma zachęcić do kontaktu z nami. Ale i ono potrzebuje wiosennego przeglądu.

 • 4 pytania o bezpieczeństwo przeciwpożarowe, czyli świętujemy Dzień Strażaka

  Bezpieczeństwo przeciwpożarowe to temat, którego nie należy lekceważyć. Dlatego też, edukacja w tym zakresie prowadzona jest już w przedszkolu. Dobrą okazją do przypomnienia, jak nie dopuścić do zaprószenia ognia oraz jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia jest Dzień Strażaka, który świętujemy 4 maja. Na cztery krótkie pytania odpowiedział specjalista inżynierii bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej, absolwent Szkoły Głównej Służby pożarniczej - Grzegorz Gołaszewski, który na co dzień zajmuje się zabezpieczeniem i wyposażeniem w urządzenia przeciwpożarowe obiektów przemysłowych, biurowych i hotelowych.

 • Spóźnialscy panikują. Co zrobić, gdy spóźnimy się z PIT-em?

  Wtorek 2 maja był ostatnim terminem na złożenie zeznania „PIT" za 2016 rok. Co zrobić w momencie, gdy nie dopełniliśmy obowiązku i nie złożyliśmy deklaracji? Przede wszystkim nie wpadać w panikę. Konsekwencji można uniknąć.

 • Kreatywność czy dyscyplina w CV. Co pomoże znaleźć pracę?

  Kiedy szukasz pracy, powinieneś być kreatywny, musisz wyróżnić się z setek aplikacji, tylko wtedy masz szansę. Ile razy to słyszałeś? Setki. Jednak to nie zawsze najlepsza droga.

 • 6 zachowań, które sprawią, że współpracownicy nie polubią pracy z tobą

  Sprawdź, z jakimi ludźmi nie lubią pracować inni i czy jesteś jednym z nich.

 • Czy możemy się błyskawicznie nauczyć angielskiego?

  Żeby posługiwać się językiem na poziomie średniozaawansowanym (B2) potrzeba 600 godzin nauki. Jeśli zaczynamy „od zera", w 90 dni takiego poziomu nie osiągniemy - wynika z badań Cambridge English - części Uniwersytetu Cambridge.

 • Razem czy osobno - planowanie budżetu według Polaków

  Ponad połowa badanych deklaruje, że domowy budżet planuje wspólnie z życiowym partnerem, ale niewiele ponad 40% posiada z nim wspólne konto. Jednocześnie do samodzielnego planowania wydatków na dom przyznaje się aż 41% kobiet i tylko 26% mężczyzn - wynika z najnowszego raportu „Sytuacja materialna Polaków"[1], zrealizowanego na zlecenie Lindorff SA. Jakie dodatkowe tendencje związane z planowaniem wydatków wykazują polskie gospodarstwa domowe?

1|2|3|4|5|6|7

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter