a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Sobota, 20 stycznia 2018
Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Rozmaitości

Zmiana konta nie taka straszna jak ją malują. Poznaj 3 zasady przeniesienia rachunku do nowego banku

Zmiana konta nie taka straszna jak ją malują. Poznaj 3 zasady przeniesienia rachunku do nowego banku

Gdy nasz bank postanawia wprowadzić opłaty za prowadzenie rachunku lub wypłaty z bankomatów, często uznajemy, że konto, które otworzyliśmy kilka lat temu, nie spełnia już naszych potrzeb. W takim przypadku możemy przenieść środki do innego banku, który zaproponuje lepsze warunki. Proces ten nie jest skomplikowany, w dodatku „nowa" instytucja pomoże w dopełnieniu niezbędnych formalności. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) podpowiadają, o czym należy pamiętać, gdy decydujemy się na zmianę ROR-u.

więcej
 • Co piąty Polak przyznaje się do pracy „na czarno”

  Co piąty Polak przyznaje się do pracy „na czarno”

  Co piąty dorosły Polak (21%) przyznaje się do pracy „na czarno", a niemal połowa badanych (44%) jest zdania, że w naszym kraju nie ma sensu pracować uczciwie - tak wynika z badania przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna.

  więcej
 • Od 1 października będzie obowiązywać niższy wiek emerytalny. Warto zadbać o ustalenie kapitału początkowego

  Od 1 października będzie obowiązywać niższy wiek emerytalny. Warto zadbać o ustalenie kapitału początkowego

  Eksperci ZUS przypominają, że warto jak najwcześniej zebrać dokumenty, które potwierdzają staż pracy oraz wysokość zarobków przed 1999 r. i przekazać je do ZUS, aby obliczył kapitał początkowy. Dotyczy to zwłaszcza osób, które chcą zgodnie z nowymi przepisami skorzystać z emerytury od 1 października.

  więcej
 • 10 rzeczy, które zdyskwalifikują Cię podczas okresu próbnego

  10 rzeczy, które zdyskwalifikują Cię podczas okresu próbnego

  Gdy, po często długim, męczącym i stresującym okresie szukania pracy, otrzymujesz w końcu wymarzoną ofertę. Myślisz, uff mam nową pracę. Nie spoczywaj jednak na laurach. Pamiętaj, by w nowym miejscu pracy zbytnio się nie rozluźnić.

  więcej
 • Polacy wciąż kredytują podstawowe potrzeby – jak temu zaradzić?

  Polacy wciąż kredytują podstawowe potrzeby – jak temu zaradzić?

  Blisko co piąty aktywny pożyczkobiorca bierze kredyt, aby zapłacić rachunki. Z dodatkowego finansowania korzystamy także w przypadku codziennych i sezonowych wydatków - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Wonga. Dlaczego Polacy zapożyczają się na podstawowe potrzeby? Co zrobić, aby uporządkować swój budżet? Podpowiadają eksperci platformy edukacyjnej Kapitalni.org.

  więcej
 • Wstydliwe długi Polaków – badanie PMR Restrukturyzacje SA

  Polacy przyzwyczaili się już się do zaciągania długów, jednak niektóre z nich są bardziej wstydliwe od innych. Zadłużenie alimentacyjne jest powodem do wstydu dla prawie 47 proc. osób, a najchętniej akceptujemy kredyty hipoteczne. Aż 46 proc. Polaków nie ma problemu, aby rozmawiać o tym ze znajomymi.

 • Jak założyć własną firmę krok po kroku?

  Według Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej, w 2016 roku w Polsce działalność rozpoczęło ponad 340 tys. firm. Z kolei tylko w pierwszym kwartale tego roku zarejestrowano blisko 87 tys. nowych podmiotów gospodarczych[1]. Przybywa tych najmniejszych, jednoosobowych przedsiębiorstw lub zatrudniających kilku pracowników[2]. Prowadzenie własnego biznesu może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą być swoim własnym szefem. Eksperci Tax Care podpowiadają, jakie formalności należy spełnić, aby w kilku prostych krokach stać się przedsiębiorcą.

 • Sprawdź czy u byłego pracodawcy nie zostały Twoje oszczędności emerytalne

  Przy zmianie pracy Polacy niejednokrotnie zapominają o swoich oszczędnościach zgromadzonych w pracowniczych programach emerytalnych. Co się dzieje
  z pieniędzmi pozostawionymi w programie, który prowadzi były pracodawca? Jak je odzyskać?

 • Praca sezonowa? Też musi być bezpieczna!

  Wraz z początkiem czerwca ogłoszenia dotyczące pracy sezonowej zaczynają pojawiać się praktycznie wszędzie. Najczęściej dotyczą one pracy w takich branżach jak: zakwaterowanie, gastronomia oraz rolnictwo. Biorąc pod uwagę krótki okres zatrudnienia, następuje ono najczęściej na podstawie umów cywilnoprawnych. Czy to oznacza, że sezonowi pracujący nie podlegają ochronie zasad BHP?

 • Ile piłek pomieści autobus? Rekruterzy zadają zaskakujące pytania

  Ile piłek zmieści się w autobusie? Proszę zaśpiewać? - to jedne z przykładowych zadań jakie pojawiają się w trakcie rozmów o pracę. Rekruterzy mogą poprosić o rozwiązanie zadania matematycznego lub sprawdzą nasz poziom stresu. Jak z takich nietypowych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej wybrnąć?

 • Chroń swoje kody PIN i hasła

  PINy do karty kredytowej i urządzeń mobilnych, dane do logowania w bankowości elektronicznej, skrzynce mailowej i social mediach - to tylko niektóre hasła, z których na co dzień korzystamy. Bardzo trudno je zapamiętać, dlatego zapisujemy je np. na telefonach lub karteczkach oraz wykorzystujemy funkcję zapamiętywania haseł na komputerach. Niesie to jednak za sobą wiele niebezpieczeństw. Jak się przed nimi uchronić?

 • 5 domowych lekcji finansów, które możesz dać swoim dzieciom

  Reforma szkolnictwa nie schodzi z pierwszych stron gazet. Debata toczy się m.in. wokół podstaw programowych historii, biologii czy języka polskiego. O edukacji finansowej nawet się nie wspomina. Ten temat został całkowicie pomięty, chociaż wiele badań wskazuje, że powinniśmy go potraktować priorytetowo. To dobry moment, aby zastanowić się, jak zadbać o edukację finansową naszych podopiecznych. Od czego zacząć i jak uczyć, podpowiadają eksperci Kapitalni.org.

1 ...7|8|9|10|11|12|13|14|15|16... 20

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter