a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Niedziela, 22 lipca 2018
Imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Rozmaitości

Przepięcia – niewidoczna przyczyna pożarów – 10 kroków do zabezpieczenia domu przed ogniem

Przepięcia – niewidoczna przyczyna pożarów – 10 kroków do zabezpieczenia domu przed ogniem

Statystyki Straży Pożarnej z 2016 roku są nieubłagane - ponad połowa (58 proc.)[1] pożarów dotyczyła domów jednorodzinnych lub wielorodzinnych. Okazuje się, że duża część z nich była do uniknięcia. Do najczęstszych przyczyn pojawienia się ognia w polskich domach należą: nieprawidłowe działanie pieców, grzejników oraz nasza nieostrożność, wynikająca np. z nieodpowiedniego korzystania z instalacji elektrycznych. Z danych zgromadzonych przez Concordię Ubezpieczenia wynika, że najczęstszą przyczyną szkód zgłaszanych w naszych domach są przepięcia, które nierzadko doprowadzają do wybuchu pożaru. Jak uniknąć ryzyka zaprószenia ognia w domu? Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad.

więcej
 • 1750 pożarów w woj. łódzkim

  1750 pożarów w woj. łódzkim

  Ze statystyk Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej wynika, że najbardziej zagrożonym ogniem regionem jest woj. mazowieckie, w którym w 2016 roku doszło do 4,2 tys. pożarów domów i mieszkań. To aż 13% spośród łącznie 31 tys. tego rodzaju zdarzeń na terenie całego kraju i wyraźnie więcej niż w kolejnych województwach na strażackiej liście: śląskim (3,6 tys. pożarów) i dolnośląskim (3,4 tys.). W woj. łódzkim strażacy interweniowali 1,7 tys. razy, co stanowi 6% wszystkich tego typu zdarzeń w Polsce.

  więcej
 • Internauci popełniają wiele błędów językowych. Może to zniweczyć ich szanse na zdobycie pracy

  Internauci popełniają wiele błędów językowych. Może to zniweczyć ich szanse na zdobycie pracy

  Tylko na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy w mediach społecznościowych pojawiło się ponad 270 tys. postów i artykułów, w których znalazły się błędy językowe - wynika z danych Instytutu Monitorowania Mediów. Najwięcej tego typu publikacji pojawiało się na Facebooku. Błędy językowe popełniane w tekstach publikowanych w mediach społecznościowych, podobnie jak w CV, mogą zrobić złe wrażenie na potencjalnych pracodawcach i zaważyć na ich decyzji rekrutacyjnej.

  więcej
 • Myślisz o kredycie? Poznaj swoje prawa

  Myślisz o kredycie? Poznaj swoje prawa

  Na koniec ubiegłego roku ponad 15 mln Polaków miało zaciągnięty kredyt lub pożyczkę. Mimo że chętnie korzystamy z zewnętrznego finansowania, to jednak jak wynika z badań Kapitalni.org, nie każdy konsument zna prawa, jakie przysługują mu jako kredytobiorcy. Jedynie 41 proc. z nas wie, że może odstąpić od umowy kredytu w ciągu 14 dni od jej podpisania. Aż 1/4 nie ma świadomości, że kredytodawca musi podać nam informację o całkowitej kwocie do spłaty. Nieznajomość prawa szkodzi - dlatego eksperci Kapitalni.org podpowiadają, jakie uprawnienia przysługują nam przed i po wzięciu kredytu.

  więcej
 • 19% Polaków kojarzy słowo „uchodźcy” z terrorystami

  19% Polaków kojarzy słowo „uchodźcy” z terrorystami

  Słowo „uchodźcy" dla 19% Polaków kojarzy się z terrorystami, dla 14% z islamistami, ale aż dla 44% z ludźmi uciekającymi przed wojną. Skojarzenia z terrorystami mają najczęściej sympatycy ruchu Kukiz'15 (42%) oraz PiS (23%). Połowa badanych ma do uchodźców stosunek negatywy, a 39% - neutralny - tak wynika z badania przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna.

  więcej
 • Ponad 90 proc. rodziców skarży się na ograniczone możliwości pobytu ze swoimi dziećmi w szpitalu. Brakuje pokoi noclegowych dla rodziców

  Eksperci podkreślają, że stałe przebywanie z hospitalizowanym dzieckiem jest niezwykle ważne zarówno dla małych pacjentów, jak i ich mam. Kobietom zapewnia komfort psychiczny, dzieciom pomaga oswoić się z nową sytuacją i obcymi ludźmi oraz szybciej wrócić do zdrowia. Jest to istotne nie tylko w przypadku noworodków karmionych mlekiem matki. Dlatego z inicjatywy marki Pampers i Fundacji Polsat w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku otwarto w czerwcu Pokój dla Mam, które towarzyszą swoim pociechom podczas leczenia szpitalnego.

 • Martyna Wojciechowska, Mela Koteluk i Anna Guzik łączą siły dla Świetlikowa

  Aż 14 gwiazd i zespołów muzycznych wzięło udział w akcji mającej na celu zebranie funduszy dla Świetlikowa - Centrum Opieki Dziennej dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci oraz Hospicjum Stacjonarnego dla Dzieci w Tychach. W rezultacie powstał wyjątkowy kalendarz, w którym rok rozpoczyna się we wrześniu i trwa 14 miesięcy.

 • W wakacje łatwiej o kradzież tożsamości

  Nasz portfel jest cenny dla złodziei nie tylko ze względu na pieniądze. W ostatnich latach bardzo pożądanym przedmiotem jest też dowód osobisty. To dlatego, że nasze dane mogą być wykorzystane w nieuczciwy sposób, np. do wyłudzeń usług finansowych. Kradzież tożsamości to duży problem. Zwłaszcza że najczęściej dowiadujemy się o niej po długim czasie.

 • Jaki zawód wybrać na progu dorosłości?

  Od tej jednej decyzji może zależeć niemal całe dorosłe życie. To nie żart! Wybrany zawód można oczywiście zmienić, ale praktyka pokazuje, że na radykalne zmiany decyduje się niewiele osób. Bardzo ważne jest, aby jeszcze przed przekroczeniem progu dorosłości trafnie określić kierunek dalszej edukacji i w konsekwencji wybór drogi zawodowej.

 • Uber planuje dalszy rozwój w Polsce mimo rządowych zapowiedzi regulacji rynku

  Blokowanie aplikacji mobilnych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, licencje dla kierowców, odprowadzanie podatków w Polsce - to tylko niektóre pomysły na wprowadzenie regulacji na rynku przewozów osobowych. Mimo protestów taksówkarzy skierowanych głównie przeciw Uberowi, rząd dopiero pracuje nad wypracowaniem złotego środka, który godziłby nowoczesne technologie i ekonomię współdzielenia z zasadą równego traktowania podmiotów. Tymczasem Uber planuje dalszy rozwój nad Wisłą.

 • Zmiana konta nie taka straszna jak ją malują. Poznaj 3 zasady przeniesienia rachunku do nowego banku

  Gdy nasz bank postanawia wprowadzić opłaty za prowadzenie rachunku lub wypłaty z bankomatów, często uznajemy, że konto, które otworzyliśmy kilka lat temu, nie spełnia już naszych potrzeb. W takim przypadku możemy przenieść środki do innego banku, który zaproponuje lepsze warunki. Proces ten nie jest skomplikowany, w dodatku „nowa" instytucja pomoże w dopełnieniu niezbędnych formalności. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) podpowiadają, o czym należy pamiętać, gdy decydujemy się na zmianę ROR-u.

 • Co piąty Polak przyznaje się do pracy „na czarno”

  Co piąty dorosły Polak (21%) przyznaje się do pracy „na czarno", a niemal połowa badanych (44%) jest zdania, że w naszym kraju nie ma sensu pracować uczciwie - tak wynika z badania przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna.

1 ...7|8|9|10|11|12|13|14|15|16... 21

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter