a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Poniedziałek, 20 sierpnia 2018
Imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Wesele, komunia, rocznica ślubu czy urodziny – jak wybrać idealny lokal?

2017-06-01
Wesele, komunia, rocznica ślubu czy urodziny – jak wybrać idealny lokal?

Wiosna i lato to czas, w którym chętnie korzystamy z możliwości spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Okazji do tego zdecydowania nie brakuje - to moment, w którym organizujemy przyjęcia z okazji rodzinnych uroczystości takich jak np. chrzciny, komunie, śluby.  Zwykle zależy nam na tym, aby wszystko tego dnia było dopięte na ostatni guzik. Na co zwrócić uwagę wybierając miejsce, aby zminimalizować możliwość nieprzyjemnych niespodzianek?

Organizacja przyjęcia dla kilku osób jest wyzwaniem, a co dopiero, gdy chcemy zaprosić na nie bardzo liczną rodzinę i znajomych. Logistyka związana z poczęstunkiem, usadzeniem gości, czy nawet zastawą, okazuje się naprawdę wymagająca. Dlatego też, coraz częściej decydujemy się skorzystać z oferty przygotowanej przez lokale wyspecjalizowane w organizacji takich wydarzeń - restauracje, kawiarnie, hotele, a także sale okolicznościowe. Liczba miejsc, z pomocy których możemy skorzystać, stale rośnie. Możemy się o tym przekonać korzystając z wyszukiwarek internetowych, takich jak np. gdziewesele.pl, weselezklasą.pl czy chrzcinyikomunie.pl. Jak jednak w tym gąszczu wybrać miejsce, które nie tylko zapewni nam przestrzeń na przyjęcie, ale także spokój?

Pierwszym krokiem jest przygotowanie listy gości, których chcemy zaprosić - warto poza samą listą nazwisk zastanowić się, czy są to osoby w większości młode, czy raczej starsze, ile wśród zaproszonych osób jest dzieci? Postarajmy się dopasować miejsce do charakteru naszych gości - najmłodszym warto zapewnić przestrzeń do zabawy, osobom starszym wygodne miejsca do siedzenia. Kolejnym krokiem jest zadbanie o poczęstunek - w zależności od formuły imprezy możemy zdecydować się na szwedzki stół z przekąskami albo zasiadany obiad. W kwestii doboru potraw warto poprosić wybrane miejsce o przykładowe zestawy menu - warto zaufać pod tym względem osobom tam pracującym, które mają doświadczenie w organizacji dużych imprez. Wybierając potrawy warto uwzględnić preferencje żywieniowe naszych gości - np. wegetarian, osób nietolerujących laktozy czy glutenu. Przy obecnych trendach żywieniowych, przygotowywanie potraw zgodnie z zasadami poszczególnych diet jest już w zasadzie standardem - zwłaszcza w dobrych lokalach.

Wybierając miejsce trzeba także spytać o posiadaną przez nie polisę ubezpieczeniową. To jedna  z kwestii, która podpowie nam, czy dane miejsce podchodzi odpowiedzialnie do świadczonych przez siebie usług. To także powoduje, że możemy czuć się bezpieczniej, szczególnie jeśli lokal posiada polisę odpowiedzialności cywilnej. Wtedy w przypadku zatrucia, zgubienia płaszcza w szatni, czy np. zniszczenia przez kelnera ubrania jednego z naszych gości, osoba poszkodowana może ubiegać się o odszkodowanie. - Warto podkreślić, że polisy stworzone z myślą o hotelach czy restauracjach dają wiele możliwości zabezpieczenia ich klientów. Większość osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale istnieje możliwość uzyskania odszkodowania w przypadku, gdy zostanie odwołana rezerwacja. Wyobraźmy sobie, że pracownik hotelu lub restauracji błędnie wpisze rezerwację dla dwóch różnych osób lub w wyniku nagłego i nieprzewidzianego zdarzenia, np. zalania restauracji, impreza jest odwołana. Jeśli jego polisa zawiera klauzulę „czyste straty finansowe", wówczas wszelkie roszczenia gości w związku z tego rodzaju szkodą można pokryć w ramach ubezpieczenia - mówi Marcin Pabiś, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Majątkowych Concordii Ubezpieczenia. - Należy jednak pamiętać, że szkodą w rozumieniu prawa cywilnego nie są kwoty, które goście hotelowi wydali na rezerwację, ale wszelkie dodatkowe koszty, które pojawiły się w związku ze zdarzeniem, takie jak koszty ponownej rezerwacji biletów, koszty poszukiwania nowego miejsca hotelowego itp. - podsumowuje ekspert Concordii.

Poszukując idealnego miejsca dla nas i naszych gości należy zawsze sprawdzić opinie, które na jego temat mają nasi znajomi. Internet daje również możliwość sprawdzenia doświadczeń innych w czasie imprez w danym lokalu na forach internetowych. Znajdziemy tam często informacje na temat tego, jak obsługa wybrnęła z kłopotliwych sytuacji, które w zasadzie w każdym miejscu mogą się zdarzyć.

Materiał zewnetrzny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter