a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Wtorek, 25 września 2018
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

W którym banku klient zamożny powinien założyć rachunek bankowy?

2017-04-25
W którym banku klient zamożny powinien założyć rachunek bankowy?
Z pewnością orientujesz się, że w każdym banku znajdziesz co najmniej jeden rachunek bankowy. Jako klient zamożny, masz jednak specjalne przywileje. Z którym bankiem podpisać zatem umowę? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę.

Co banki oferują klientom zamożnym?

Jeżeli poszukujesz rachunku bankowego, to w pierwszej kolejności musisz sprecyzować jego rodzaj. Przykładowo na stronie internetowej: https://www.lionsbank.pl/konta znajdziesz rachunki bankowe dostępne w ofercie Lion's Banku. Klientom są oferowane następujące konta:

  • oszczędnościowo-rozliczeniowe - to podstawowy typ rachunków bankowych,
  • oszczędnościowe - pozwalają pomnażać zgromadzone już oszczędności, a to dlatego, że są oprocentowane (przy czym wysokość oprocentowania jest niższa niż wysokość oprocentowania lokat bankowych),
  • walutowe - są prowadzone w walutach obcych, np. dolarach amerykańskich lub euro.

Potrzebujesz rachunku, z którego będziesz mógł zlecać przelewy, regulując tym samym opłaty, np. za energię elektryczną lub internet? W takim razie najlepszy będzie rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowym.

Wyjeżdżasz za granicę? Prowadzisz biznes za granicą? Potrzebujesz zatem rachunku walutowego. W taki sposób unikniesz m.in. mało korzystnego dla ciebie przewalutowania środków, którego dokona bank.

W planach masz oszczędzanie? Konto oszczędnościowe dodatkowo zmotywuje cię do odkładania środków, bo od zdeponowanej na tym rachunku kwoty będą naliczane odsetki.

Po podpisaniu umowy z bankiem, powinieneś jednak otrzymać więcej niż tylko dostęp do bankowości elektronicznej. Jako zamożny klient, możesz liczyć m.in. na indywidualne wsparcie specjalisty zajmującego się finansami.

Twoje potrzeby dziś i jutro

Być może dziś potrzebujesz jedynie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Zdecydować możesz się np. na Konto Lion's Prime (https://www.lionsbank.pl/konto-lions-prime). Po podpisaniu umowy z bankiem, otrzymasz:

  • możliwość wykonywania bezpłatnych przelewów przez internet w systemie Elixir,
  • możliwość wykonania dwóch darmowych przelewów europejskich (SEPA) w miesiącu,
  • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą.

Dodatkowo nie zapłacisz za wydanie karty debetowej podłączonej pod rachunek i za jej obsługę.

Co jednak w sytuacji, gdy np. za pół roku zdecydujesz się na wyjazd za granicę? W takiej sytuacji najlepiej, abyś mógł założyć rachunek walutowy w banku, który już znasz i z którego usług jesteś zadowolony. Właśnie dlatego dobrze - jeszcze przed założeniem np. rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego Lion's Rentier (więcej: https://www.lionsbank.pl/konto-lions-rentier) - zorientować się, czy w późniejszym okresie bank również odpowie na twoje potrzeby.

Jako klient zamożny, z pewnością będziesz się dalej bogacił, zatem dobrze, abyś zwrócił uwagę na pozostałą ofertę banku. Poza lokatami, mogą cię interesować karty kredytowe czy kredyty odnawialne.

Istotne są nie tylko opłaty

Jeżeli wstępnie porównałeś dostępne w ofercie banków rachunki bankowe dla osób zamożnych, to z pewnością zauważyłeś, że różnią się one nie tylko funkcjonalnością, lecz także wysokością opłat. Choć opłaty są ważne, to jednak nie powinny być kluczowe przy podejmowaniu decyzji - szczególnie, gdy jesteś zainteresowany nie tylko podstawowymi usługami.

Zwracając uwagę również na to, czy np.:

  • będziesz miał dostęp do bankowości elektronicznej (i czy z jej poziomu będziesz mógł zarządzać posiadanym majątkiem),
  • będziesz mógł korzystać z aplikacji mobilnej,
  • otrzymasz liczne zniżki lub pomoc osobistego doradcy bankowego,
  • będziesz mógł korzystać z usługi cashback

oraz na zróżnicowanie ofert poszczególnych banków, wybierzesz najlepszy bank dla siebie. Nie wahaj się zatem porównywać - to podstawa, aby wybrać mądrze i korzystnie.

Materiał zewnętrzny
Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter