a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Środa, 23 maja 2018
Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Taśma pakowa – która najlepsza?

2016-08-02
Taśma pakowa – która najlepsza?

Z taśmy pakowej od czasu do czasu korzysta każdy z nas. W odróżnieniu od osób pracujących w firmach wysyłkowych, których zadaniem każdego dnia jest pakowanie mnóstwa przesyłek, ich wybór sprawia nam dużo większe problemy.

Taśmy pakowe różnią się od siebie nie tylko szerokością i rozmiarem, ale także rodzajem materiału użytego do ich wykonania wpływającym bezpośrednio na ich cechy. Na co więc zwracać uwagę podczas ich zakupu i którą wybrać, by zapakowana przez nasz paczka faktycznie była dobrze zabezpieczona?

Taśmy pakowe - podstawowe rodzaje

Ze względu na rodzaj materiału użytego do ich wykonania, taśmy pakowe dzielimy na trzy podstawowe rodzaje: akrylowe, typu solvent, hot melt. Taśmy akrylowe są jednymi z najtańszych dostępnych na rynku. Do ich wykonania zastosowano klej akrylowy, który został połączony z bardzo wytrzymałym polipropylenem. Proporcje, w jakich łączone są ze sobą obydwa rodzaje materiałów, wpływają na siłę klejenia. Taśmy akrylowe można stosować do oklejania nawet bardzo ciężkich pudełek.

Drugim rodzajem są taśmy typu solvent. W ich przypadku zastosowano kauczuk naturalny, który zapewnia im bardzo wysoką siłę klejenia. Ich cena jest nieco wyższa, ale skutecznie rekompensują ją zalety taśm - między innymi zachowywanie swoich właściwości zarówno w wysokich jak niskich temperaturach. Świetnie sprawdzają się zarówno na porowatych, jak i zupełnie gładkich powierzchniach. Cechuje je także długi termin przydatności do użycia.

Natomiast taśmy pakowe typu hot melt powstają z kauczuku otrzymywanego na drodze syntezy chemicznej. Ich siłę klejenia można określić jako średnią pomiędzy taśmami typu solvent, a akrylowymi, podobnie jak cenę. Taśmy te zachowują swoje właściwości także podczas niewielkich temperatur ujemnych i bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku opakowań foliowych i kartonów.

Oprócz wymienionych podstawowych rodzajów taśm pakowych, możemy spotkać się z taśmami cichoodwijalnymi. Oprócz doskonałej jakości, dużej elastyczności i rozciągliwości, charakteryzuje je brak specyficznego odgłosu podczas rozwijania, będący dla niektórych osób wyjątkowo irytującym. Wszystkie rodzaje taśm pakowych, a dodatkowo taśmy ostrzegawcze z różnymi napisami, można znaleźć na przykład w ofercie Poczty Polskiej. Poza rodzajem materiału użytego do ich produkcji, dostępne produkty zróżnicowane są także ze względu na kolor (przezroczyste lub brązowe), długość i szerokość.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Podczas wybierania taśmy pakowej musimy uwzględnić jej długość oraz szerokość. Obydwie wartości powinny posiadać swoje oznaczenia umieszczone na produkcie. Długość taśmy pakowej, w zależności od jej producenta, może być podana w metrach (m) lub yardach (y). Standardowa i zarazem najbardziej popularna jest długość 60 - 66 metrów. Dłuższe taśmy są bardziej ekonomiczne pod względem ceny, jednak zarazem dużo cięższe, a przez to trudniejsze w zastosowaniu. Warto więc zastanowić się, co jest dla nas ważniejsze - koszty czy wygoda.

Szerokość wybranej taśmy należy dostosować do własnych potrzeb, a przede wszystkim do celu jej zastosowania. Za standardową szerokość przyjmuje się 48 mm. Na koniec ostatnia, ale przez to wcale nie mniej ważna kwestia, a mianowicie jakość taśmy. To ona wpływa na wytrzymałość produktu i umożliwia jej wygodne używanie. Aby cieszyć się wysoką jakością taśmy, warto sięgać po produkty znanych firm, które pochodzą ze sprawdzonego źródła, długo zachowują swoje właściwości i są wydajne, przez co do oklejenia wybranej powierzchni nie potrzeba dużej ilości produktu.


Materiał zewnętrzny

Tagi: dom, firma, taśma, taśma pakowa

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter