a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Niedziela, 19 sierpnia 2018
Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Rozmaitości

Jak otworzyć myjnię samochodową? I czy warto to robić?

Jak otworzyć myjnię samochodową? I czy warto to robić?

Pomysłów na biznes jest całkiem sporo. Niektórzy decydują się na wejście w branżę spożywczą, inni z kolei pracują jako mechanik. A czy zastanawiałeś się kiedyś jak otworzyć myjnię samochodową i czy może być z tego niezły interes?

więcej
 • Szykują się podwyżki OC

  Szykują się podwyżki OC

  Średnia cena transakcyjna polisy komunikacyjnej OC w marcu 2018 r. wyniosła 675 PLN to o blisko 1,6% mniej niż na początku roku (686 PLN). W całym pierwszym kwartale koszty ubezpieczeń OC spadły niemal w całej Polsce. I to koniec dobrych informacji dla kierowców. Towarzystwa Ubezpieczeniowe zapowiadają kolejną falę podwyżek. Powód? Uchwały Sądu Najwyższego.

  więcej
 • Coraz młodsze dzieci korzystają z sieci i urządzeń mobilnych. Odpowiednia edukacja może zachęcić ich do kariery w IT

  Coraz młodsze dzieci korzystają z sieci i urządzeń mobilnych. Odpowiednia edukacja może zachęcić ich do kariery w IT

  Co trzecie roczne i dwuletnie dziecko niemal codziennie ma styczność z tabletem czy smartfonem. Im dzieci starsze, tym więcej czasu spędzają w sieci. Jednocześnie 65 proc. dzieci dziś rozpoczynających naukę w przyszłości będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Z obecnych zmian prognozuje się, że będą one związane z szeroko pojętą cyfryzacją. Dlatego konieczne jest podnoszenie kompetencji cyfrowych i edukacja w zakresie mądrego wykorzystania nowych technologii. Temu mają służyć programy MegaMisja i #SuperKoderzy Fundacji Orange, w których uczestniczy już blisko 18 tys. uczniów.

  więcej
 • Sprzedaż lub wynajem z sukcesem – jak przygotować własne ogłoszenie?

  Sprzedaż lub wynajem z sukcesem – jak przygotować własne ogłoszenie?

  Oferty sprzedaży czy wynajmu niektórych mieszkań znikają z rynku niemalże w mgnieniu oka. Inne z kolei miesiącami, bezskutecznie, tkwią umieszczone na portalach internetowych. Co wpływa na sukces sprzedaży czy wynajmu mieszkania, jeśli robimy to na własną rękę? Poza adekwatną ceną, ważne jest przede wszystkim dobrze przygotowane wnętrze, zachęcające zdjęcia oraz jasny i klarowny tekst ogłoszenia.

  więcej
 • Gdzie najszybciej rozliczają PITy?

  Gdzie najszybciej rozliczają PITy?

  Kto rozlicza się wcześniej i wypełnia PITy online, ten szybciej dostaje zwrot podatku. W ubiegłym roku podatnicy, składający e-deklaracje PIT w styczniu, otrzymali pieniądze średnio już po 23 dniach. Ci, którzy zwlekali do kwietnia, czekali dwukrotnie dłużej, nawet do 52 dni. Należności najszybciej wypłacały urzędy skarbowe z województwa świętokrzyskiego, opolskiego i podkarpackiego. Jakie są prognozy na ten rok? Co zrobić, aby szybko otrzymać zwrot z nadpłaconego podatku i które urzędy skarbowe są w ścisłej czołówce rozliczeń? Firma e-file, producent aplikacji e-pity do rozliczeń PIT-ów on-line, opublikowała wyniki pierwszego, największego w Polsce badania dotyczącego terminów zwrotu podatku z PIT w 2017 roku

  więcej
 • Każdego roku ratownicy TOPR pomagają w górach i na trasach narciarskich prawie 3 tys. turystów. Na ich skuteczność składają się wyszkoleni ludzie i niezawodny sprzęt

  Ratownicy TOPR zaliczają się do najbardziej skutecznych służb ratownictwa górskiego. Każdego roku pomagają w Tatrach i na trasach narciarskich prawie trzem tysiącom turystów i narciarzy. Ci, którzy znaleźli się w ich szeregach, musieli zdać skomplikowane egzaminy i ukończyć testy kondycyjno-sprawnościowych. Na skuteczność TOPR gigantyczne przełożenie ma też niezawodny sprzęt: helikopter ratunkowy, quady, skutery śnieżne i samochody terenowe pomagają szybko dotrzeć do poszkodowanych i ratować życie, więc muszą sprawdzić się w każdych warunkach pogodowych.

 • Szkoły otwierają się na nowe technologie. Microsoft ocenił sześć polskich placówek jako światowe centra innowacyjności

  Coraz więcej szkół otwiera się na nowe technologie. Technologia przestaje szkołom przeszkadzać, a pomaga im wpasowywać się w proces edukacyjny - ocenia Cecylia Szymańska-Ban z Microsoft Polska. Nowe technologie pomagają zwiększyć kompetencje cyfrowe uczniów. W części szkół brakuje do tego odpowiedniego sprzętu, w niektórych placówkach problemem jest brak kompetencji nauczycieli. Sytuacja powoli się jednak zmienia. Sześć polskich szkół zostało wskazanych przez Microsoft jako centra kompetencyjne na światową skalę.

 • Jak nie wpaść w długi po stracie pracy?

  Jak pokazuje badanie Kantar TNS przeprowadzone na zlecenie KRUK S.A., blisko 40% przebadanych pracowników w Polsce miało przerwę w zatrudnieniu w ciągu ostatnich 3 lat. Utrata pracy jest częstym powodem zadłużenia. Są jednak grupy zawodowe, które radzą sobie w takich sytuacjach. Stopa bezrobocia na koniec 2017 roku wynosiła 6,5% (wg danych GUS). To nie oznacza jednak braku przerw w zatrudnieniu - szczególnie w przypadku niektórych grup zawodowych.

 • Zima nie może zaskoczyć zarządcy!

  Patrząc przez okno na spadający śnieg część osób cieszy myśl o ogarniającej zimowej aurze. Innych widok ten martwi i w duchu zaczynają narzekać na utrudnienia jej towarzyszące np. wydłużony czas dojazdu do pracy. Zarządcy i administratorzy budynków natomiast zaczynają podwijać rękawy i skrupulatnie planować prace porządkowe polegające na ułatwieniu życia i zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom. Troska o zdrowie i komfort lokatorów jest nie tylko przywilejem, ale również obowiązkiem zarządców.

 • Ubezpiecz siebie i swoje deski

  Polacy kochają wypoczywać zimą w górach. Nadal najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów dla naszych rodaków są ojczyste stoki. Jednak mimo zamiłowania do polskich gór coraz więcej ludzi decyduje się na dalszą wyprawę - w Alpy. Włochy jak i Austria, z roku na rok, mają coraz więcej zwolenników, gdyż koszty szusowania po zagranicznych stokach są zbliżone do wydatków jakie poniesiemy w Polsce. Jednak musimy pamiętać, że za granicą obowiązują nas zupełnie inne zasady leczenia jak i ratownictwa. Drobny wypadek na stoku może nas kosztować więcej niż cała wycieczka.

 • Przed rozmową rekrutacyjną powtórz matematykę. To zwiększy szansę na sukces

  W obecnych czasach matematyka coraz częściej pojawia się na rozmowach rekrutacyjnych. Często możemy spotkać się z zadaniami matematycznymi do rozwiązania, może to być coś prostego, ale też i bardziej skomplikowane zagadnienia, które sprawdzą naszą umiejętność logicznego myślenia. Niestety nie każdy jest w stanie się z tym uporać.

 • Ponad połowa Polaków nie jest zaangażowana w swoją pracę

  Polska odnotowała w tym roku rekordowo niski poziom zaangażowania pracowników oraz historycznie najmniejsze zaangażowanie Polaków w pracę w stosunku do mieszkańców krajów europejskich. Aż 52% polskich pracowników nie czuje się zaangażowanych w wykonywaną pracę, a różnica pomiędzy Polską i Europą w tym zakresie osiągnęła rekordową wartość - 14%.

1|2|3|4|5|6|7|8|9|10... 21

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter