a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Sobota, 27 maja 2017
Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Rozmaitości

Pożyczasz pieniądze rodzinie? Sprawdź co musisz wiedzieć

Pożyczasz pieniądze rodzinie? Sprawdź co musisz wiedzieć

Pożyczanie od rodziny lub znajomych to wciąż bardzo popularny sposób uzupełniania braków finansowych. W skali całego społeczeństwa odsetek osób korzystających z pożyczki w rodzinie wynosi 11,3%. Badania wykazują, że skłonność do pożyczania od bliskich maleje wraz z wiekiem. Grupą najmniej zapożyczoną wśród rodziny lub znajomych (zaledwie 6,6%) są osoby powyżej 60 lat. Na przeciwnym biegunie znajdują się ludzie młodzi - aż co piąty (19,6%) Polak przed trzydziestką ma u swoich bliskich finansowy dług - wynika z badań Kantar Millward Brown wykonanych dla GetBack S.A

więcej
 • 31 maja – Światowy Dzień bez Papierosa

  31 maja – Światowy Dzień bez Papierosa

  Już po raz trzydziesty na całym świecie obchodzony będzie Dzień bez Papierosa. Zainicjowany w 1987 roku przez Światową Organizację Zdrowia ma zwracać uwagę na szkodliwość palenia tytoniu. Rocznie z powodu chorób odtytoniowych umiera 6 mln osób na całym świecie, a eksperci z WHO przewidują, że liczba ta wzrośnie do 8 mln już w 2030 roku.

  więcej
 • Praca zdalna w branży IT

  Praca zdalna w branży IT

  Możliwość pracy zdalnej w branży IT to opcja, o którą pyta coraz więcej osób podczas rozmów kwalifikacyjnych. Nic dziwnego - oferuje ona wiele atutów, a niedogodności można zazwyczaj zniwelować poprzez zachowanie odpowiedniej samodyscypliny. Praca zdalna to także szansa dla firm, aby zaprosić do zespołu najlepszych specjalistów. Według raportu StackOverflow jednym z priorytetów dla ponad 53% programistów przy rozważaniu decyzji o nowym zatrudnieniu była właśnie możliwość pracy zdalnej[1]. Co należy wiedzieć o pracy zdalnej w branży IT?

  więcej
 • Przybędzie kolejny milion drzew. Każdy może posadzić drzewo przez internet lub osobiście odebrać sadzonkę

  Przybędzie kolejny milion drzew. Każdy może posadzić drzewo przez internet lub osobiście odebrać sadzonkę

  Rośnie świadomość Polaków dotycząca ochrony środowiska i zaangażowania w proekologiczne akcje społeczne. W tegorocznej, dziewiątej edycji programu „Po stronie natury" posadzony zostanie milion drzew, by z myślą o obecnych i przyszłych pokoleniach chronić naturalne zasoby wodne. Do działań na rzecz natury zachęca ambasadorka programu Martyna Wojciechowska i dzieci, dla których te działania mają szczególne znaczenie.

  więcej
 • Remont w wielkim mieście: Renowacja zgodna z prawem

  Remont w wielkim mieście: Renowacja zgodna z prawem

  „Mój dom, moje zasady" - tak z pewnością myśli większość właścicieli mieszkań, zarówno kupionych od dewelopera, jak i z rynku wtórnego. Czy aby na pewno? Istnieją granice podyktowane dobrymi obyczajami, ale to jednak nie wszystko. Prawo jasno stanowi, czego należy przestrzegać chociażby w kwestii wymiany okien czy renowacji balkonu. Aby znajdujące się w centrum miasta zabudowania nie przypominały wielobarwnej mozaiki, tworzone są zapisy i uchwały precyzyjnie określające, co i w jaki sposób można zmieniać i remontować.

  więcej
 • Polska firma stworzyła pierwszą biodegradowalną urnę z celulozy. Może służyć także do pogrzebów na morzu

  Śmierć to jeden z tych tematów, o których w dzisiejszych czasach mówi się mało albo wcale. A jednak na rynku nie brakuje projektantów, którzy starają się wprowadzić pewne innowacje również w tej sferze, dotyczącej przecież każdego człowieka. Firma Nurn stworzyła pierwszą biodegradowalną urnę z papieru i celulozy, która na dodatek nadaje się do pogrzebów w morzu.

 • Dla kogo renta alimentacyjna?

  Śmierć bliskiej osoby to trudne i przykre doświadczenie. W takich chwilach do traumy psychicznej często dochodzą również obawy o przyszłość związane z pogorszeniem się sytuacji finansowej. Jak wynika z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń, w ubiegłym roku, łączna wartość wypłaconych przez ubezpieczycieli odszkodowań i pozostałych świadczeń wyniosła 36,7 mld zł. Wśród nich można znaleźć wypłacone renty alimentacyjne. Podpowiadamy, kto i jak może uzyskać takie świadczenie.

 • Czy czeka nas zwiększenie ilości CO2 w atmosferze?

  Walka z emisją CO2 do atmosfery nie wynika z zamiłowania brukselskich urzędników do narzucania przemysłowi kolejnych norm. Działanie człowieka polegające między innymi na spalaniu węgla, gazu lub ropy spowodowało, że tak dużej ilości dwutlenku węgla nie było w atmosferze od kilku milionów lat! Kto jest największym trucicielem na świecie i ile CO2 emituje idący człowiek - sprawdźcie w poniższym zestawieniu.

 • Nie daj się „zrobić w słupa”

  Choć wydaje się, że własna tożsamość jest bezcenna, to obietnica łatwych pieniędzy może być na tyle kusząca, że są osoby, które decydują się na jej sprzedaż. Udostępniają swoje dane tożsamości ludziom wyłudzającym kredyty. Zostają tzw. słupami, wchodząc tym samym we współpracę z przestępcą. Sprzedawanie danych osobowych to przestępstwo w białych rękawiczkach, ale kara za współudział może wynieść nawet 8 lat pozbawienia wolności.

 • 10 oznak, po których poznasz dobrą ofertę pracy i solidną firmę

  Jak rozpoznać najlepszą ofertę pracy i wartościowego pracodawcę? Wizytówką każdej firmy są jej pracownicy - ci obecni, ale również byli. Warto zwrócić uwagę też na to, jakie warunki zatrudnienia proponuje dany pracodawca. By ustalić kulturę pracy w danej organizacji, można wspomóc się rankingami oraz przejrzeniem mediów społecznościowych.

 • Wydostać się z długów i zacząć wszystko od nowa? Upadłość konsumencka

  Problemy finansowe, długi, których nie jesteśmy w stanie spłacać a w konsekwencji wierzyciele pukający do drzwi. Czy można temu zaradzić? Zdaniem prawników, w takiej sytuacji należy rozważyć możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

 • Jak dobrze zaprezentować się na rozmowie rekrutacyjnej

  Kandydat, który otrzymuje zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne, może mieć powody do zadowolenia. Jego CV zostało dostrzeżone wśród wielu innych i stało się przepustką do kolejnego etapu rekrutacji. Odtąd, kluczem do sukcesu będzie rozmowa rekrutacyjna. Zasady, których przestrzeganie może pomóc w zdobyciu wymarzonej pracy, przybliża ekspert LeasingTeam.

1|2|3|4|5|6|7|8

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter