a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Sobota, 16 grudnia 2017
Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Podróże

Warszawa na lato. 5 sposobów na wakacje w mieście

Warszawa na lato. 5 sposobów na wakacje w mieście

Lato w mieście? Już od dawna przestało kojarzyć się z nudą, za to Warszawa staje się rajem dla tych, którzy szukają wrażeń po 8-godzinnych zmaganiach z obcisłą garsonką w biurze. Wystarczy korzystać z ułatwień, które pozwolą wyłuskać cenne minuty - rower miejski zamiast korków samochodowych, zakupy spożywcze online zamiast wypraw do hipermarketów czy kupowanie ubrań przez smartfona zamiast w galeriach handlowych to tylko kilka sprytnych rozwiązań, które pozwolą cieszyć się latem. Na co szykować się podczas tegorocznych wakacji w stolicy?

więcej
 • Aktywne lato w górach

  Aktywne lato w górach

  W ostatnich latach zwiększyła się liczba osób wyjeżdżających latem w góry. I nie ma się co dziwić, bo w górach latem można spędzić równie udany urlop co zimą. Dobrze pojechać do miejsca, gdzie będziemy mieć możliwość skorzystania z większej liczby atrakcji i wyzwań niż tylko trasy wędrowne. Może warto więc pojechać trochę dalej? Co powiecie na sam czubek Włoch, czyli Dolomity, a konkretnie Południowy Tyrol / Südtirol? Znajdziecie tam szlaki rowerowe oraz trekkingowe, via ferraty, jeziora, włoskie miasteczka, lokalne zabiegi spa i cudowną kuchnię - dla każdego coś miłego!

  więcej
 • Poradnik podróżnika.Co zrobić gdy lot jest opóźniony lub odwołany?

  Poradnik podróżnika.Co zrobić gdy lot jest opóźniony lub odwołany?

  Wakacje w pełni, wiele osób wybierając się na urlop, podróżuje samolotem. Po przyjeździe na lotnisko może się jednak okazać, że nasz lot jest mocno opóźniony, a w najgorszej sytuacji odwołany. Co zrobić w takim przypadku, jakie prawa nam przysługują?

  więcej
 • Prawie 4 mln Polaków spędzi w tym roku urlop za granicą. Większość organizuje wakacje samodzielnie

  Prawie 4 mln Polaków spędzi w tym roku urlop za granicą. Większość organizuje wakacje samodzielnie

  Trzy czwarte Polaków planuje spędzić tegoroczny urlop w kraju, a prawie 4 mln wybierze się za granicę. Najpopularniejsze są europejskie kierunki, uważane za bezpieczne i wolne od zagrożenia terrorystycznego. Polakom wyjeżdżającym za granicę, niezależnie od kierunku, eksperci i MSZ przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przed wyjazdem trzeba się odpowiednio przygotować do wycieczki oraz wykupić ubezpieczenie turystyczne.

  więcej
 • Turystyka jachtowa na rzekach staje się popularna. To dobry sposób na zwiedzanie i kontakt z przyrodą

  Turystyka jachtowa na rzekach staje się popularna. To dobry sposób na zwiedzanie i kontakt z przyrodą

  Rzeki coraz częściej stają się miejscem turystyki jachtowej. Z roku na rok zainteresowanie tego typu rejsami rośnie - Mazury niektórym już się przejadły, dla innych są zbyt zatłoczone, a Wisła i Odra są jeszcze nieodkrytą atrakcja. Rejs po największych polskich rzekach to nie tylko sposób na zwiedzanie mijanych po drodze miast, lecz także na obcowanie z naturą.

  więcej
 • Rośnie popularność hoteli spa. Co czwarty Polak ma w planach pobyt w takim ośrodku

  Spa oraz ekskluzywne hotele to jeden z najszybciej rosnących segmentów dóbr luksusowych w Polsce. Jak wynika z raportu KPMG, w tym roku wartość tego rynku urośnie do 1,6 mld zł. Coraz większa dbałość o zdrowie sprawia, że już co dziesiąty Polak korzysta z usług spa. Preferencje gości takich obiektów stopniowo się zmieniają - częściej przykładają oni wagę do kompleksowych zabiegów i nowoczesnego sprzętu. Większego znaczenia nabiera też oferta gastronomiczna.

 • Czym Polacy wybiorą się na wakacje?

  Jedną z ważniejszych decyzji, które podejmujemy podczas planowania wakacyjnych podróży jest wybór środka transportu. Jak wynika z badania, przeprowadzonego na zlecenie firmy Kongsberg Automotive, Polacy przede wszystkim stawiają na samochód. Aż 60 proc. badanych deklaruje, że podczas wakacji najczęściej wybiera ten środek transportu. Drugim w kolejności jest natomiast samolot, którym podróżuje zaledwie 12 proc. Polaków.

 • Gdzie najtaniej kupić walutę na wakacje

  Najdroższym miejscem do zakupu waluty na wakacje zwykle są banki. Kupując w ich oddziałach np. euro, koszt ukryty w kursie wyniesie ok. 3% wymienianej kwoty. W przypadku kantoru, będzie to prawie 0,6%. Najtańsze są natomiast kantory internetowe. Tam koszt wymiany jest 10-krotnie niższy niż w bankach i o połowę mniejszy niż w zwykłych kantorach - wynosi ok. 0,3%. Expander podpowiada, jak znaleźć dobry kantor internetowy i jak dokonać w nim transakcji.

 • Warto to zrobić przed zagranicznym urlopem

  Utrata dokumentów, włamanie do naszego domu czy konieczność hospitalizacji - to tylko niektóre powody, dla których konieczne byłoby skrócenie lub przedłużenie urlopu za granicą. Co warto zrobić jeszcze przed podróżą, aby uniknąć ewentualnych problemów?

 • Wakacyjne weekendy we Wrocławiu i okolicach – zaplanuj atrakcje dla siebie i rodziny

  Lato to czas sprzyjający urlopom oraz weekendowym, rodzinnym wyjazdom. Pogoda za oknami nas rozpieszcza, dlatego wolne chwile warto wykorzystać na odpoczynek, zwiedzanie oraz różnego typu atrakcje. Miejscem, które idealne sprawdzi się na wakacyjny weekend jest Wrocław i jego okolice. Poniżej trzy propozycje, które nie pozwolą nam się nudzić, jeżeli wybierzemy tę destynację.

 • Zaskakujące egzotyczne kierunki oddalone od Polski o zaledwie 3 strefy czasowe

  Jet lag może wydawać się nieodłącznym i przykrym elementem długich podróży lotniczych. Zmiana stref czasowych sprawia, że nawet przez kilka dni po locie, podróżni mogą cierpieć na bezsenność w nocy lub zmęczenie w ciągu dnia. Dla Polaków, którzy marzą o egzotycznych kierunkach bez dokuczliwych oznak zmiany stref czasowych, KAYAK.pl przygotował kilka wskazówek, jak mądrze zaplanować podróż, aby uniknąć jet lagu i móc w pełni wykorzystać wakacyjny czas.

 • Szlakiem wodnym do Berlina – 5 atrakcji, których nie możesz ominąć

  Płynąc spacerowym jachtem motorowym po Odrze, wybrać można wiele kierunków, jednak tym, który musi przebyć każdy motorowodniak jest trasa z Wrocławia do Berlina. To blisko 700 km rzecznej żeglugi, podczas której zobaczy się niesamowite miejsca i przeżyje niecodzienne przygody. Przedstawiamy 5 największych atrakcji szlaku Wrocław-Berlin.

1|2|3|4|5|6|7|8|9|10... 20

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter