a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Wtorek, 27 czerwca 2017
Imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Podróże

Polacy chętnie podróżują jesienią. W czołówce popularnych kierunków lotów Warszawa, Gdańsk i Bangkok

Polacy chętnie podróżują jesienią. W czołówce popularnych kierunków lotów Warszawa, Gdańsk i Bangkok

Jesień sprzyja podróżom. Polacy wykorzystują ten czas na zwiedzanie polskich miast, ale chętnie odwiedzają także daleką Azję i europejskie stolice. Egzotyki szukają w Bangkoku. Z kolei najczęściej wybieranymi kierunkami lotów w Europie były w ostatnich tygodniach Kijów, Praga i Ateny.

więcej
 • Autokarem na wakacje - ciekawe miejsca w Europie niedostępne samolotem - atrakcje, przybliżony czas podróży, dlaczego warto korzystać z takiej opcji podróżowania

  Autokarem na wakacje - ciekawe miejsca w Europie niedostępne samolotem - atrakcje, przybliżony czas podróży, dlaczego warto korzystać z takiej opcji podróżowania

  Odkąd podróżowanie samolotami stało się ogólnie dostępne jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych środków transportu do dotarcia w miejsca, w których można spędzić wymarzony urlop. Jednakże są kraje, które nie posiadają lotnisk, w związku z czym można do nich jedynie dojechać lub dopłynąć. Poza tym wybór autokaru jako środka transportu umożliwia zobaczenie znacznie więcej i niejednokrotnie obniża koszty podróży.

  więcej
 • Sukces polskiego alpinizmu. Szczyty Śnieżnej Pantery zdobyte w rekordowo krótkim czasie

  Sukces polskiego alpinizmu. Szczyty Śnieżnej Pantery zdobyte w rekordowo krótkim czasie

  To jedno z największych osiągnięć polskiego alpinizmu w ostatnich latach. Andrzej Bargiel zdobył Śnieżną Panterę i pobił obowiązujący od 17 lat rekord aż o 12 dni. Na pięć siedmiotysięczników na terenie byłego ZSRR wszedł w ciągu 30 dni. Od przygotowań i treningów po kolejne zdobywane szczyty w wyprawie towarzyszyła himalaiście ekipa filmowa CANAL+ DISCOVERY, co było dużym wyzwaniem – zarówno dla Bargiela, jak i dla filmowców. Sam sprzęt, który im towarzyszył, ważył prawie tonę.

  więcej
 • Zagrożenie terroryzmem zwiększyło zainteresowanie obozami wakacyjnymi w Polsce. Głównie wybierane są zajęcia sportowe

  Zagrożenie terroryzmem zwiększyło zainteresowanie obozami wakacyjnymi w Polsce. Głównie wybierane są zajęcia sportowe

  Rośnie popularność krajowej oferty obozów dla dzieci i młodzieży. Warszawskie biuro Almatur zanotowało wzrost sprzedaży o ok. 1 tys. miejsc na polskich kierunkach, a spadek o kilkaset tysięcy na kierunkach zagranicznych – przyznaje Michał Karpiński, pracownik tego biura podróży. Spośród 60 kierunków i 70 tematów wyjazdów największą popularnością cieszą się obozy sportowe. Przeciętnie na krajowy wypoczynek dziecka trzeba wydać od 1–1,8 tys.

  więcej
 • Co piąty turysta składa reklamację na biuro podróży. Większości udaje się odzyskać część pieniędzy

  Co piąty turysta składa reklamację na biuro podróży. Większości udaje się odzyskać część pieniędzy

  Coraz więcej turystów wie, że może się domagać zwrotu pieniędzy, jeśli warunki wyjazdu nie pokrywały się z ofertą biura podróży. Polacy najczęściej skarżą się na warunki zakwaterowania, położenie hoteli i wyżywienie. Już co piąta osoba korzystająca z biur podróży złożyła choć raz reklamację na usługi touroperatora, większość z pozytywnym skutkiem – wynika z badania „Wyjazdy Polaków” Instytutu ARC Rynek i Opinia przeprowadzonego na zlecenie BIG InfoMonitor i BIK.

  więcej
 • Polacy wciąż chętnie podróżują autokarami. Przekonuje ich rozbudowana siatka połączeń i niskie ceny

  Chociaż zdecydowana większość Polaków na krajowy wypoczynek wybierze się samochodem, to komunikacja zbiorowa również ma wielu zwolenników. Przewagą autokarów jest duża oferta połączeń – do wielu mniejszych miejscowości można dotrzeć tylko w ten sposób. Latem siatka jest rozbudowywana o typowo turystyczne kierunki. Podróżnych przekonują także niższe ceny i coraz wyższy komfort autobusów.

 • Coraz więcej osób przed wyjazdem sprawdza biuro podróży. Przy wyborze oferty nie należy się kierować wyłącznie ceną

  Rośnie świadomość osób korzystających z usług biur podróży. Już 60 proc. podróżujących sprawdza touroperatora w internecie. Korzystając z ewidencji biur podróży, warto zwrócić uwagę na gwarancję bankową i kwotę ubezpieczenia – przypomina Aleksandra Dunajewska, prawnik Federacji Konsumentów. Radzi też osobom samodzielnie organizującym sobie wyjazd, żeby uważnie sprawdzały, w jakim obiekcie rezerwują nocleg.

 • Wakacyjne wyjazdy finansowane są głównie z oszczędności. Co czwarty urlopowicz przeznaczy na ten cel ponad 2 tys. zł

  Tegoroczny wakacyjny urlop poza miejscem zamieszkania spędzi 60 proc. Polaków – wynika z badania przeprowadzonego dla Diners Club Polska. 25 proc. ankietowanych deklaruje, że wyda na ten więcej niż 2 tys. zł, przy czym na wydatki w granicach od 4 do 10 tys. zł pozwoli sobie niecałe 8 proc. Większość wczasowiczów nie zamierza się na ten cel zadłużać. Koszty wyjazdy pokryją z oszczędności i bieżących pensji.

 • Szok kulturowy może się pojawić niezależnie od tego, do którego miejsca pojedziemy. Są jednak sposoby na to, żeby sobie z tym radzić

  Kontakt z nową kulturą, która wcześniej mogła się wydawać ekscytująca, może wywołać niemiłe zaskoczenie, zwłaszcza wtedy, gdy nasze oczekiwania całkowicie rozmijają się z rzeczywistością. Istnieje jednak wiele sposobów na to, by zminimalizować negatywne efekty szoku kulturowego. Przede wszystkim przygotowując się do wyjazdu, trzeba jak najwięcej dowiedzieć się o historii państwa, do którego się udajemy, o jego zwyczajach i kulturze.

 • Tajlandia - egzotyczny raj na wyciągnięcie ręki

  Postanowione – w tym roku postanowiłeś wreszcie opuścić Europę i spędzić swój od dawna wyczekiwany urlop w jakimś przepięknym, niezwykle malowniczym egzotycznym zakątku świata. Dokąd najlepiej się wybrać? Wiele jest kuszących, bajkowych krain… Co powiedziałbyś na Tajlandię? Jako urlopowy cel wybiera ją w ostatnich latach coraz większa liczba naszych rodaków.

 • Tylko co dziesiąty urlopowicz korzysta z usług biur podróży

  Tegoroczne wakacje Polacy organizują głównie we własnym zakresie. Niemal 68 proc. osób, które zamierzają wyjechać na urlop, zaplanuje go samodzielnie – wynika z danych Diners Club Polska. Z usług biur podróży skorzysta jedynie 12 proc. urlopowiczów. Powodem jest przede wszystkim fakt, że większą popularnością cieszą się w tym roku wyjazdy krajowe. Poza tym organizacja wyjazdów na własną rękę jest dużo łatwiejsza chociażby dzięki coraz większej liczbie portali hotelowych i aplikacji, które umożliwiają rezerwację tanich noclegów bezpośrednio u osoby oferującej nocleg za granicą.

 • Luka w prawach pasażera linii lotniczych. Podróżni mają kłopot z uzyskaniem rekompensaty za opóźniony lub odwołany lot

  Unijne przepisy gwarantują podróżującym liniami lotniczymi wypłatę rekompensaty za opóźniony lub odwołany lot. Jednak nie jest łatwo ją uzyskać. Pasażerów często przeraża biurokracja, koszty i czas postępowania sądowego. Często też nie wiedzą, co im przysługuje w takiej sytuacji i o co mogą się ubiegać. Dodatkowo linie lotnicze często wykorzystują zapis o nadzwyczajnych okolicznościach, żeby nie wypłacać rekompensaty. To wina luki w prawie – oceniają eksperci serwisu Opoznionysamolot.pl.

1 ...5|6|7|8|9|10|11|12|13|14

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter