a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Wtorek, 1 grudnia 2015
Imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Znaczenie gestów w czterech stronach świata

2011-07-15
Znaczenie gestów w czterech stronach świata

Wakacje często spędzamy za granicą. Podróże w inne miejsca oznaczają zetknięcie się z obcymi kulturami i, co za tym idzie, nawykami, zwyczajami, językiem. Również gesty, których używamy niemal nieświadomie mają różne znaczenie, w zależności od miejsca pobytu.

 

§  Kciuk do góry - w prawie całej Europie, Stanach, Australii i większości Afryki oznacza „ok!”. Jednak na Bliskim Wschodzie i w południowej Europie (zwłaszcza na Sardynii) jest niezwykle obraźliwy - to wyrafinowany symbol seksu analnego. Należy go tam bezwzględnie unikać. Nic nie znaczy we Francji, Austrii i Niemczech, więc tam nikt nie zrozumie cudzoziemca wyrażającego w ten sposób zadowolenie.

§  Moutza - czyli podniesiona dłoń (lub obie) z szeroko rozstawionymi palcami. U nas symbolizuje chęć uspokojenia interlokutora („spoko, wyluzuj”), w Grecji jest najgorszą, najbardziej obraźliwą obelgą (tłumacząc cenzuralnie - „zjedz moje odchody”). W krajach arabskich, zwłaszcza w Libanie to znak dla sprzedawców, że kategorycznie nie decydujemy się na kupno jego towaru.

§  Rogi - mały i wskazujący palec wyprostowane. Gest charakterystyczny dla koncertów rockowych- wolność, dobra zabawa, wzajemne zrozumienie. Natomiast we Włoszech oznacza rogacza, czyli zdradzonego mężczyznę. Jeszcze siedem lat temu za pokazanie w Italii tego gestu groziła grzywna.

§  Wyciągnięty i zgięty palec - przywoływanie kogoś. Gest dość poufały, nie wobec każdego można sobie na niego pozwolić. W Azji tak przywołuje się psa, nie człowieka, w Australii, Indonezji i Ameryce Łacińskiej daje się tak znak prostytutce. Na Filipinach pokazanie tego gestu grozi złamaniem palca.

§  Kółeczko z kciuka i palca wskazującego- wystrzegajmy się tego we Francji, w Niemczech, Belgii, Grecji, Hiszpanii, Turcji i Sardynii. Dla mieszkańców byłego bloku Wschodniego i Stanów Zjednoczonych sprawa jest prosta. To znaczy, że coś jest dobre, wysokiej jakości. Ale nie w Japonii, bo tam pokazujemy tak, gdy chcemy wziąć łapówkę. Tego gestu trzeba się obowiązkowo wystrzegać w Brazylii, bo jest tym, co nasz środkowy palec i w dodatku pokazanie, że ktoś jest gejem.

§  Litera V z dwóch wyprostowanych palców- znak zwycięstwa, ale w Wielkiej Brytanii pokazany wierzchem dłoni do kogoś jest tym samym, co środkowy palec. Tyle że razy dwa. Działa nie tylko w Zjednoczonym Królestwie, ale całym byłym Imperium - Nowej Zelandii, Australii i Irlandii.

§  „Figa”, czyli kciuk między palcem wskazującym a środkowym. W Polsce znaczy „nic”, ale w Turcji, Indonezji, Chinach i w Rosji jest bardzo obraźliwe.

§  Uderzanie w szyję otwartą dłonią- Polacy chętnie używają tego gestu, chcąc zaprosić do wspólnego picia alkoholu. We Włoszech jednak oznacza to gilotynę i może być potraktowane jako grożenie śmiercią.

§  Kiwanie i kręcenie głową- uwaga na ten niemal bezwarunkowy odruch, bo w Bułgarii te ruchy głową mają dokładnie odwrotne znaczenia niż w większości krajów. Kiwanie znaczy „nie”, a kręcenie głową- „tak”.

Ola Kotlińska

 

Zdjęcie:sxc.com/ orangeflow

Tagi: Filipiny, gest, grożenie śmiercią, obraźliwe gesty, ok, podróże, środkowy palec, Włochy, zwyczaje

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter