a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Czwartek, 21 czerwca 2018
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Włoskie wybrzeża - pomysł na wczasy

2015-06-16
Włoskie wybrzeża - pomysł na wczasy

Największą atrakcję stanowi tzw. Riwiera włoska, a więc należąca do Italii część tzw. Lazurowego Wybrzeża, z którego słynie Francja. Główną jej część stanowią wybrzeża Morza Liguryjskiego. Riwiera włoska dzieli się na dwie części: Zachodnią z takimi kurortami jak San Remo, Pietra Ligure, Imperia czy Savona; oraz Wschodnią z Cinque Terre, Corniglia, Vernazza, Manarola i Monterosso. Regionem, który przyciąga najwięcej turystów są okolice Cinque Terre, które posiada dużą piaszczystą plażę i kamienne wzgórza wchodzące do morza. Turyści uwielbiają wypoczywać na skałach u stóp tych wzniesień. Zobacz wczasy Włochy i znajdź dla siebie idealne miejsce na urlop.

Wybrzeże Toskanii to jeden z największych regionów. Linia brzegowa ciągnie się bowiem na długości ok. 320 km. Region słynie z kilku parków przyrody, zawierających niezwykłe okazy natury. Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc jest Riwiera Etruska z niezwykle zróżnicowaną linią brzegową oraz licznymi urokliwymi zatoczkami. W tym regionie znajdziemy również małe rybackie wioski, z pięknymi miejscami kąpielowymi, które słyną ze spokoju i nie męczą natłokiem ludzi. To przede wszystkim Punta Alla, Campiglia i Marittima.

Zatoka Neapolitańska przyciąga ulokowaniem u stóp Wezuwiusza. Polecamy wszystkim wycieczkę na szczyt tego wspaniałego wulkanicznego wzniesienia. Neapol określany jest jako jedno z najbardziej tętniących życiem miast włoskich. Wypoczynek w tym regionie polecamy wszystkim imprezowiczom i amatorom nocnego życia. Z plaż wybrzeża, rozciąga się widok na znane wyspy Procidę, Ischię i Capri, będącą siedzibą celebrytów i aktorów.

Górska ścieżka wzdłuż morza prowadzi do uznawanego za jedno z najpiękniejszych wybrzeży starego kontynentu, jakim jest Amalfi. Zachwyca szerokimi plażami i niezwykle kredową barwą piachu. To idealne miejsce do wypoczynku i zażywania kąpieli słonecznych. Kolejnym kurortem w tym regionie, bogatym w niezwykle urokliwe skaliste klify, z których prowadzą małe ścieżki do rozległych piaszczystych plaż jest Positano. Obydwa kurorty słyną z wieczorów tętniących życiem i włoskim klimatem zabawy.

Artykuł napisany przez Pawła Malewskiego z redakcji serwisu Wlochy.pl

Materiał zewnętrzny

Tagi: Lazurowe Wybrzeże, urlop, wczasy, wybrzeże Toskanii, Włochy

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter