a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Sobota, 23 czerwca 2018
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Wakacyjny raport Polaków

2017-04-01
Wakacyjny raport Polaków

Zaledwie nieco ponad miesiąc dzieli nas od rozpoczęcia sezonu urlopowego. Jaki będzie w tym roku? Jak wynika z badań, Polacy podróżują coraz częściej i na coraz dłużej, choć niezmiennie cenią sprawdzone kierunku. I choć głównym kryterium wyboru pozostaje cena wycieczki, wzrasta znaczenie komfortowych warunków i jakości serwisu. 

Wakacje w Łebie to już pieśń przeszłości: jak wynika z raportu serwisu Tanie Loty, większość, bo 64% rodaków decyduje się na rejs samolotem, a za główny kierunek obiera europejski rejon basenu Morza Śródziemnego. Od lat niesłabnącą popularnością cieszy się Grecja, Hiszpania i Bułgaria, ale w 2017 roku do łask ma wrócić także Egipt i Turcja. Kraje te w poprzednich sezonach urlopowych były wybierane niechętnie ze względu na niestabilną sytuację polityczną tych państw, jednak jak donosi portal Wakacje.pl, to właśnie tam wycieczki wykupiło kolejno 12,86% i 4,76% Polaków korzystających z oferty first-minute. W statystykach króluje wspomniana Grecja, dokąd już teraz zdecydowanych jest się udać 28,8% urlopowiczów. 

Planując wakacje, nie oszczędzamy na warunkach, przeważnie wybierając hotele o standardzie 4 i 4,5 gwiazdek i pakiet all-inclusive - według danych portalu Wakacje.pl, taką opcję rezerwuje odpowiednio 70% i 67,8% urlopowiczów. Zależy nam, by nasze wakacje były komfortowe, bezpieczne, a zarazem jak najdłuższe: 60% z nas decyduje się na wyjazdy trwające minimum 11 dni. Nie oznacza to jednak, że cena przestała odgrywać rolę. Nadal ogromną wagę przykładamy do wydatków, a ostateczny wybór miejsca docelowego w znacznej mierze podyktowany jest ceną: popularność zagranicznych wycieczek to skutek również szerokiej dostępności atrakcyjnych finansowo ofert. Finanse mają znaczenie także przy wybieraniu terminu i ogólnego kształtu urlopu - znakomita większość, bo aż 80% z nas preferuje zaplanować swoje wakacje samemu, ostateczną decyzję podejmując na kilka tygodni przed wyjazdem, by zminimalizować ryzyko niespodziewanej sytuacji, która mogłaby pokrzyżować nam plany. Dla 46,7% oznacza to wybór w czerwcu. Ostrożnie też planujemy wydatki na miejscu, świadomi kosztów, z jakimi wiążą się zagraniczne transakcje bankowe: większość z nas zaopatruje się w gotówkę i wymienia ją w kantorach jeszcze w Polsce, ale wzrasta również popularność kont walutowych, zaś serwisy do przelewów międzynarodowych oferują niskie prowizje od przewalutowania - w TransferGo jest to koszt w wysokości od 1% do nawet 0,4% kwoty. Rzadko wyjeżdżamy sami; 93% Polaków podróżuje z bliskimi, z czego największą grupę stanowią rodziny z dziećmi, toteż staramy się oszczędzać tam, gdzie jest to możliwe i szukamy atrakcyjnych cenowo okazji: w 2016 roku 77% Polaków zamknęło się w budżecie w wysokości do 3 tysięcy złotych na osobę.

Tegoroczny sezon turystyczny rozpocznie się już w maju i potrwa do września: na przestrzeni czterech miesięcy na wakacje standardowo wybiera się 70% Polaków. Nie oznacza to jednak, że resztę roku koniecznie spędzimy w domu - 80% z nas myśli również o urlopie w okresie jesienno-zimowym; wówczas przeważnie planujemy wypady na narty, ale coraz częściej marzą nam się też egzotyczne kierunki, jak Dominikana czy Wyspy Kanaryjskie.

źródło: Newseria Biznes

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter