a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Poniedziałek, 19 marca 2018
Imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Wakacje z dzieckiem – jak się przygotować?

2017-06-10
Wakacje z dzieckiem – jak się przygotować?

Szykujesz się na urlop z dzieckiem? A może planujesz pierwsze rodzinne wakacje nad morzem? Wyjazd na wspólne wakacje z dzieckiem powinien być starannie przygotowany
i przemyślany. P
odczas gorączkowych przygotowań warto wziąć pod uwagę kilka bardzo praktycznych wskazówek, które pomogą w zaplanowaniu rodzinnych wakacji. Oto kilka
z nich jak zostać super rodzicem i być gotowym do wyprawy na piątkę!

Miejsce na wypoczynek

Jedną z ważniejszych spraw dla rodziców planujących wakacyjny wypoczynek z dzieckiem jest znalezienie dogodnego hotelu. Szykując się na wyjazd, odpowiednio wcześniej powinniśmy przejrzeć krążące w Internecie opinie na temat wybranego ośrodka wypoczynkowego. Warto znaleźć takie miejsce, które będzie przystosowane do rodzin z dziećmi. Koniecznie sprawdź, czy hotel posiada dodatkowe wyposażenie dla dzieci: łóżeczko, zabezpieczenia do kontaktów czy niewielki stolik, przy którym maluch może jeść lub rysować. Wybierając hotel weźmy także pod uwagę, czy ośrodek posiada basen, plac dla dzieci czy specjalne menu dla maluchów.

 

Szczepienia, ubezpieczenia i dokumenty

Planując wspólne wakacje z dzieckiem warto wziąć pod uwagę miejsce wyjazdu. Jeśli wybierasz kraje egzotyczne koniecznie pamiętaj o niezbędnych szczepieniach przeciwko chorobom tropikalnym. Nie zapomnij również o wykupieniu ubezpieczenia podróżnego na czas wyjazdu i objęcia jego zakresem również dziecka. Wydatki na leczenie w przypadku nagłej choroby mogą być bardzo kosztowne, szczególnie gdy wybierasz z maluchem za granicę. Ubezpieczenie z pewnością przyda się w razie konieczności leczenia szpitalnego czy transportu do kraju. Nie zapomnij również o niezbędnych dokumentach m.in. tymczasowym dowodzie osobistym, paszporcie czy książeczce zdrowia dziecka.

Zadbaj o wyposażenie apteczki

W pierwszej kolejności zapakuj dobre kremy z odpowiednio wysokim filtrem, które ochronią delikatną skórę malucha przed mocnym słońcem. Pamiętaj również, by zabrać środki odstraszające owady, szczególnie jeśli wybieramy się do krajów egzotycznych. Na wszelki wypadek weź ze sobą tabletki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz materiały do opatrywania ran. Każda wakacyjna apteczka powinna zawierać również środki na dolegliwości żołądkowe. Pamiętaj także o chorobie lokomocyjnej i zadbaj o uzupełnienie apteczki o lek na jej objawy.

Bardzo ważny bagaż

Przygotowując się do wakacyjnego wyjazdu z dzieckiem, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na bagaż. W walizce nie powinno zabraknąć kompletu ubrań na ciepłe i chłodne dni, wygodnego obuwia i nakrycia na głowę dla malucha. Nie zapomnij też o ulubionym kocyku do spania i ręczniku dla dziecka. Do torby spakuj również szampon, oliwkę,  pastę do zębów i szczoteczkę do zębów. Jeśli wybierasz się w podróż samolotem zatroszcz się o odpowiednie przygotowanie bagażu podręcznego, który ma specjalne ograniczenia np. jedno opakowanie z płynami nie może przekraczać więcej niż 100ml. Do bagażu podręcznego spokojnie zapakujesz kaszki czy mleczka dla małych dzieci, a wodę bez problemu kupisz na pokładzie samolotu.

Atrakcje w podróży

Podróż trwająca kilka godzin może być niezwykle uciążliwa dla dziecka. Aby je zająć
w czasie wielogodzinnej wyprawy, warto zadbać również o atrakcyjne zabawki, które sprawią, że podróż upłynie szybko i przyjemnie. Mogą to być kolorowanki, książki, audiobooki czy różnego rodzaju zabawki podróżne np. puzzle magnetyczne. W zależności od miejsca pobytu włóż również materac, koło ratunkowe i rękawki do pływania dla malucha - nie zajmą wiele miejsca, a mogą sprawić wiele frajdy.

Bądź Superbohaterem podróży Twojej Rodziny!

Materiał zewnętrzny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter