a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Poniedziałek, 18 czerwca 2018
Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

W Japonii wiosna, zakwitły wiśnie

2017-04-18
W Japonii wiosna, zakwitły wiśnie

Sakura w pełni. Nastał najpiękniejszy, najbardziej wyczekiwany, magiczny czas. Wiśnie zakwitły w niektórych prowincjach już końcem marca, na Okinawie w lutym. Zachwycać będą do maja. 

Dla Japończyków to wyjątkowy czas. Wiśniowe drzewa, których gatunków w Japonii jest ponad 100, można spotkać wszędzie, nawet w zupełnie przypadkowych miejscach. Najpopularniejsze kolory kwiatów to białe i jasnoróżowe. Niektóre rozwijają się przed liśćmi, stąd wrażenie, jakby drzewa były całkowicie białe. Nocą są podświetlane, a w ich cieniu urządzane są przyjęcia. 

Hanami - podziwianie kwiatów - to tradycja pielęgnowana od setek lat. Całe dnie - a nawet noce - spędzane są na piknikach w parkach, z rodziną i przyjaciółmi. Zapobiegliwi rezerwują najlepsze miejsca na kilka dni przed zakwitnięciem, za najbardziej spektakularne widoki trzeba nawet zapłacić. Są i tacy, którzy śledząc Japońską Agencję Meteorologiczną, podróżują po wyspie kolejnymi etapami kwitnienia. 

Hanami również dyktuje Japończykom urlopy. Ulice położone niedaleko miejsc widokowych zastawione są straganami z jedzeniem i napojami. Restauracje serwują specjalne menu, a sklepy z pamiątkami wystawiają limitowane edycje gadżetów - w różu bądź z naniesionymi symbolami kwiatów wiśni. Japończycy piją więcej sake i piwa, jedzą ryżowe kulki tzw. dango, w Starbucksie mogą kupić Sakura Latte i zjeść deser z dodatkiem płatków wiśni. Trwa festiwal. Jeśli planujecie odwiedzić Japonię, to koniecznie w tym okresie. Uważnie śledźcie prognozę pogody i bukujcie loty.

źródło: Newseria Biznes

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter