a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Poniedziałek, 20 sierpnia 2018
Imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na Boże Narodzenie. Najpopularniejsze kierunki to Wyspy Kanaryjskie, Londyn i kurorty narciarskie

2015-12-18
Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na Boże Narodzenie. Najpopularniejsze kierunki to Wyspy Kanaryjskie, Londyn i kurorty narciarskie

Przybywa Polaków, którzy decydują się spędzić Boże Narodzenie z dala od domu. Najchętniej podróżują do ciepłych krajów, zwłaszcza na Wyspy Kanaryjskie, lub do narciarskich kurortów, m.in. w Austrii i we Włoszech. Niezmienną popularnością cieszy się również Londyn. Jako środek transportu Polacy coraz częściej wybierają samolot - w ciągu ostatnich trzech lat liczba pasażerów wzrosła o 25 proc.

Z badań CBOS wynika, że Polacy spędzają Boże Narodzenie w tradycyjny sposób - 70 proc. zostaje w domu lub odwiedza swoich bliskich. Coraz więcej osób decyduje się jednak na świąteczny wyjazd. Polacy szczególnie chętnie wybierają wówczas ciepłe kraje, zwłaszcza Wyspy Kanaryjskie i Dominikanę. Coraz większą popularnością cieszą się także Kuba i Kenia. Aż trzykrotnie zmniejszyło się natomiast zainteresowanie Polaków wyjazdami do Egiptu - winę ponosi niestabilna sytuacja polityczna w tym kraju i zagrożenie terrorystyczne.

- Odnotowujemy coraz większe zainteresowanie turystów Azją. To jest kierunek, który coraz częściej jest odkrywany przez naszych rodaków. Może bilety są droższe niż podróże w Europie, ale na miejscu jest po pierwsze pogoda, a po drugie mniejsze wydatki - mówi agencji informacyjnej Newseria Maciej Knopa, travel manager FRU.PL. 

Okres świąteczny to także doskonały moment na zwiedzanie europejskich stolic. W większości z nich odbywają się wówczas ciekawe festiwale i jarmarki świąteczne. Największą popularnością wśród Polaków w tym czasie od lat cieszy się Londyn - kierunek ten wybierają zwłaszcza osoby odwiedzające przebywających na emigracji krewnych. Wzrasta też liczba Polaków podróżujących do Rzymu, Amsterdamu, Paryża i Barcelony.

Dla wielu osób świąteczny wyjazd to także inauguracja sezonu narciarskiego. Z danych firmy Travelplanet.pl wynika, że na narty w tegoroczne Boże Narodzenie wybiera się 19 proc. Polaków.

- Genewa czy Grenoble to bardzo ciekawe punkty wypadowe na narty. To są kierunki, które Polacy wybierają coraz częściej. Widzimy odpowiedź ze strony linii lotniczych na potrzeby narciarzy. Często zamiast bagażu rejestrowanego pasażer może wziąć bagaż sportowy za podobną cenę - mówi Maciej Knopa.

Wśród narciarzy ogromną popularnością cieszą się poza tym takie miasta, jak Turyn, Lyon i Bergamo. Coraz więcej Polaków podróżuje bowiem na święta Bożego Narodzenia samolotem. Według danych FRU.PL w ciągu ostatnich trzech lat liczba ta wzrosła aż 25 proc. Coraz większą popularnością cieszą się także loty krajowe - pozwalają one znacznie zaoszczędzić czas w stosunku do podróży koleją lub samochodem.

Coraz więcej Polaków decyduje się samodzielnie zorganizować świąteczny wyjazd. Zamiast korzystać z pośrednictwa biur podróży sami kupują bilety na samolot oraz rezerwują pokoje w hotelach. Większość przyznaje, że jest to tańsza opcja wyjazdu.

Newseria Lifestyle

Fot.Newseria

Tagi: Boże Narodzenie 2015, wyjazdy świąteczne

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter