a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Sobota, 23 czerwca 2018
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Podróże śladem europejskich karnawałów

2017-02-25
Podróże śladem europejskich karnawałów

Casamundo, internetowy serwis specjalizujący się w wynajmie apartamentów i domów wakacyjnych w całej Europie, sprawdził, do jakich europejskich miast warto pojechać, aby spędzić niezapomniany karnawał w 2017 roku.

Załóż maskę i daj się porwać urokowi Wenecji

Karnawał w Wenecji jest jednym z najpopularniejszych w Europie. W tym roku huczna zabawa rozpocznie się w sobotę, 11 lutego i potrwa do wtorku, 28 lutego. W tym okresie w mieście odbywają się także liczne pokazy, wystawy, koncerty i przedstawienia teatralne. Zgodnie z tradycją, karnawał rozpoczyna się od parady, która rusza z Placu Św. Marka, gdzie barwnie przebrani uczestnicy zabawy ruszają z orszakiem przez całe miasto. Wartym uwagi jest także trzeci dzień karnawału, kiedy to odbywa się Wielki Bal Maskowy. Jednym z głównych atrybutów karnawału są słynne weneckie maski, które są wykonane z niezwykłą starannością. Część turystów chętnie decyduje się także na pomalowanie twarzy w baśniowe wzory. Karnawałowy makijaż chętnie wykonują artyści z weneckiej Akademii Sztuk Pięknych. Szampańska zabawa kończy się spaleniem ogromnej kukły w masce, która symbolizuje zakończenie okresu karnawału.

Osoby planujące romantyczną wyprawę do Wenecji mogą zatrzymać się w wygodnie urządzonym mieszkaniu w centrum miasta. Dzięki temu będą mogły poczuć klimat i atmosferę karnawałowej zabawy.

Europejskie Rio de Janeiro, czyli karnawał na Maderze

Huczne imprezy karnawałowe odbywają się także w Portugalii. Najpopularniejsza z nich ma miejsce w miejscowości Funchal, która znajduje się na południowym wybrzeżu wyspy Madera. W tym roku wielkie świętowanie rozpocznie się w piątek, 24 lutego i potrwa do wtorku, 28 lutego. Przez wszystkie dni karnawału miasto tętni życiem, wszędzie rozbrzmiewa radosna muzyka, a mieszkańcy w barwnych strojach dają się ponieść zabawie. W sobotę, 25 lutego, przez miasto przejdzie wielka parada kolorowych platform, która nie odbiega od tej, organizowanej w Rio de Janeiro. Karnawał kończy się w tzw. Tłusty Wtorek. Tego dnia grzechem byłoby nie spróbować lokalnego przysmaku - krągłych pączków zwanych malasada.

Turyści planujący wyjazd na słoneczną wyspę mogą zatrzymać się w nowocześnie urządzonym apartamencie, z którego można podziwiać wspaniały widok na morze.

Zimowe party na Lazurowym Wybrzeżu

Mało kto wie, że karnawał w Nicei jest jednym z największych i najstarszych w Europie. W dniach 11-25 lutego odbędzie się już 132 edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Co roku karnawał w Nicei ma swojego króla, w tym roku będzie to Król Energii. W trakcie wydarzenia ulicami Nicei przejdą kolorowe parady. Jedną z ulubionych atrakcji turystów jest tzw. bitwa kwiatowa, podczas której są oni obsypywani świeżymi kwiatami. Na uwagę zasługuje również Parada Światła, która odbywa się na Placu Massena. Przez miasto przechodzi wówczas orszak kukieł i artystów. Cały pochód jest klimatycznie podświetlony i odbywa się przy dźwiękach muzyki. Podczas Parady co chwilę strzelają kolorowe konfetti.

Osoby, które chciałyby spędzić karnawał w stolicy Lazurowego Wybrzeża mogą zatrzymać się w wygodnie urządzonym apartamencie w centrum miasta.

źródło: Newseria Lifestyle

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter