a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Czwartek, 21 czerwca 2018
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Kameralne oblicze Grecji. Zakynthos i jej przyrodnicze skarby

2015-08-31
Kameralne oblicze Grecji. Zakynthos i jej przyrodnicze skarby

Dla turystów marzących o wypoczynku w ciszy i spokoju ta wyspa może się okazać idealnym kierunkiem podróży. W tutejszych letniskach, z niewielkimi wyjątkami, można cieszyć się relaksem na łonie natury. Zakynthos to niezwykła wyspa, która kojarzy się głównie z przyrodniczymi atrakcjami. Co warto tu zobaczyć?

 Zakythos jest pod wieloma względami wyspą wyjątkową. Brak tu zabytków, gdyż zostały ona zniszczone przez potężne trzęsienie ziemi, jest za to wspaniała przyroda i widoki, które zapierają dech w piersiach. Natura stworzyła tu atrakcje, które rewelacyjnie rekompensują brak wiekowych budowli i które skutecznie przyciągają na teren tej wyspy turystów marzących o wypoczynku w sielskiej atmosferze. O tym, jak wielką popularnością cieszą się wczasy na Zakynthos, wiedzą doskonale klienci Rainbow Tours - biura, które już na stałe umieściło ten kierunek w swym katalogu. Jakie miejsca na tej wyspie cieszą się szczególnym zainteresowaniem?

Zakynthos i jej plaże

Ta wyspa to przede wszystkim piękne plaże, którymi ludzie muszą się dzielić z żółwiami. Careta Careta to wyjątkowy gatunek, z którym w naturze spotkać można się coraz rzadziej. Na Zakynthos o tej zasadzie można jednak zapomnieć, a zagrożone wyginięciem żółwie mogą tu liczyć na troskliwą opiekę. Turyści mogą zatem korzystać tylko z tych plaż, które akurat są wolne od żółwi, ważne jest też utrzymywanie czystości w miejscu opalania się. Czy takie ograniczenia nie wpływają negatywnie na rozwój turystyki? Wręcz przeciwnie. Troska o czystość przynosi wiele korzyści i żółwiom, i turystom, a miejsca do plażowania - mimo konieczności dzielenia się nimi ze zwierzętami - nie brakuje. Navagio Beach, czyli słynna Zatoka Wraku, nie jest jedynym miejscem godnym polecenia. Równie pięknie prezentują się plaża Dafni i plaża Gerakas. Ta ostania stanowi część Narodowego Parku Morskiego, którego zadanie polega przede wszystkim na ochronie żółwi i ich stanowisk lęgowych.

Niezwykłe krajobrazy

Zakynthos to nie tylko plaże i ciekawy świat zwierząt, ale i wspaniałe widoki. Nie brak na tej wyspie wspaniałych form skalnych i jaskiń, a w tym gronie Błękitne Groty zajmują wyjątkowo ważne miejsce. Białe skały, błękitna woda i jaskinie, które przyciągają turystów niczym magnes to czynniki, dzięki którym groty te stały się jednym z atrakcyjniejszych miejsc na wyspie. Wspaniałe widoki czekają też w Zatoce Wraku oraz na terenie przylądka Skinari. W krajobrazie wyspy ważne miejsce zajmują też piękne wiatraki, które zachwycają ciekawą formą architektoniczną. Dzięki nim krajobraz Zakynthos staje się jeszcze piękniejszy, a sielska atmosfera może oczarować każdego.

Zakynthos to niezwykła wyspa, która może się pochwalić wspaniałymi krajobrazami, pięknymi plażami oraz niezwykłą przyrodą. Tu, mimo braku cennych zabytków, nikt nudzić się nie będzie, a możliwość podziwiania rzadkich gatunków zwierząt każdemu uprzyjemni wypoczynek w tym miejscu

Informacja prasowa

Fot. ivabalk -pixabay.com

 

Tagi: biura podróży - http://www.rainbowtours.pl/, biuro podróży - http://www.rainbowtours.pl/, hotele all inclusive w Turcji - http://www.rainbowtours.pl/turcja/, last minute - http://www.rainbowtours.pl/last-minute, last minute na Krecie - http://www.rainbowtours.pl/grecja/kreta/, wczasy na Krecie - http://www.rainbowtours.pl/grecja/kreta/, wczasy na Zakynthos - http://www.rainbowtours.pl/grecja/zakynthos/, wczasy w Grecji - http://www.rainbowtours.pl/grecja/

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter