a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Sobota, 17 marca 2018
Imieniny: Patryka, Zbigniewa, Gertrudy

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Czas pomyśleć o wakacjach

2017-04-02
Czas pomyśleć o wakacjach

Za nami początek wiosny, jeszcze chwila i nadejdzie lato. Bazując na obserwacji sytuacji w zeszłym roku, a także ciągle nasilających się zawirowań na arenie międzynarodowej, nie trzeba być jasnowidzem, by przewidzieć kolejną rekordową falę turystów chcących spędzić urlopy nad polskim morzem. Ceny usług hotelarskich poszybowały w górę, rośnie wyraźnie skala rezerwacji na sezon. Warto już teraz rozpocząć przygotowania do organizacji urlopu, by nie być zaskoczonym czy to brakiem miejsca, czy koniecznością wyboru najdroższych miejsc noclegowych.

Dobrą radą dla osób racjonalnie gospodarujących finansami jest odpowiednie zaplanowanie urlopu. Można zaryzykować twierdzenie, że planowanie wakacji to jeden z istotniejszych elementów planowania budżetu rodzinnego. Jeżeli zabierzemy się za tą operację odpowiednio wcześnie oraz zaplanujemy najważniejsze kwestie, wydatki na wakacyjny wypoczynek, nawet w atrakcyjnych regionach turystycznych mogą okazać się znacznie niższe w porównaniu z typowymi cenami obowiązującymi w kurortach. Co warto zatem doradzić dobrze zorganizowanym osobom, które chcą spędzić udany urlop nie wydając przy tym nadmiernych funduszy?

Atrakcyjna lokalizacja - domki letniskowe zamiast pokoi hotelowych

Po pierwsze - należy zastanowić się, czy typowe hotele to jedyna dopuszczalna opcja wyboru.  Oprócz nich urlopowicze mają do dyspozycji szereg możliwości spędzenia wakacji w mniej kosztowny sposób. Domki letniskowe oferują bardzo dobre warunki do spędzenia dni wolnych od pracy nie uszczuplając przy tym znacznie budżetu letników. Agata Polińska z serwisu Otodom.pl zaznacza, że wakacje w domku letniskowym to rozwiązanie nadające się szczególnie dla osób, które nie mają wygórowanych wymagań -  typu zabiegi SPA, wyżywienie w opcji All inclusive itp., lecz zależy im jednocześnie na dobrych warunkach mieszkaniowych.

Spędzenie wakacji  w ten sposób to dobre rozwiązanie na wakacje dla rodzin z dziećmi. Domki letniskowe oferują z reguły co najmniej 2 pokoje - tak więc nie ma problemu wydzielenia oddzielnej przestrzeni dla dzieci. Aby zachęcić letników właściciele dbają zazwyczaj o  otoczenie domków - zapewniona będzie więc możliwość zabaw i uprawiania sportu dla najmłodszych, a to sprawia im dużo frajdy i często jest najlepiej ocenianym elementem wakacyjnego wypoczynku.

 

Latem nad morze, zimą w góry

To prawda stara jak świat - w zimie naturalnym kierunkiem wyjazdów urlopowych są góry, latem - nadmorskie plaże. Czy jednak nie można spróbować odwrotnego kierunku? Spędzenie wakacji w miejscowościach górskich nie oznacza braku dostępu do wypoczynku związanego z wodą. W minionych latach powstało w południowej Polsce wiele atrakcyjnych kompleksów geotermalnych oferujących atrakcyjne warunki wypoczynku. Dobrą radą zatem będzie rozważenie, czy nie korzystniej będzie spędzić urlop w miejscowościach górskich, szczególnie w rejonach z gorącymi źródłami termalnymi. Spływy rzeczne Dunajcem, czy Popradem, kąpiele w kompleksach geotermalnych, piesze wędrówki górskie, czy wreszcie możliwość wyboru bardziej ustronnych lokalizacji, gdzie nie będzie tłumów plażowiczów są poważnymi argumentami przemawiającymi za celowością takiej opcji spędzenia letniego urlopu.

Oczywiście to tylko opcja do rozważenia, a nadmorskie wakacje są czymś niepowtarzalnym, więc i tak znaczna część urlopowiczów nie wyobraża sobie innego kierunku wakacyjnych wyjazdów. Co zatem można polecić osobom, których nie zawsze stać na wydanie 300 zł za noc w pokoju hotelowym? Przede wszystkim należy się zastanowić nad wyborem lokalizacji. Często nadmorskie plaże w najpopularniejszych kurortach wakacyjnych nie różnią się zbytnio od tych w mniej popularnych miejscowościach, co więcej tłok na nich jest zdecydowanie większy. Według Agaty Polińskiej z serwisu Otodom.pl warto zatem rozważyć spędzenie urlopu w mniej znanych, ustronniejszych lokalizacjach. Drugim sposobem na zracjonalizowanie wydatków wakacyjnych będzie wynajem domku/pokoju/apartamentu wakacyjnego w pewnej odległości od morza. Z reguły im dalej, tym większa szansa na bardziej konkurencyjną ofertę cenową. Z drugiej strony nie warto przesadzać, by codzienne dojścia do plaży nie stały się zbyt uciążliwymi, co może zepsuć wakacyjny wyjazd.

Którąkolwiek opcję byśmy nie wybrali, to aby ograniczyć ryzyko nieznalezienia odpowiedniego lokum i konieczności szukania go dopiero na miejscu, warto już teraz sprawdzić oferty wynajmu i zarezerwować noclegi z odpowiednim wyprzedzeniem. Rozwiązanie takie może zwiększyć szanse na wynegocjowanie korzystniejszej ceny. Nie warto jednak kierować się wyłącznie kryteriami finansowymi, lecz także standardem i opiniami znajomych. Kilkaset zaoszczędzonych złotych kosztem uciążliwych warunków podczas urlopu, który często oznacza jedyną okazję do spędzenia wakacji poza miejscem zamieszkania, nie wydaje się być grą wartą świeczki.

Aleksandra Kubicka, serwis Otodom.pl

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter