a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Czwartek, 26 kwietnia 2018
Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

5 najpopularniejszych miast na walentynkowy wyjazd. Paryż… wcale nie jest na pierwszym miejscu!

2017-02-09
5 najpopularniejszych miast na walentynkowy wyjazd. Paryż… wcale nie jest na pierwszym miejscu!

Jak ustalić, które europejskie miasta są rzeczywiście - a nie tylko według twórców komedii romantycznych - najbardziej walentynkowe? Dobrym sposobem okazało się porównanie liczby pokoi hotelowych zarezerwowanych w danym mieście w okolicach 14 lutego.

Miejsce 5: Wenecja

Na piątym miejscu znalazła się Wenecja - w porównaniu do normalnego weekendu, przed Dniem Świętego Walentego liczba hotelowych rezerwacji wzrasta tam o 12 procent. Nic w tym dziwnego, skoro na myśl o przepłynięciu gondolą przez Canal Grande i podziwianiu weneckich pałaców, które liczą sobie nawet 700 lat, serce od razu bije szybciej. Warto jednak pamiętać, że taki rejs to dość kosztowny wydatek - cena za półgodzinny kurs oscyluje wokół 70 euro, a im bliżej zachodu słońca, tym bardziej wzrasta...

Miejsce 4: Rzym

Wenecję wyprzedził Rzym z wynikiem 16-procentowego wzrostu rezerwacji. Można więc śmiało powiedzieć, że Włochy to najbardziej walentynkowy kraj w Europie i to w nim, statystycznie rzecz biorąc, ludzie najczęściej mówią sobie „kocham cię" (lub „ti amo", jeśli chcieć wczuć się w klimat języka włoskiego).

Miejsce 3: Wiedeń

Na trzecim miejscu uplasował się natomiast Wiedeń. Naddunajska stolica przyciąga zakochanych niezwykłym klimatem i ogromną ilością atrakcji. Liczba hotelowych rezerwacji w Wiedniu w okresie Walentynek wzrasta aż o 22 procent. Na wiedeńskim lodowisku przy ratuszu niejedna para przeżyła czarujący wieczór.

Miejsce 2: Paryż

Drugie miejsce na liście miast miłości zajął Paryż, w którym liczba rezerwacji hotelowych w okresie Walentynek wzrasta aż o 35 procent. Zakochanych do stolicy Francji przyciąga przede wszystkim myśl o romantycznych chwilach na szczycie Wieży Eiffla. O ile jednak sam wjazd na nią nie jest aż tak dużym wydatkiem (17 euro za osobę), o tyle koszt kolacji na szczycie Wieży Eiffla może zburzyć przyjemny klimat - cena posiłku dla dwojga waha się między 180 a 250 euro.

Miejsce 1: Praga

Nie dziwi zatem fakt, dlaczego to Praga jest najczęściej odwiedzanym miastem w Europie w okresie walentynek (liczba miejsc zarezerwowanych w hotelach wzrasta tam nawet o 67 procent). Ceny za trzygwiazdkowy pokój w stolicy Czech zaczynają się od 20 euro (tylko o 3 euro więcej niż wjazd na Wieżę Eiffla!), a najtańsze, pięciogwiazdkowe hotele mogą w najlepszym przypadku kosztować 57 euro.

Oprócz dobrych cen za nocleg Praga przyciąga zakochanych również niższymi cenami noclegów w okresie walentynkowym aż o 22%. A co najczęściej kupujemy sobie na walentynki? Tego oraz wielu innych ciekawostek dotyczących Dnia Zakochanych dowiedzieć się można z infografiki HRS.

______

Źródło: http://www.hrs.com/pl/blog/po-godzinach/infografika-praga-nowym-paryzem.html

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter