a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Sobota, 26 maja 2018
Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Sławomir Uniatowski wydaje pierwszą płytę. Ukaże się po 10 latach od jego debiutu w programie "Idol"

2016-11-22
Sławomir Uniatowski wydaje pierwszą płytę. Ukaże się po 10 latach od jego debiutu w programie "Idol"

Debiutancka płyta wokalisty ukaże się na początku 2017 roku. Będzie to zapis koncertu, który Sławomir Uniatowski zagrał we wrześniu w Filharmonii w Szczecinie. Na krążku znajdzie się trzynaście premierowych kompozycji utrzymanych w jazzowo-filmowym klimacie, a promować go będzie singiel "Każdemu wolno kochać".

Koncert w szczecińskiej filharmonii odbył się w końcu września tego roku. Sławomir Uniatowski wystąpił wówczas z towarzyszeniem 70-osobowej orkiestry i zaprezentował trzynaście premierowych kompozycji do aranży wybitnego aranżera i kompozytora Daniela Nosewicza. Dwugodzinnego koncertu wysłuchało ponad tysiąc osób, które nagrodziło Uniatowskiego i jego muzyków owacjami na stojąco.

- Filharmonia zatrudniając mnie, nie wiedziała, na co się pisze, bo oni nie słyszeli tych piosenek. I nagle okazało się, że wszystko wyszło, nawet nie wiem, czy zgodnie z planem, bo się nie spodziewałem takiego finiszu, że będę miał tak długie bisy na stojąco - mówi wokalista agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Koncert został w całości zarejestrowany i będzie wydany jako debiutancki album Sławomira Uniatowskiego. Wszystkie piosenki, które znajdą się na krążku, zatytułowanym "Metamorphosis", utrzymane są w klimacie jazzowo-filmowym. Inspiracji dostarczyły wokaliście z jednej strony muzyczne dokonania takich artystów jak Frank Sinatra, Diana Krall i Grzegorz Turnau, z drugiej natomiast kino, które od dziecka było jedną z pasji Sławomira Uniatowskiego. Artysta nie wyklucza, że to właśnie od filmów wzięło się jego zamiłowanie do muzyki.

- Ennio Morricone, Angelo Badalamenti, jeszcze wielu innych kompozytorów, którzy budowali moją świadomość muzyczną. Myślę, że to będzie przepiękna płyta i coś nowego i świeżego na rynku polskim przede wszystkim, a może nawet i we Wschodniej Europie - mówi wokalista.

Premiera płyty planowana jest na pierwszy kwartał 2017 roku. Singiel promujący to wydawnictwo, zatytułowany "Każdemu wolno kochać", ukaże się najprawdopodobniej w przeciągu dwóch miesięcy. Podczas wrześniowego koncertu w Szczecinie zarejestrowano także wykonanie tego kawałka w wersji wideo - będzie ono pełniło rolę teledysku.

- Jestem artystą debiutującym i będę miał pierwszą płytę koncertową. Brzmi to bardzo zabawnie, strasznie się z tego śmieję i wszyscy ludzie dookoła, ale jest to pewnego rodzaju absurd - mówi Sławomir Uniatowski.

Muzyk zaistniał w show biznesie dziesięć lat temu, dzięki udziałowi w 4. edycji programu "Idol", emitowanego na antenie stacji Polsat. Zajął w nim 2. miejsce, przegrywając jedynie z Maciejem Silskim. Na nagranie debiutanckiej płyty musiał jednak czekać wiele lat. Twierdzi, że przyczyną były seria niefortunnych zdarzeń, zbyt mała wiara we własne możliwości i nieprzychylni mu ludzie w najbliższym otoczeniu.

- Bardziej się słuchałem ludzi, którzy mieli tę płytę wydawać, a nie własnego sumienia. Gdybym słuchał siebie, to być może byłoby to znacznie wcześniej. Te piosenki pokazywałem w zasadzie jednej wytwórni na przestrzeni tych lat i wszystkie zostały odrzucone. I nagle się okazuje, że się podobają, więc jest to pewnego rodzaju absurd - ocenia Sławomir Uniatowski.

Newseria Lifestyle

Fot.Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter