a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Czwartek, 21 czerwca 2018
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Proletaryat na Przystanku Woodstock 2015

2015-04-29
Proletaryat na Przystanku Woodstock 2015

Po 5 latach milczenia Proletaryat wraca z nową płytą. "Oko za oko" to mocne, rockowe riffy i wyraziste teksty, w których zespół, jak zawsze, komentuje rzeczywistość. Krążek promuje singiel "Nie wyrażam zgody". Na żywo całą płytę będzie można usłyszeć podczas tegorocznego festiwalu Przystanek Woodstock.

Na nowym krążku Proletaryatu znalazło się 10 kawałków utrzymanych w stylistyce punku, rocka i metalu. Zaletą płyty są charakterystyczne dla grupy z Pabianic mocne zaangażowane teksty, w których muzycy komentują rzeczywistość i wyrażają śmiałe opinie. "Oko za oko" dzieli od poprzedniego albumu zatytułowanego "Prawda" aż 5 lat. Zdaniem Tomasza Olejnika, lidera grupy, to dość długa nieobecność na muzycznym rynku. Dzięki niej jednak "Oko za oko" jest płytą przemyślaną i bardzo dobrze brzmiącą. - Położyliśmy nacisk na wszystkie elementy, które każdy muzyk powinien sobie brać do serca, by uzyskać świetną jakość. Utwory powstawały przez 5 lat we współpracy z naszym nowym gitarzystą Witkiem Daraszkiewiczem, który znalazł się w kompletnie innej bajce muzycznej. Kiedyś grał w Rezerwacie, ale myślę, że to jego doświadczenie z Rezerwatu, czyli myślenie harmoniczne i melodyczne, w zestawieniu z taką brutalną muzyką, jaką grał Proletaryat do tej pory, dało zupełnie nowy walor estetyczny - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Tomasz Olejnik, lider grupy Proletaryat.

Krążek promuje singiel "Nie wyrażam zgody", do którego właśnie powstaje teledysk. Zdjęcia zostały nagrane ponad miesiąc temu i wymagały od muzyków sporo czasu i poświęcenia. Zdaniem Tomasza Olejnika efekt pracy będzie jednak wyjątkowy. - Mieliśmy akurat takiego pecha, że na dworze było wtedy bardzo chłodno, a my byliśmy w podkoszulkach. Kosztowało nas to trochę zdrowia i cierpienia, natomiast wydaje mi się, że teledysk będzie super, w konwencji czarno-białej, z bardzo dynamicznym obrazem, takim, jaki jest również w utworze - mówi Tomasz Olejnik.

Płyta "Oko za oko" ukazała się 13 kwietnia i szybko zdobyła pozytywne recenzje krytyków muzycznych. Równie przychylnie nowy krążek grupy z Pabianic przyjęli fani - zespół musiał czterokrotnie zwiększyć nakład płyt z autografami jego członków. Tomasz Olejnik ma nadzieję, że będzie to oznaką bardzo dobrej sprzedaży krążka. Grupa przygotowuje się także do trasy koncertowej promującej album. - Trasę promocyjną tej płyty planujemy mniej więcej na wrzesień. Natomiast wszystkich zainteresowanych zapraszam na tegoroczny Woodstock, na festiwal, gdzie mamy potwierdzoną informację, że będziemy grać na małej scenie. I to będzie okazja, żeby zaprezentować po raz pierwszy całą płytę w całości na żywo - mówi Tomasz Olejnik.

21. edycja festiwalu Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 30.07-1.08 w Kostrzynie nad Odrą. Proletaryat wystąpi na scenie 1 sierpnia o godz. 22.00.

Newseria Lifestyle

Tagi: koncert, nowa płyta, Oko za oko, Proletaryat, Przystanek Woodstock 2015

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter