a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Poniedziałek, 18 czerwca 2018
Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Najnowsze piosenki czy klasyczne hity? Ułóż samochodową playlistę!

2016-11-22
Najnowsze piosenki czy klasyczne hity? Ułóż samochodową playlistę!

Nie odkryjemy Ameryki, stwierdzając, że jednym z najważniejszych elementów samochodowych podróży jest muzyka, której słuchamy w trakcie ich trwania. Kierowcy i pasażerowie mają w tym temacie różne upodobania. Nie bez znaczenia jest też charakter podróży, jej długość, pora roku, miejsce, do którego zmierzamy... Jak ułożyć idealną samochodową playlistę? Oto kilka wskazówek.

 

Dbaj o balans

Niezależnie od tego, czy jedziesz sam, czy w grupie, musisz wziąć pod uwagę podstawową zasadę doboru muzyki do samochodu - nie może być monotonnie. Nuda jest największym wrogiem każdego kierowcy. Sprawia, że stajemy się śpiący, znużeni i mniej czujni. To wszystko sprawia, że zdecydowanie wydłuża się czas reakcji. Najlepiej zatem, gdyby na Twojej samochodowej playliście dużo się działo. Najnowsze piosenki przeplataj z klasycznymi hitami, polskojęzyczne hity ze światowymi szlagierami, rocka z hip-hopem... I tak dalej. Gatunkowy, rytmiczny i językowy miszmasz to dobry sposób, by pozostać pobudzonym. Zaskakuj sam siebie - koniecznie wpleć w playlistę utwory, których jeszcze nie znasz. Sprawdzony, skuteczny trick.

Uwzględnij gusta pasażerów

Jeśli jeździsz sam, Twoja samochodowa lista utworów to tylko Twoja sprawa i możesz ją układać wedle własnego uznania. Sytuacja zmienia się jednak, gdy w grę wchodzą towarzysze podróży. By uniknąć nieprzyjemnych spięć w trakcie jazdy, by każdy czuł się komfortowo, przed wyruszeniem w dalszą trasę warto więc przedyskutować nie tylko kwestie logistyczne i finansowe, ale też właśnie muzyczne gusta. Z pewnością osiągnięcie pełnego porozumienia nie będzie łatwym zadaniem. Trzeba być przygotowanym na konieczność kompromisu. Warto poprosić o każdego z podróżujących o wybranie pewnej puli ulubionych samochodowych kawałków. Gdy je wymieszamy i uruchomimy tryb losowy, każdy będzie miał szansę usłyszeć „swój" kawałek w którymś momencie podróży.

Daj się zainspirować

By playlista samochodowa rozwijała się dynamicznie i nie nudziła za szybko, warto ją uaktualniać. Gdzie szukać inspiracji, pomysłów, nowych gatunków muzycznych? Portale muzyczne, takie jak Electronic Beats, to bez wątpienia dobry trop. Redaktorzy takich stron komentują nie tylko najnowsze piosenki ze szczytów list przebojów, ale też sięgają po wydawnictwa znacznie bardziej niszowe. Często, oprócz pojedynczych utworów, pojawiają się tam też didżejskie sety czy specjalne wiązanki utworów. To niezła propozycja do samochodu, choć trzeba pamiętać, że w takim przypadku istnieje ryzyko monotonii, której tak chcielibyśmy uniknąć na dłuższych trasach...

Odpowiedni soundtrack w podróży to kwestia naprawdę istotna, której nie można bagatelizować. To muzyka w dużym stopniu determinuje atmosferę wyjazdu, a po powrocie - przywołuje piękne wspomnienia. Jeśli więc poświecisz jej wyborowi trochę czasu, z pewnością Ci się odwdzięczy...

 Materiał zewnętrzny

Tagi: najnowsze piosenki, play lista, samochód

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter