a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Niedziela, 19 sierpnia 2018
Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Koncert Polskiej Orkiestry Radiowej pod batutą Zsolta Hamara

2017-03-21
Koncert Polskiej Orkiestry Radiowej pod batutą Zsolta Hamara

Już 26 marca w warszawskim Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego przy ul. Modzelewskiego 59 o godzinie 19:00 odbędzie się koncert w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej. Będzie to kolejna dobra okazja by świętować obchodzony 23 marca Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, gdyż w roli dyrygenta wystąpi znakomity madzarski muzyk Zsolt Hamar. Będzie można usłyszeć utwory kompozytorów takich, jak Zoltán Kodály, Aaron Copland czy Witold Lutosławski. Wydarzenie to organizowane jest w ramach Roku Kultury Węgierskiej 2016/2017 w Polsce.

Zsolt Hamar jest wybitnym węgierskim dyrygentem. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w wieku 6 lat, kiedy zaczął uczyć się gry na fortepianie. Następnie swój warsztat doskonalił w Konserwatorium Muzycznym im. Béli Bartóka. W 1995 roku ukończył z wyróżnieniem Wydział Dyrygentury na Akademii Muzycznej im. Ferenca Liszta w Budapeszcie. Jego praca i talent zostały do tej pory wielokrotnie dostrzeżone i nagrodzone, m.in. w Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów Telewizji Węgierskiej, Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów Radia Portugalskiego, a także Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów w Cadaqués (Hiszpania). W 2001 roku w uznaniu osiągnięć artystycznych został uhonorowany nagrodą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Węgier im. Ferenca Liszta. Od 1997 roku jest stałym dyrygentem Filharmonii Narodowej. Zsolt Hamar jest cały czas zapraszany do prestiżowych sal koncertowych i operowych na całym świecie.

Pod mistrzowską batutą Hamara zagra Polska Orkiestra Radiowa oraz Andrzej Ciepliński - wielokrotnie nagradzany klarnecista, student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Na koncercie będzie można usłyszeć kompozycje Zoltána Kodálya - Uwertura Letni wieczór i Tańce z Galanty, Aarona Coplanda - koncert na klarnet z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej harfy i fortepianu, Witolda Lutosławskiego - muzyka żałobna „à la memoire de Béla Bartók". Wydarzenie to odbędzie się 26 marca w warszawskim Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego przy ul. Modzelewskiego 59 o godzinie 19:00.

Koncert organizowany jest w ramach Roku Kultury Węgierskiej 2016/2017 w Polsce.

Więcej informacji na stronie www.kulturawegierska.pl lub fanpage'u Węgierskiego Instytutu Kultury https://www.facebook.com/hunginst/.

źródło: Newseria Lifestyle
Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter