a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Środa, 15 sierpnia 2018
Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Beats music rocks. 3 rzeczy, które musisz wiedzieć o muzyce klubowej

2017-10-19
Beats music rocks. 3 rzeczy, które musisz wiedzieć o muzyce klubowej
Uważasz się za melomana, ale do tej pory nie miałeś zbyt wiele wspólnego z muzyką elektroniczną? Czas nadrobić te braki i dowiedzieć się więcej na ten temat. Wiele osób uważa, że to właśnie ten gatunek muzyki rozwija się dzisiaj najszybciej i to przed nim rysuje się świetlana przyszłość. Jak powstała muzyka elektroniczna, czym różnią się między sobą jej gatunki i dlaczego najlepiej słuchać jej podczas koncertów i imprez klubowych? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie kompendium - oto 3 rzeczy, które każdy meloman o elektronice wiedzieć powinien.

1. Kiedy narodziła się muzyka klubowa?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że beats music, muzyka elektroniczna czy - jak często się ją nazywa - muzyka klubowa to stosunkowo młody gatunek muzyczny. Jego prapoczątki to lata 70. i ówczesna fascynacja taneczną muzyką dyskotekową, ale też eksperymenty formalne z instrumentami elektronicznymi w muzyce rockowej. Powszechnie uważa się, że prekursorami dzisiejszego techno były zespoły Kraftwerk i Yellow Magic Orchestra, które do swoich utworów wprowadziły całe sekwencje elektroniczne. Prawdziwe narodziny techno datuje się jednak na połowę lat 80.

2. Jakie są najważniejsze gatunki w muzyce klubowej?

Warto zdawać sobie sprawę, że termin muzyka elektroniczna jest w gruncie rzeczy bardzo pojemny, a gatunki, jakie zalicza się do elektronicznej beats music, bardzo się między sobą różnią. Najważniejsze z nich to:

  • techno - muzyka w całości oparta na dźwiękach syntetycznych, utrzymana w jednostajnym rytmie i w metrum cztery czwarte;
  • house - to gatunek, który chętnie wykorzystuje tradycyjne instrumentarium (gitara, pianino, skrzypce) i to na nim opiera główną linię melodyczną;
  • ambient - to eksperymentatorski gatunek beats music, który zrywa z tradycją linearnej kompozycji utworu; utwór konstruuje się tu przy pomocy tzw. plam kompozycyjnych, które łączy się ze sobą powtarzającymi się wstawkami elektronicznej perkusji;
  • trance - jak sama nazwa sugeruje, to gatunek, który stawia na ciągle się powtarzające, hipnotyczne fragmenty muzyki.

3. Dlaczego muzyka klubowa najlepiej brzmi na żywo?

Po pierwsze: bo lepiej się wówczas do niej tańczy i szaleje. Po drugie: dlatego, że każdy set didżejski jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Często zdarza się wręcz, że gwiazdy techno, house'u i innych gatunków elektroniki szykują specjalne sety z myślą o danym festiwalu czy koncercie. Z pewnością więc warto pojawiać się na najważniejszych dla sceny muzyki klubowej wydarzeniach. Jeśli nie chcesz przegapić żadnego z nich, polecamy śledzić portal Electronic Beats, a szczególnie jego zakładkę wydarzenia. To godny zaufania terminarz najlepszych imprez spod znaku elektroniki w Polsce.

Zaintrygowany? Chcesz dowiedzieć się więcej o muzyce elektronicznej i być na czasie z jej newsami? Wspomniana przed chwilą strona Electronic Beats bez wątpienia zaspokoi Twoją ciekawość. Polecamy!

Materiał zewnętrzny
Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter