a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Czwartek, 19 października 2017
Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Motoryzacja

Co dziesiąty kierowca planuje w tym roku wymianę samochodu, głównie na używany i mniej awaryjny.

Co dziesiąty kierowca planuje w tym roku wymianę samochodu, głównie na używany i mniej awaryjny.

Co dziesiąty kierowca planuje wymianę samochodu na inny - wynika z raportu „Polak w drodze 2.0 - wydatki kierowców", opublikowanego przez Santander Consumer Bank. Zdecydowana większość
(niemal 70 proc.) zamierza kupić auto używane. Dla 15 proc. kierowców wymiana samochodu co kilka lat jest co do zasady konieczna, zaś dla co dziesiątego ma związek ze zmianą sytuacji rodzinnej.

więcej
 • Silniki wysokoprężne tracą dominację na rynkach

  Silniki wysokoprężne tracą dominację na rynkach

  Kierowcy powoli, ale systematycznie rezygnują z silników Diesla. Według Jato Dynamics udział sprzedanych w Europie nowych samochodów po raz pierwszy w historii spadł do poziomu poniżej 50 procent. Podobna sytuacja miała miejsce na rynku samochodów używanych - wg danych serwisu OTOMOTO Polacy również znacząco zmienili swoje preferencje.

  więcej
 • Jak zmieniły się SUV-y na przestrzeni dwóch dekad?

  Jak zmieniły się SUV-y na przestrzeni dwóch dekad?

  W ostatnich latach SUV-y stały się niezwykle popularnym segmentem praktycznie na każdym z rynków europejskich. Ostatnie dane pokazują, że auta z takim nadwoziem zwiększyły swój udział w ciągu roku z 24,4 proc. do około 28 proc. i pod względem wolumenu grają pierwsze skrzypce na całym rynku. Oto jak zmieniły się popularne modele SUV-ów, które pojawiły się na rynku przed dwoma dekadami i są produkowane do dzisiaj.

  więcej
 • Ile kosztuje nas samochód? To zależy od płci

  Ile kosztuje nas samochód? To zależy od płci

  Kobiety nie są tak rozrzutne jak mężczyźni? Okazuje się, że tak jest w przypadku wydatków na samochód. Kobiety wydają na utrzymanie samochodu średnio dwukrotnie mniej niż mężczyźni - wynika z raportu „Polak w drodze 2.0 - wydatki kierowców", opublikowanego przez Santander Consumer Bank.

  więcej
 • Dziennie w wypadkach drogowych poszkodowanych jest 66 osób. Przyczyną jest często brak odpowiedniej edukacji kierowców

  Dziennie w wypadkach drogowych poszkodowanych jest 66 osób. Przyczyną jest często brak odpowiedniej edukacji kierowców

  Pod względem wypadków na liczbę przejechanych kilometrów i liczby ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych Polska plasuje się pod koniec europejskich rankingów. W 2016 roku w 33,5 tys. wypadków zginęło ponad 3 tys. osób. Wiele kolizji to konsekwencja słabej edukacji kierowców. Zwiększyć bezpieczeństwo na drogach pomagają nowoczesne technologie. W programie „Odpowiedzialni na drodze" wykorzystywane są symulatory jazdy, które w połączeniu z telemetrią pozwalają dobrać narzędzia szkoleniowe do zachowania konkretnego kierowcy.

  więcej
 • PZPO: jak uniknąć poślizgu na mokrej nawierzchni?

  Właściwa opona i odpowiednie ciśnienie znacząco redukują ryzyko wystąpienia aquaplaningu

 • Elektryczne samochody i nowe technologie mogą rozwiązać problemy drogowe polskich miast. Trendy wyznaczają europejskie metropolie

  Emisja spalin, niedostatek miejsc parkingowych i uciążliwe korki to największe wyzwania miast związane z ruchem drogowym. Według Carla Friedricha Eckhardta z Grupy BMW obok nowych technologii rozwiązaniem może być popularny w Europie model współużytkowania samochodów czy elektryczne pojazdy, mocno wspierane na szczeblu rządowym. Kierunki rozwoju polskim samorządom wyznaczają zachodnioeuropejskie metropolie.

 • 5 ciekawych samochodów sportowych z napędem hybrydowym

  Samochody sportowe to auta stworzone do tego, żeby się wyróżniać na drodze. Wyposażone w napęd hybrydowy coupe i kabriolety w umiejętny sposób łączą eko-technologię z osiągami. Równocześnie coraz częściej stają się nie tylko elementem personal brandingu ich właścicieli, ale również wpływają na wizerunek prowadzonych przez nich firm. Oto pięć ciekawych samochodów sportowych wyposażonych w silniki spalinowe i elektryczne.

 • Tesla odnotowała wzrost o 32%, stając się najszybciej rosnącą marką motoryzacyjną na świecie i osiągając wartość 5,9 mld USD

  Toyota zachowuje miano lidera rankingu i jest najcenniejszą marką motoryzacyjną świata w branży, która zmaga się z malejącymi marżami, nowymi koncepcjami własności i konkurencją ze strony nowych technologii

 • Skąd prąd w samochodach elektrycznych

  Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi - z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

 • Kabriolet i targa czy okno panoramiczne i szyberdach?

  Zimno, mokro i niebezpiecznie - tak kilkanaście lat temu opisywano kabriolety. Producenci współczesnych modeli praktycznie całkowicie zlikwidowali wady, z których znane były te samochody. Ze względów praktycznych nie każdy może sobie jednak pozwolić na auto ze składanym dachem. Kompromisem będzie doposażenie rodzinnego samochodu w szyberdach lub panoramiczne okno - co więcej, oba te elementy można również zamontować w samochodach używanych.

 • Mandat z zagranicy - jak zapłacić, by nie przepłacić

  Od 15 do nawet 600 euro może kosztować przekroczenie prędkości na niemieckiej drodze. Słowacy, Czesi czy Litwini także karzą kierowców bez pobłażania. Nierozważna próba uregulowania należności może sprawić, że do kwoty mandatu dojdzie pokaźna suma za przewalutowanie i prowizje. Jak się przed tym ustrzec?

1 ...5|6|7|8|9|10|11|12|13|14... 27

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter