a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Sobota, 18 sierpnia 2018
Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Motoryzacja

Co trzecia śmierć na drodze to wynik wypadku, w którym brał udział tylko jeden pojazd

Co trzecia śmierć na drodze to wynik wypadku, w którym brał udział tylko jeden pojazd

Wypadek drogowy może kojarzyć się przede wszystkim z tragiczną w skutkach kolizją, w której bierze udział dwóch lub więcej uczestników ruchu drogowego, ale okazuje się, że zdarzenia z udziałem tylko jednego pojazdu pochłaniają ogromną liczbę ofiar - wynika z raportu Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu. Aż co piąta ofiara takiego wypadku poruszała się dwukołowym pojazdem silnikowym. W grupie ryzyka znajdują się także młode osoby poniżej 25 roku życia*.

więcej
 • Najbardziej innowacyjne napędy samochodowe

  Najbardziej innowacyjne napędy samochodowe

  Jeszcze dwadzieścia kilka lat temu sprawa była prosta - na rynku były dostępne tylko samochody z silnikami spalinowymi. Wszyscy kierowcy robili to samo - wlewali do baku benzynę lub olej napędowy, które były spalane w silniku, a z rury wydechowej wylatywały spaliny. Teraz oczywiście nadal większość samochodów na drogach to auta spalinowe. Jednak jeśli chodzi o możliwości wyboru, sytuacja diametralnie się zmieniła.

  więcej
 • Rejestracje diesli w pierwszym półroczu 2017 na najniższym poziomie od 2009 roku

  Rejestracje diesli w pierwszym półroczu 2017 na najniższym poziomie od 2009 roku

  W ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. ilość rejestracji samochodów zasilanych olejem napędowym spadła w Europie o 4,3 proc. Oznacza to, że udział Diesla znajduje się obecnie na poziomie 45,3 proc. - to najgorszy wynik od 2009 roku, kiedy to udział tego rodzaju napędu wynosił 44,4 proc. - czytamy w najnowszym raporcie opublikowanym przez JATO Dynamics.

  więcej
 • Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Od aut oczekują głównie komfortu, ale i nowinek technologicznych

  Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Od aut oczekują głównie komfortu, ale i nowinek technologicznych

  W I półroczu 2017 r. w Polsce zarejestrowano blisko 250 tys. osobowych samochodów. Prawdziwy boom inwestycji drogowych w ostatnich latach oraz rosnąca zamożność społeczeństwa sprawiają, że nabywcy samochodów nie kierują się już tylko podstawowymi zaletami auta. Coraz ważniejsze jest komfortowe wyposażenie i nowinki technologiczne, które podnoszą poziom jazdy i bezpieczeństwo podróżujących.

  więcej
 • Idealne dla firmy – benzynowe hatchbacki klasy C

  Idealne dla firmy – benzynowe hatchbacki klasy C

  Według danych PZPM najpopularniejszym segmentem samochodów pozostają niezmiennie modele kompaktowe (30 procent rynku), natomiast najpopularniejszym rodzajem nadwozia - z udziałem na poziomie 32 procent - jest hatchback. Dodatkowo, najczęściej wybieranym obecnie rodzajem napędu (64,3 procent) są silniki benzynowe. Przedstawiamy zestawienie 5 benzynowych kompaktów w wersji bazowej z najczęściej wybieranym w Polsce nadwoziem.

  więcej
 • W 2040 roku po światowych ulicach może jeździć 100 mln elektrycznych samochodów. Za 10 lat ich ceny powinny zacząć się zrównywać z cenami tradycyjnych aut

  Za mniej więcej 10 lat ceny samochodów elektrycznych zaczną się zrównywać z cenami tradycyjnych aut - oceniają eksperci Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych. Obecnie tylko 12 proc. Polaków badanych przez ORPA rozważa zakup takiego auta, a główną barierą jest właśnie wysoki koszt zakupu. Dzięki spadającej cenie i niskim kosztom eksploatacji udział samochodów elektrycznych w sprzedaży do 2040 roku może jednak przekroczyć 50 proc. To szansa dla Polski, która może się stać zapleczem dla firm produkujących komponenty związane z produkcją samochodów elektrycznych.

 • Wypożyczenie auta na krótki czas alternatywą dla zakupu samochodu. Carsharing opłaca się, gdy mało jeździmy

  Carsharing, czyli krótkoterminowe wypożyczanie samochodu, pozwala skorzystać z możliwości, jakie daje auto, bez konieczności inwestowania dużych pieniędzy. Jest dobrą alternatywą dla kierowców, którzy pokonują rocznie poniżej 10 tys. kilometrów. Mieszkańcy dużych miast mają nie tylko ułatwiony dostęp do komunikacji publicznej, lecz także większe możliwości poruszania się samochodem bez konieczności kupowania go.

 • Awaria na drodze – o czym warto pamiętać?

  Awaria auta w najmniej oczekiwanym momencie może przydarzyć się każdemu. Przepisy o ruchu drogowym dokładnie regulują takie sytuacje, jednak w pierwszej chwili zdenerwowani uczestnicy zdarzenia nie myślą w sposób racjonalny. Nieodpowiednie zachowanie może stwarzać zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Jak nie popaść w paranoję i szybko przystąpić do działania? Warto przypomnieć sobie kilka podstawowych zasad.

 • Bezpieczna jazda jesienią okiem Rajdowego Mistrza

  Bezpieczeństwo - dewiza nieprzerwanie aktualna bez względu na porę roku, czy też na miejsce: czy jest to rajd, czy cywilny ruch drogowy. W szczególności istotna, kiedy zmieniają się warunki pogodowe. To właśnie po okresie wakacyjnym, kiedy zaczyna się rok szkolny i dzieci wracają do szkoły, a dorośli do pracy zauważamy pierwsze oznaki jesieni: dni stają się krótsze, szybciej zapada zmrok, częściej występują opady, liście zalegają na mokrych drogach i chodnikach. Wszystko to zmniejsza komfort poruszania się po drogach. W ramach swojej autorskiej kampanii „Bezpieczni za kółkiem" Kajetan Kajetanowicz, zawodnik LOTOS Rally Team podpowiada, jak radzić sobie z jesienną jazdą.

 • Skąd wzięła się moda na auta na minuty?

  Car sharing, czyli pożyczanie samochodu na minuty, na określony dystans stało się modne również w Polsce. Jest to bowiem atrakcyjna alternatywa dla własnego samochodu, korzystania z komunikacji miejskiej, czy roweru. Auta na minuty są już popularne na całym świecie, a i Polacy coraz bardziej się do nich przekonują. Niewątpliwie przemawia za tym kilka argumentów.

 • Burza za kierownicą

  Upalne letnie dni często kończą się gwałtowną burzą. Wnętrze samochodu jest wtedy raczej bezpiecznym miejscem, mimo to jazda w takich warunkach pogodowych może być bardzo niebezpieczna. Zagrożenie stanowią nie tylko silne wyładowania elektryczne. Równie niebezpieczny jest ulewny deszcz i silny wiatr. Trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault radzą, jak kierowca powinien zachować się w czasie nawałnicy.

 • Polacy coraz chętniej wybierają „cztery kółka” na zagraniczne wakacje

  Ponad 40 proc. Polaków, wybierając wakacje za granicą, decyduje się na wyjazd własnym autem. Jedną z głównych korzyści takiego podróżowania jest niezależność oraz swoboda w podejmowaniu decyzji o trasie przejazdu. Największe obawy budzi natomiast awaryjność samochodu. Polscy kierowcy boją się także zmęczenia za kierownicą oraz konieczności stania w długich korkach - tak wynika z raportu „Polak jedzie na wakacje", przeprowadzonego na zlecenie firmy Kongsberg Automotive.

1 ...4|5|6|7|8|9|10|11|12|13... 31

Najpopularniejsze artykuły

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter