a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Czwartek, 19 października 2017
Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Motoryzacja

5 powodów, dla których nie należy bać się polis komunikacyjnych opartych o styl jazdy kierowców

5 powodów, dla których nie należy bać się polis komunikacyjnych opartych o styl jazdy kierowców

Big Brother!, będą nas śledzić, będą przekazywać informacje policji, będziemy teraz dostawać mandaty za nieprzepisową jazdę - to komentarze kierowców, które można przeczytać pod artykułami przedstawiającymi pierwsze polisy komunikacyjne oparte o styl jazdy kierowców. A jak to wygląda w praktyce? - Te opinie to nic bardziej mylnego - przekonuje Katarzyna Wojdyła, członek zarządu LINK4, który w kwietniu, wspólnie z NaviExpert wprowadził na rynek ubezpieczenia oparte o styl jazdy. Oto 5 powodów, dla których kierowcy mogą zyskać, a nie stracić.

więcej
 • Miejskie auta ze 100-konnymi benzynowymi silnikami – przegląd polskiego rynku

  Miejskie auta ze 100-konnymi benzynowymi silnikami – przegląd polskiego rynku

  Samochody wyposażone w silnik Diesla stają się coraz mniej popularne, a ich udział na rynku globalnym - po raz pierwszy w historii - spadł w tym roku do poziomu poniżej 50 proc. Równocześnie zyskują auta napędzane silnikami benzynowymi. Sprawdzamy, ile kosztują dostępne na polskim rynku modele segmentu B zasilane 100-konnymi silnikami benzynowymi.

  więcej
 • Polacy chętnie przesiądą się do pojazdów elektrycznych?

  Polacy chętnie przesiądą się do pojazdów elektrycznych?

  Ponad 90 proc. polskich kierowców interesuje się pojazdami niskoemisyjnymi, ale tylko co 8 rozważał jego zakup w najbliższym czasie. Barierą jest zbyt wysoka cena.

  więcej
 • Ubezpieczenie samochodu – młodzi kierowcy a cena OC

  Ubezpieczenie samochodu – młodzi kierowcy a cena OC

  Młodzi kierowcy często obawiają się kosztów zakupu i późniejszej eksploatacji samochodu. Dlatego niejednokrotnie odkładają decyzję o zakupie swojego pierwszego pojazdu. Ale czy faktycznie tak jest, że młody kierowca, który dopiero co zdał egzamin na prawo jazdy, musi ponosić wysokie koszty zakupu ubezpieczenia samochodu? Czy można w jakiś sposób zaoszczędzić? Okazuje się, że jest na to kilka sposobów.

  więcej
 • Nawet do 50% mniej wypadków

  Nawet do 50% mniej wypadków

  Odcinkowy pomiar prędkości to jeden ze skutecznych sposobów na to, by skłonić kierowców do jazdy z przepisową prędkością. W Polsce system kamer monitorujących średnią prędkość działa od 2015 roku. Z badań przeprowadzonych w Norwegii wynika, że wdrożenie podobnego rozwiązania spowodowało, iż liczba ofiar śmiertelnych i osób poważnie rannych w wypadku drogowym zmniejszyła się na kontrolowanych odcinkach blisko o połowę.

  więcej
 • Koszt zakupu i użytkowania auta spalinowego i elektrycznego

  Udział samochodów z napędami elektrycznymi w firmowych flotach w Polsce pozostaje na marginalnym poziomie. Argumenty ekologiczne nie są jednak wystarczające, aby ten stan zmienić. Kluczowe w rozwoju firmowej elektromobilności jest kryterium opłacalności ekonomicznej. Z przygotowanego przez EFL na potrzeby raportu „Elektromobilność w Polsce. Perspektywy rozwoju, szanse i zagrożenia" porównania kosztów zakupu i użytkowania auta spalinowego oraz elektrycznego wynika, że sam brak akcyzy to zdecydowanie za mało. Dopiero przy zwolnieniu z podatku VAT, firmie opłaca się nabycie pojazdu EV.

 • ZABIERASZ KAJAK, ROWER LUB DESKĘ NA WAKACYJNY WYJAZD? ZWOLNIJ!

  Wielu kierowców lubi spędzać urlop na sportowo. Często wiąże się to z koniecznością przewożenia sprzętu takiego jak rower, deska windsurfingowa czy kajak, a do tego należy odpowiednio się przygotować. Trzeba wybrać sposób transportu, który nie spowoduje zagrożenia na drodze oraz nie uszkodzi samego pojazdu. Ważne jest także dostosowanie prędkości do zwiększonego oporu powietrza - zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i w celu ograniczenia zużycia paliwa.

 • 300 hybrydowych samochodów do dyspozycji warszawiaków. Wypożyczalnia w modelu carsharing może zmniejszyć korki i smog w mieście

  W Warszawie ruszyła wypożyczalnia samochodów hybrydowych w systemie carsharing. We flocie Panek CarSharing znajduje się 300 samochodów modelu Toyota Yaris Hybrid, które mają pomóc rozładować korki w mieście i przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza. Zainteresowanie usługą jeszcze przed premierą przerosło oczekiwania pomysłodawców. Ich zdaniem Polacy przekonują się do zalet takiego systemu.

 • Zanim kupisz używany samochód, czyli jak nie dać się oszukać

  Wypatrzyłeś samochód w serwisie ogłoszeniowym lub w komisie. Oczyma wyobraźni widzisz go już w swoim garażu. W emocjach nie zwracasz uwagi na stan opon, stuki w zawieszeniu, niedziałającą klimatyzację czy zatarty silnik wycieraczki. Takie błędy mogą być bardzo kosztowne. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególna uwagę, kiedy kupuje się pojazd z drugiej ręki.

 • Uważaj! Szef może kontrolować auto służbowe

  Szef może sprawdzić gdzie teraz znajduje się auto służbowe, sprawdzić czy w baku jest tyle paliwa ile wynika z faktury, a także skontrolować czy jeździmy przepisowo np. nie przekraczamy dozwolonej prędkości i to legalnie za pomocą systemów GPS. Jak wygląda granica takiej kontroli i ile rzeczywiście pracodawca może wiedzieć o podróżach autem służbowym swojego pracownika?

 • Limuzyny à la Donald Trump – przegląd polskiego rynku

  Limuzyna Donalda Trumpa jest już w Warszawie, budząc emocje nie tylko miłośników motoryzacji. Ten opancerzony samochód wyposażony jest między innymi w kamery termowizyjne, wyrzutnie granatów oraz stalowe nadwozie chroniące przed bombami. Oferowane na polskim rynku limuzyny nie mają może tak ekstremalnego wyposażenia - chociaż można je bez problemów personalizować w specjalistycznych firmach - ale oferują nie mniej luksusu. Sprawdzamy ofertę wersji „long" na polskim rynku.

 • Telemetria może zrewolucjonizować stawki ubezpieczeń OC. Kierowcy będą premiowani za bezpieczny styl jazdy

  Jeżeli właściciel auta prowadzi bezpiecznie, może otrzymać tańszą stawkę OC. Informacje o stylu jazdy nie będą jednak deklarowane przez kierowcę, a zbierane przez specjalne systemy telemetryczne i analizowane przez odpowiednie aplikacje. Telemetria znajduje coraz powszechniejsze zastosowanie w transporcie i w branży ubezpieczeń. Jej przedstawiciele oceniają, że systemy telemetryczne w ciągu kilku najbliższych lat zrewolucjonizują rynek polis komunikacyjnych i poprawią bezpieczeństwo na drogach.

1 ...4|5|6|7|8|9|10|11|12|13... 27

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter