a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Wtorek, 22 sierpnia 2017
Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Motoryzacja

Mama wie lepiej: mały człowiek w samochodzie - czyli co potrzeba do bezpiecznej i wygodnej jazdy z dzieckiem

Mama wie lepiej: mały człowiek w samochodzie - czyli co potrzeba do bezpiecznej i wygodnej jazdy z dzieckiem

Odpowiedź wydawałaby się oczywista - do bezpiecznej i wygodnej jazdy z dzieckiem potrzebny jest po prostu dobry fotelik. Tylko co to znaczy „dobry fotelik" i na co zwrócić uwagę, przy zakupie pierwszego fotelika?

więcej
 • Szkoła jazdy dla dzieci Toyoty na Targach Zabawek w Tokio

  Szkoła jazdy dla dzieci Toyoty na Targach Zabawek w Tokio

  Toyota przygotowała na targi International Tokyo Toy Show 2017 stoisko, na którym dzieci i ich rodzice będą mogli prowadzić koncepcyjne samochody Camatte. Targi trwają od 1 do 4 czerwca w centrum wystawowym Tokyo Big Sight.

  więcej
 • Słońce szkodzi kierowcom. Mogą gorzej widzieć w nocy

  Słońce szkodzi kierowcom. Mogą gorzej widzieć w nocy

  Używanie odpowiednich okularów przeciwsłonecznych nie tylko pomaga nam w czasie jazdy samochodem gdy świeci słońce. Okazuje się, że ma także wpływ na jazdę samochodem w nocy. Osoby, które nie chronią oczu w ciągu dnia mogą gorzej widzieć nocą - wynika z danych Amerykańskiego Towarzystwa Optometrii (AOA).

  więcej
 • Studenci z Politechniki Wrocławskiej budują bolid wyścigowy na wzór Formuły 1. Model weźmie udział w międzynarodowych zawodach

  Studenci z Politechniki Wrocławskiej budują bolid wyścigowy na wzór Formuły 1. Model weźmie udział w międzynarodowych zawodach

  PW Racing Team to grupa ponad 60 studentów Politechniki Wrocławskiej, pracująca nad skonstruowaniem nowego aerodynamicznego bolidu wyścigowego, przypominającego samochody Formuły 1. Konstrukcja ma wziąć udział w wielu prestiżowych zawodach, zrzeszających najlepsze uczelnie techniczne z całego świata.

  więcej
 • Benzynowe kombi segmentu C – firmowy samochód z pojemnym bagażnikiem

  Benzynowe kombi segmentu C – firmowy samochód z pojemnym bagażnikiem

  Samochody segmentu C cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością. W pierwszym kwartale 2017 roku zarejestrowano - zgodnie z raportem PZPM - ponad 37 tys. takich pojazdów. Za wynik ten odpowiadają głównie klienci flotowi, wśród których największą popularnością cieszą się auta z nadwoziem kombi, przede wszystkim ze względu większą możliwość ich praktycznego wykorzystania.

  więcej
 • Silniki Diesla emitują o 50 procent więcej zanieczyszczeń niż pokazują oficjalne dane

  Ostatni raport Międzynarodowej Rady ds. Czystego Transportu (ICCT) wykazał, że silniki zasilane olejem napędowym emitują w rzeczywistości o 50 proc. więcej szkodliwych tlenków azotu, niż można się tego spodziewać w oparciu o badania laboratoryjne.

 • Nowe auta też kradną!

  Niespełna półtora roku miało BMW X5, które padło łupem złodziei w aglomeracji śląskiej dwa tygodnie temu. Zaledwie siedem miesięcy cieszył się nowym Lexusem CT 200h mieszkaniec Krakowa, zanim pod koniec kwietnia auto zniknęło z jego posesji. Historii tego typu nie brakuje, bo przestępcy chętnie kradną nowe samochody, by sprzedać je na części.

 • 10 skrótów – czy wiesz, co znaczą?

  AVS, DRS, LDH, LKA, VGRS...? ABS - wiadomo, to obecny we wszystkich współczesnych samochodach system ułatwiający hamowanie i ograniczający możliwość poślizgu, ale co oznaczają te tajemnicze skróty? To nazwy zaawansowanych systemów wspomagających prowadzenie i zwiększających bezpieczeństwo czynne samochodów Lexus.

 • Najbardziej innowacyjne eco-samochody dla managera

  Samochody z napędem elektrycznym lub hybrydowym plug-in stają się coraz bardziej popularne również w Polsce. Kierowcy doceniają w nich nie tylko dbałość o środowisko, ale również innowacyjne systemy poprawiające wydajność układu napędowego. Oto najbardziej innowacyjne modele ładowane z gniazdka, które idealnie sprawdzą się jako wizytówka nowoczesnej firmy.

 • Najgroźniejsze nawyki polskich kierowców

  Raport Komendy Głównej Policji wskazuje, że w 2016 roku 86% wypadków na drodze wydarzyło się z winy kierowców. Najczęstszym powodem było niedostosowanie prędkości do warunków. To jednak nie jedyny z grzechów kierujących pojazdami. Wraz z Feu Vert odpowiadamy na pytanie: jakie inne nawyki mogą stać się przyczyną wypadku?

 • Przy zakupie fotelika samochodowego należy zwrócić uwagę na certyfikaty i wyniki testów zderzeniowych. 85 proc. z nich montowana jest nieprawidłowo

  Źle wykonany i nieprawidłowo dobrany fotelik samochodowy nie tylko nie zapewni dziecku komfortu, lecz także ochrony. Dlatego przy zakupie fotelika - najlepiej w sklepie stacjonarnym, a nie przez Internet - warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy ma on wszelkie niezbędne certyfikaty i czy miał wykonywane testy zderzeniowe. Koniecznie trzeba go też przymierzyć go w samochodzie i sprawdzić, czy układa się pod kątem ok. 40 stopni. Ze statystyk wynika, że 85 procent fotelików dla dzieci montowanych jest nieprawidłowo.

 • Duże polskie miasta usprawnią ruch na drogach dzięki nowym technologiom. Wzorce wyznaczają zachodnioeuropejskie metropolie

  Z inteligentnych systemów transportowych, które pozwalają usprawnić komunikację i zarządzać nią, korzysta już większość zachodnioeuropejskich metropolii. Takie projekty coraz częściej wdrażają również duże polskie miasta jak Warszawa czy Poznań. Korzyścią jest nie tylko ekologia, lecz także poprawa bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego. Wyzwaniem pozostaje integracja różnych inteligentnych systemów w skali całego miasta, tak aby usprawnić zarządzanie nim i zapewnić mieszkańcom dostęp do przydatnych informacji.

1 ...3|4|5|6|7|8|9|10|11|12... 23

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter