Wtorek, 23 maja 2017
Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Motoryzacja

Kupujemy coraz więcej nowych aut

Kupujemy coraz więcej nowych aut

416,1 tys. zarejestrowanych nowych samochodów osobowych, 59,8 tys. aut dostawczych, 26,6 tys. samochodów ciężarowych, 25,8 tys. motocykli, 23,9 tys. motorowerów oraz 2,0 tys. autobusów w całym 2016 roku. Ubiegły rok był najlepszym na polskim rynku motoryzacyjnym od 16 lat pod względem liczby zarejestrowanych nowych pojazdów. Wszystkie kategorie pojazdów, z wyjątkiem motorowerów, zanotowały dwucyfrowy wzrost. Okres ten charakteryzował się także wyższą produkcją w fabrykach ulokowanych w Polsce. Z taśm montażowych zjechało 681,8 tys. pojazdów samochodowych, co oznacza wzrost o 3,2% r/r. – pokazały wyniki raportu kwartalnego KPMG w Polsce i PZPM „Branża motoryzacyjna”, Edycja Q1/2017.

więcej
 • Jak powstaje samochód rajdowy

  Jak powstaje samochód rajdowy

  Rajdy WRC to najwyższa kategoria rywalizacji w rajdach samochodowych. Startujące w nich auta muszą być oparte na samochodach seryjnych i spełniać szereg wymagań określonych przepisami FIA. Stworzenie samochodu WRC wiąże się z wypracowaniem kompromisowych rozwiązań, pozwalających połączyć osiągi z wytrzymałością i jakością prowadzenia.

  więcej
 • Harley-Davidson® prezentuje NOWY motocykl Street Rod™

  Harley-Davidson® prezentuje NOWY motocykl Street Rod™

  W 2017 nowy Harley-Davidson® Street Rod™ nie pozwoli oderwać od siebie wzroku i na nowo wyznaczy standardy oczekiwań. Motocykl o korzeniach w platformie Street w pełni rozkwita w mieście i dostarcza porywających przeżyć.

  więcej
 • Ranking najwolniejszych polskich miast: zima 2017

  Ranking najwolniejszych polskich miast: zima 2017

  Wiosna zbliża się wielkimi krokami, dlatego – jak co roku – specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali raport podsumowujący zimowe prędkości w największych polskich miastach. Które miasto tym razem okazało się najwolniejsze, a gdzie kierowcy przyspieszyli? Zachęcamy do zapoznania się z wynikami raportu.

  więcej
 • Youngtimer i klasyk na zawody – który model wybrać?

  Youngtimer i klasyk na zawody – który model wybrać?

  Moda na stare samochody nie przemija i coraz więcej miłośników takiej motoryzacji staje się posiadaczami ciekawych, często już historycznych egzemplarzy. Wielu fanów motorsportu wykorzystuje potem swoje auta do startów w organizowanych w Polsce zawodach.

  więcej
 • Bridgestone Geneva Motor Show 2017

  Największa na świecie firma oponiarska wróciła na targi Geneva Motor Show z silnym przesłaniem innowacyjności i partnerstwa olimpijskiego. Najnowsze produkty i osiągnięcia technologiczne marki Bridgestone można obejrzeć na stoisku 6253 w hali 6.

 • Motoryzacyjni giganci coraz częściej wybierają Polskę. Będzie tysiące nowych miejsc pracy!

  1,7 miliarda euro – tyle w ubiegłym roku wyniosły nakłady inwestycyjne w projektach realizowanych przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Jednym z liderów inwestycji zagranicznych była branża motoryzacyjna. W Polsce zostały ulokowane fabryki takich międzynarodowych koncernów jak Daimler, Volkswagen czy Toyota. Znajdzie w nich pracę kilka tysięcy osób.

 • Elektryczna i cyfrowa przyszłość branży motoryzacyjnej

  Według ponad połowy przedstawicieli branży elektromobilność będzie kluczowym trendem na rynku motoryzacyjnym do 2025 r. Jak wynika z badania „Global Executive Survey 2017” przeprowadzonego przez KPMG International, aż 85 proc. menedżerów jest przekonanych, że w przyszłości większy zysk będzie można uzyskać z rozwijania cyfrowych ekosystemów. Ponad 80 proc. menedżerów z firm motoryzacyjnych uważa, że w bliskiej przyszłości nastąpi znacząca zmiana modelu biznesowego tego sektora. Cyfrowa rewolucja spowoduje także, że do 2025 r. 50 proc. indywidualnych właścicieli samochodów nie będzie chciało korzystać z auta jako właściciel.

 • Toyota C-HR postacią w świecie gry Street Fighter II

  Toyota Japonia zrobiła coś, co pokochają gracze w każdym wieku. Tym, którzy pamiętają gry z epoki Atari, Commodore i pierwszych pecetów, zakręci się łezka w oku na widok Toyoty C-HR w uniwersum gry Street Fightera II.

 • Złoty środek

  Hybryda czy samochód elektryczny? Zwolennicy aut elektrycznych wychwalają ich zalety: w ogóle nie emitują żadnych niepożądanych substancji, zamiast drogiej benzyny zużywają znacznie tańszy prąd, są doskonale ciche i ekologiczne. Pragmatycy zauważają, że mają niewielki zasięg, a ładowanie jest kłopotliwe – dlatego lepsze są hybrydy. A gdyby połączyć jedno z drugim?

 • Lexus RC F GT3 sauté

  RC F GT3 to wersja sportowego coupé Lexus RC F przygotowana przez japońskiego producenta aut luksusowych specjalne do startów w wyścigach. Już seryjne auto imponuje osiągami, można więc sobie wyobrazić, że homologowany przez FIA Lexus RC F GT3 to prawdziwa bestia na kołach. Czym różni się od pierwowzoru?

 • Przedstawiciel Toyoty pomoże stworzyć „Dolinę Krzemową” dla autonomicznych aut

  Ryan Eustice z Toyota Research Institute został wybrany do Rady Motoryzacji Przyszłości stanu Michigan. Eustice będzie odgrywał kluczową rolę w kształtowaniu regulacji stanowych dotyczących badań nad autonomicznymi samochodami. Michigan jest jednym z pierwszych stanów USA, w których samoprowadzące się pojazdy zostały dopuszczone do ruchu na drogach publicznych. Północny stan, znany z koncentracji przemysłu motoryzacyjnego, w szczególności w jego największym mieście Detroit, ma ambicję stać się międzynarodowym centrum rozwoju technologii autonomicznych pojazdów.

1 ...3|4|5|6|7|8|9|10|11|12... 16

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter