a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Piątek, 15 grudnia 2017
Imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Motoryzacja

Upały i burze - jak sobie radzić za kierownicą?

Upały i burze - jak sobie radzić za kierownicą?

Wszystko wskazuje na to, że lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Czekają nas upalne dni - temperatura sięgnie nawet ponad 30 stopni Celsjusza. Wydawać by się mogło, że nie ma na co narzekać. Jednak bardzo wysokim temperaturom towarzyszyć będą burze i grad. Dlatego warto przypomnieć: jak radzić sobie z upałami, jak poprawnie korzystać z klimatyzacji i czy to jedyny sposób na walkę z wysoką temperaturą, co jest dobre dla nas, a co dla naszego samochodu oraz co robić, gdy zaskoczy nas gwałtowna burza? Oto 7 porad, które pomogą bez szwanku przetrwać kapryśne polskie lato.

więcej
 • Polscy kierowcy największymi entuzjastami samochodów w Europie

  Polscy kierowcy największymi entuzjastami samochodów w Europie

  Polacy wyrastają na największych entuzjastów samochodów w Europie. Są zainteresowani zakupem najnowszych modeli i nie martwią się o koszty - aż 62 proc. z nich deklaruje gotowość wydania swoich oszczędności na zakup nowego samochodu. Relatywnie częściej chcą też kupować najnowsze modele aut - wynika z raportu L'Observatoire Cetelem przygotowanego przez BNP Paribas Personal Finance.

  więcej
 • Mieszkańcy Polski Południowej niewłaściwie używają fotelików samochodowych

  Mieszkańcy Polski Południowej niewłaściwie używają fotelików samochodowych

  Podobnie jak w poprzednich latach, aż 42% Polaków spędza wakacje w kraju, wybierając samochód jako środek transportu. Przewożąc swoje dzieci, większość z nas używa fotelików samochodowych, niestety większość robi to niepoprawnie. Ok. 70% mieszkańców województw Polski Południowej: dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, małopolskiego i podkarpackiego nie wie w jaki sposób stosować foteliki - pokazują badania zrealizowane na zlecenie Nest Banku.

  więcej
 • W Polsce tworzy się moda na carsharing. Tego typu usługi mogą zrewolucjonizować rynek transportu osób

  W Polsce tworzy się moda na carsharing. Tego typu usługi mogą zrewolucjonizować rynek transportu osób

  Polska jest jednym z ostatnich krajów w Europie, który na swoim rynku wprowadza usługi wypożyczenia samochodu na minuty lub godziny. Dotychczas rozwojowi tego rozwiązania nie sprzyjały ani prawo, ani inwestorzy. Dynamiczny rozwój rynku światowego zmienił podejście jednak firm i użytkowników, co zapoczątkowało rozwój carsharingu w naszym kraju.

  więcej
 • TOP10: najpopularniejsze w Polsce modele klasy premium z napędem alternatywnym

  TOP10: najpopularniejsze w Polsce modele klasy premium z napędem alternatywnym

  Jak pokazują dane YATO Dynamics, w Europie odsetek klientów, którzy w I połowie tego roku sięgnęli po auta z napędem alternatywnym, jest najwyższy w segmencie samochodów luksusowych i wynosi 9 proc. Oto dziesięć najpopularniejszych w Polsce modeli klasy premium.

  więcej
 • Manual czy automat – fakty i mity

  Odpowiedź na tytułowe pytanie to jedna z ważniejszych decyzji, którą podejmuje się przy zakupie nowego samochodu. Za wyborem manualnej lub automatycznej skrzyni biegów mogą przemawiać argumenty czysto pragmatyczne, jednak równie często motywy decyzji są subiektywne, a każde z rozwiązań ma swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników.

 • TOP5: GT - komfort i sportowe osiągi

  Sportowe dwudrzwiowe coupe klasy premium to segment, który nie poddaje się chwilowej modzie. Samochody te od lat zapewniają użytkownikowi nie tylko sportowe osiągi, ale również komfortowe warunki podróży. Każdy z oferowanych na rynku modeli ma swój styl, natomiast łączy je jedno - potężne silniki skryte pod długą maską. Oto najciekawsze modele, które można kupić również w Polsce.

 • Volkswagen podjął decyzję o produkcji elektrycznego Microbusa na bazie koncepcyjnego modelu I.D. BUZZ

  Koncepcyjny Volkswagen I.D. BUZZ został opracowany i jest rozwijany pod kątem wdrożenia go do produkcji seryjnej. Prezesi Zarządu Volkswagena i Volkswagen Samochody Użytkowe - dr Herbert Diess i dr Eckhard Scholz - ogłosili decyzję o produkcji tego modelu na Concours d'Elegance w Pebble Beach, w Kalifornii. To jedyny w swoim rodzaju konkurs samochodowej elegancji, w którym biorą udział zarówno niezwykłe samochody historyczne, jak i nowe auta koncepcyjne. „To właściwe miejsce dla I.D. BUZZ" - wyjaśnia Dr Diess. „Ten Samochód jest ważnym filarem inicjatywy Volkswagena w dziedzinie aut o napędzie elektrycznym i daje poczucie jazdy Microbusem w przyszłości".

 • Co trzecia śmierć na drodze to wynik wypadku, w którym brał udział tylko jeden pojazd

  Wypadek drogowy może kojarzyć się przede wszystkim z tragiczną w skutkach kolizją, w której bierze udział dwóch lub więcej uczestników ruchu drogowego, ale okazuje się, że zdarzenia z udziałem tylko jednego pojazdu pochłaniają ogromną liczbę ofiar - wynika z raportu Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu. Aż co piąta ofiara takiego wypadku poruszała się dwukołowym pojazdem silnikowym. W grupie ryzyka znajdują się także młode osoby poniżej 25 roku życia*.

 • Najbardziej innowacyjne napędy samochodowe

  Jeszcze dwadzieścia kilka lat temu sprawa była prosta - na rynku były dostępne tylko samochody z silnikami spalinowymi. Wszyscy kierowcy robili to samo - wlewali do baku benzynę lub olej napędowy, które były spalane w silniku, a z rury wydechowej wylatywały spaliny. Teraz oczywiście nadal większość samochodów na drogach to auta spalinowe. Jednak jeśli chodzi o możliwości wyboru, sytuacja diametralnie się zmieniła.

 • Rejestracje diesli w pierwszym półroczu 2017 na najniższym poziomie od 2009 roku

  W ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. ilość rejestracji samochodów zasilanych olejem napędowym spadła w Europie o 4,3 proc. Oznacza to, że udział Diesla znajduje się obecnie na poziomie 45,3 proc. - to najgorszy wynik od 2009 roku, kiedy to udział tego rodzaju napędu wynosił 44,4 proc. - czytamy w najnowszym raporcie opublikowanym przez JATO Dynamics.

 • Polacy kupują coraz więcej nowych samochodów. Od aut oczekują głównie komfortu, ale i nowinek technologicznych

  W I półroczu 2017 r. w Polsce zarejestrowano blisko 250 tys. osobowych samochodów. Prawdziwy boom inwestycji drogowych w ostatnich latach oraz rosnąca zamożność społeczeństwa sprawiają, że nabywcy samochodów nie kierują się już tylko podstawowymi zaletami auta. Coraz ważniejsze jest komfortowe wyposażenie i nowinki technologiczne, które podnoszą poziom jazdy i bezpieczeństwo podróżujących.

12|3|4|5|6|7|8|9|10|11... 30

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter