a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Środa, 21 marca 2018
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Motoryzacja

Kompaktowe hatchbacki do miasta - wygoda i niskie spalanie

Kompaktowe hatchbacki do miasta - wygoda i niskie spalanie

Segment C cieszy się w Polsce - wg danych PZPM - bardzo dużą popularnością. Udział rejestracji tego typu aut to 30 proc. całości. Zgodnie z danymi JATO Dynamics najczęściej wybieraną wersją tych samochodów w Europie jest odmiana 5-drzwiowa. Sprawdzamy polską ofertę 5-drzwiowych hatchbacków segmentu C z automatyczną skrzynią biegów i oszczędnymi wersjami silnikowymi kosztujących około 90 tys. zł.

więcej
 • Toyota i Mazda łączą siły w pracy nad samochodami elektrycznymi. Po 2020 roku w wyniku współpracy mają powstać akumulatory nowej generacji

  Toyota i Mazda łączą siły w pracy nad samochodami elektrycznymi. Po 2020 roku w wyniku współpracy mają powstać akumulatory nowej generacji

  Coraz większa popularność ekologicznych pojazdów sprawia, że producenci samochodów łączą siły w pracy nad ich rozwojem. Toyota i Mazda zapowiadają stworzenie pojazdów elektrycznych o zaawansowanej koncepcji łączności. W 2020 roku w wyniku tej współpracy mają powstać akumulatory nowej generacji, o szybszym czasie ładowania i zdolne do pokonywania większych dystansów. W przyszłości będzie również wykorzystywana technologia samochodów elektrycznych zasilanych wodorem.

  więcej
 • Autobusy napędzane wodorem przyszłością komunikacji miejskiej. Niebawem w Polsce mają powstać pierwsze stacje wodorowe

  Autobusy napędzane wodorem przyszłością komunikacji miejskiej. Niebawem w Polsce mają powstać pierwsze stacje wodorowe

  Już w 2018 roku w Polsce mają powstać pierwsze stacje wodorowe. Dotychczas byliśmy pod tym względem białą plamą w Europie. Eksperci podkreślają, że powstanie infrastruktury jest konieczne, by napęd wodorowy miał szansę zaistnieć. Samochody napędzane wodorem są przyszłością motoryzacji. Ze względu na krótki czas ładowania i duży zasięg wygrywają z pojazdami elektrycznymi. Powstają nie tylko samochody osobowe, lecz także autobusy. Produkcyjną wersję autobusu zasilanego ogniwami wodorowymi ma już Ursus.

  więcej
 • Wodór zmienia oblicze motoryzacji. W ten sposób napędzanych będzie nie tylko coraz więcej aut, lecz także autobusów i ciężarówek

  Wodór zmienia oblicze motoryzacji. W ten sposób napędzanych będzie nie tylko coraz więcej aut, lecz także autobusów i ciężarówek

  Łatwy do uzyskania wodór może być paliwem przyszłości. Taki napęd elektryczny zasilany wodorem - w przeciwieństwie do akumulatorów - sprawdza się nawet na długich dystansach, ponieważ ładowanie trwa kilka minut, a zasięg to ok. 700 km. Pojazdy wodorowe to nie tylko samochody osobowe, lecz także ciężarówki, autobusy czy wózki widłowe. Jak podkreślają eksperci, napęd wodorowy jest całkowicie bezpieczny. Można go pozyskać z wody, odpadów komunalnych czy węgla.

  więcej
 • Osiem piekielnie szybkich minivanów

  Osiem piekielnie szybkich minivanów

  Minivan to z założenia rodzinny samochód, który ma za zadnie przewieźć rodzinę, psa i całkiem pokaźny bagaż z punkt A do punktu B. Takie samochody nie budzą emocji wśród miłośników sportowej jazdy dwuosobowym coupe. Są jednak minivany, które mogą stanąć w szranki z większością usportowionych samochodów. Oto osiem piekielnie szybkich minivanów.

  więcej
 • 7 rzeczy, o których musisz pamiętać podczas wypadku drogowego

  Zdarzenie drogowe to stresujący moment i niestety może przydarzyć się każdemu. Kiedy mamy do czynienia z wypadkiem, a kiedy z kolizją? Europ Assistance radzi jak się zachować w takiej sytuacji i co zrobić, aby sprawnie i bezpiecznie pomóc sobie i innym.

 • Bezpieczna droga do szkoły – wiele zależy od kierowców

 • Upały i burze - jak sobie radzić za kierownicą?

  Wszystko wskazuje na to, że lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Czekają nas upalne dni - temperatura sięgnie nawet ponad 30 stopni Celsjusza. Wydawać by się mogło, że nie ma na co narzekać. Jednak bardzo wysokim temperaturom towarzyszyć będą burze i grad. Dlatego warto przypomnieć: jak radzić sobie z upałami, jak poprawnie korzystać z klimatyzacji i czy to jedyny sposób na walkę z wysoką temperaturą, co jest dobre dla nas, a co dla naszego samochodu oraz co robić, gdy zaskoczy nas gwałtowna burza? Oto 7 porad, które pomogą bez szwanku przetrwać kapryśne polskie lato.

 • Polscy kierowcy największymi entuzjastami samochodów w Europie

  Polacy wyrastają na największych entuzjastów samochodów w Europie. Są zainteresowani zakupem najnowszych modeli i nie martwią się o koszty - aż 62 proc. z nich deklaruje gotowość wydania swoich oszczędności na zakup nowego samochodu. Relatywnie częściej chcą też kupować najnowsze modele aut - wynika z raportu L'Observatoire Cetelem przygotowanego przez BNP Paribas Personal Finance.

 • Mieszkańcy Polski Południowej niewłaściwie używają fotelików samochodowych

  Podobnie jak w poprzednich latach, aż 42% Polaków spędza wakacje w kraju, wybierając samochód jako środek transportu. Przewożąc swoje dzieci, większość z nas używa fotelików samochodowych, niestety większość robi to niepoprawnie. Ok. 70% mieszkańców województw Polski Południowej: dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, małopolskiego i podkarpackiego nie wie w jaki sposób stosować foteliki - pokazują badania zrealizowane na zlecenie Nest Banku.

 • W Polsce tworzy się moda na carsharing. Tego typu usługi mogą zrewolucjonizować rynek transportu osób

  Polska jest jednym z ostatnich krajów w Europie, który na swoim rynku wprowadza usługi wypożyczenia samochodu na minuty lub godziny. Dotychczas rozwojowi tego rozwiązania nie sprzyjały ani prawo, ani inwestorzy. Dynamiczny rozwój rynku światowego zmienił podejście jednak firm i użytkowników, co zapoczątkowało rozwój carsharingu w naszym kraju.

 • TOP10: najpopularniejsze w Polsce modele klasy premium z napędem alternatywnym

  Jak pokazują dane YATO Dynamics, w Europie odsetek klientów, którzy w I połowie tego roku sięgnęli po auta z napędem alternatywnym, jest najwyższy w segmencie samochodów luksusowych i wynosi 9 proc. Oto dziesięć najpopularniejszych w Polsce modeli klasy premium.

12|3|4|5|6|7|8|9|10|11... 30

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter