Wtorek, 22 sierpnia 2017
Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Motoryzacja

PZPO: jak uniknąć poślizgu na mokrej nawierzchni?

PZPO: jak uniknąć poślizgu na mokrej nawierzchni?

Właściwa opona i odpowiednie ciśnienie znacząco redukują ryzyko wystąpienia aquaplaningu

więcej
 • Elektryczne samochody i nowe technologie mogą rozwiązać problemy drogowe polskich miast. Trendy wyznaczają europejskie metropolie

  Elektryczne samochody i nowe technologie mogą rozwiązać problemy drogowe polskich miast. Trendy wyznaczają europejskie metropolie

  Emisja spalin, niedostatek miejsc parkingowych i uciążliwe korki to największe wyzwania miast związane z ruchem drogowym. Według Carla Friedricha Eckhardta z Grupy BMW obok nowych technologii rozwiązaniem może być popularny w Europie model współużytkowania samochodów czy elektryczne pojazdy, mocno wspierane na szczeblu rządowym. Kierunki rozwoju polskim samorządom wyznaczają zachodnioeuropejskie metropolie.

  więcej
 • 5 ciekawych samochodów sportowych z napędem hybrydowym

  5 ciekawych samochodów sportowych z napędem hybrydowym

  Samochody sportowe to auta stworzone do tego, żeby się wyróżniać na drodze. Wyposażone w napęd hybrydowy coupe i kabriolety w umiejętny sposób łączą eko-technologię z osiągami. Równocześnie coraz częściej stają się nie tylko elementem personal brandingu ich właścicieli, ale również wpływają na wizerunek prowadzonych przez nich firm. Oto pięć ciekawych samochodów sportowych wyposażonych w silniki spalinowe i elektryczne.

  więcej
 • Tesla odnotowała wzrost o 32%, stając się najszybciej rosnącą marką motoryzacyjną na świecie i osiągając wartość 5,9 mld USD

  Tesla odnotowała wzrost o 32%, stając się najszybciej rosnącą marką motoryzacyjną na świecie i osiągając wartość 5,9 mld USD

  Toyota zachowuje miano lidera rankingu i jest najcenniejszą marką motoryzacyjną świata w branży, która zmaga się z malejącymi marżami, nowymi koncepcjami własności i konkurencją ze strony nowych technologii

  więcej
 • Skąd prąd w samochodach elektrycznych

  Skąd prąd w samochodach elektrycznych

  Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi - z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

  więcej
 • Kabriolet i targa czy okno panoramiczne i szyberdach?

  Zimno, mokro i niebezpiecznie - tak kilkanaście lat temu opisywano kabriolety. Producenci współczesnych modeli praktycznie całkowicie zlikwidowali wady, z których znane były te samochody. Ze względów praktycznych nie każdy może sobie jednak pozwolić na auto ze składanym dachem. Kompromisem będzie doposażenie rodzinnego samochodu w szyberdach lub panoramiczne okno - co więcej, oba te elementy można również zamontować w samochodach używanych.

 • Mandat z zagranicy - jak zapłacić, by nie przepłacić

  Od 15 do nawet 600 euro może kosztować przekroczenie prędkości na niemieckiej drodze. Słowacy, Czesi czy Litwini także karzą kierowców bez pobłażania. Nierozważna próba uregulowania należności może sprawić, że do kwoty mandatu dojdzie pokaźna suma za przewalutowanie i prowizje. Jak się przed tym ustrzec?

 • Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu? Co wziąć pod uwagę przy jego wyborze?

  Zeszłoroczne podwyżki ubezpieczeń komunikacyjnych sprawiły, że coraz więcej kierowców przykłada wagę do wyboru polisy. Przymierzając się do wykupienia ubezpieczenia, warto zwrócić uwagę na kilka czynników kształtujących wysokość składki.

 • Radio i odtwarzacz CD w samochodzie odchodzą do lamusa. Kierowcy szukają technologicznych nowinek

  Komfort i bezpieczeństwo to kluczowe cechy, którymi kierują się Polacy przy wyborze samochodu. Natomiast wnętrze auta powinno być ergonomiczne, z dużą liczbą schowków i technologicznych nowinek - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Renault. Kierowcy chcą, żeby samochód był w pełni zintegrowany ze smartfonem, wyposażony w inteligentną nawigację, dotykowe panele i umożliwiał sprawdzenie e-maila albo skorzystanie z komunikatora. Za to urządzenia takie jak radio czy odtwarzacz CD powoli odchodzą do lamusa.

 • Po co światła do jazdy dziennej?

  W nowych modelach samochodów światła do jazdy dziennej montowane są fabrycznie. A co ze starszymi autami? Ich właściciele mogą jeździć na światłach mijania, ale jest to rozwiązanie nieopłacalne. Poza tym montaż dodatkowego oświetlenia ma uzasadnienie nie tylko ekonomiczne.

 • 12 zasad oszczędnego kierowcy

  Koszty związane z posiadaniem i użytkowaniem samochodu można zmniejszyć. To nie jest trudne.

 • Autogaz ratunkiem na smog

  Dramatycznie pogarszająca się jakość powietrza w polskich miastach stanowi jasny sygnał do natychmiastowej reakcji. Warto jednak zwrócić uwagę, że za ten stan odpowiadają nie tylko zakłady przemysłowe, ale również w dużej mierze sami mieszkańcy miast. Co można zrobić, aby synonim Królowej Smogu nie przylgnął do Polski na stałe?

1|2|3|4|5|6|7|8|9|10... 23

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter