a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Czwartek, 19 kwietnia 2018
Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Motoryzacja

Problemy z pompą paliwową

Problemy z pompą paliwową

Pojazdy samochodowe są często uciążliwymi maszynami. Niekiedy dojdzie do awarii i nie możemy za nic w świecie dojść do tego, co boli w danym momencie samochód. Istnieje wiele przyczyn awarii, ponieważ zepsuć może się dosłownie wszystko.

więcej
 • Seat Leon - mocny gracz w segmencie C

  Seat Leon - mocny gracz w segmencie C

  Jak można przeczytać w definicji, segment C to auta osobowe o kompaktowej obudowie, które zapewniają wygodną jazdę kierowcy i pasażerom. Są one czymś pośrednim pomiędzy dużymi a małymi samochodami. Seat Leon może posłużyć za podręcznikowy przykład pojazdu z tej właśnie grupy.

  więcej
 • Coraz więcej kolekcjonerów samochodów zabytkowych. Co roku rynek rośnie o 30 proc.

  Coraz więcej kolekcjonerów samochodów zabytkowych. Co roku rynek rośnie o 30 proc.

  W Polsce przybywa pasjonatów zabytkowych samochodów. Coraz częściej kupujemy auta nie do codziennego użytku, ale dla przyjemności. Choć w porównaniu z krajami zachodnimi rynek jest wciąż niewielki, to dynamicznie się rozwija – nawet 30 proc. w skali roku. Popyt na takie auta będzie rósł, zwłaszcza że to również dobry sposób na inwestycje. W ciągu 10 lat ceny zabytkowych samochodów wzrosły o 456 proc.

  więcej
 • 60 proc. Polaków na wakacje wyjeżdża własnym samochodem

  60 proc. Polaków na wakacje wyjeżdża własnym samochodem

  Własny samochód to dla większości Polaków najwygodniejszy wakacyjny środek transportu. W tym roku na urlop uda się autem 60 proc. Polaków. Podróż ułatwiają aplikacje mobilne, a tych jest coraz więcej i mają coraz więcej zastosowań. W przeciwieństwie do nawigacji samochodowych można je mieć zawsze przy sobie, co ułatwia zwiedzanie.

  więcej
 • Ręczna czy automatyczna, czyli wybieramy skrzynię biegów

  Ręczna czy automatyczna, czyli wybieramy skrzynię biegów

  Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że wśród polskich kierowców manualna skrzynia biegów jest rozwiązaniem najpopularniejszym i to niezależnie od tego, czy kupujemy auto używane, czy też decydujemy się na zakup samochodu nowego. Dość ciekawy jest fakt, że wybór pomiędzy „automatem” a tradycyjną przekładnią dokonywany jest najczęściej na podstawie utrwalonego na przestrzeni lat przekonania o tym, że automatyczna skrzynia biegów jest gorsza od manualnej. Nowe samochody ze skrzyniami DSG (na przykład bardzo popularne w naszym kraju Škody) pokazują jednak bardzo dobitnie, że przekonanie to jest całkowicie błędne, a tak popularne na Zachodzie „automaty” stanowią doskonały wybór zwłaszcza dla tych kierowców, którzy chcieliby zaoszczędzić na paliwie.

  więcej
 • Czy można obniżyć składkę OC?

  Dla wielu kierowców wysokość składki OC jest zbyt wysoka. I chociaż zmuszeni są do jej opłacania, szukają sposobów na obniżenie kwoty. Czy jest to w ogóle możliwe?

 • 4 błędy popełniane przy wyborze AC

  Wielu kierowców decyduje się na wykupienie polisy AC. To słuszny wybór, zapewniający szeroką ochronę ubezpieczeniową pojazdu. Problem w tym, że wiele osób wybiera polisę autocasco zupełnie nieświadomie. Efekt? Żałują decyzji i chętnie zmieniliby ofertę na inną. Jeśli nie chcesz dołączyć do ich grona, poznaj 4 najczęściej popełniane błędy.

 • Auto na gaz – czy warto?

  Dylemat kierowców – gaz czy benzyna – ma miejsce od wielu lat i nic nie wskazuje na to, by miał on się wreszcie zakończyć. Jak to jest w końcu z tym gazem w samochodzie? Czy warto się zdecydować?

 • Jak uchronić się przed kradzieżą samochodu? Czy satelitarny system jest sposobem na złodzieja?

  Dane nie kłamią. Według szczegółowych raportów, w 2014 roku skradziono w Polsce 14 124 samochodów. Prawdą jest to, że kradnie się coraz mniej egzemplarzy, jednak wybiera się coraz lepsze i droższe modele. Czy satelitarny system ochrony pojazdów jest skuteczną metodą na złodzieja? Które modele samochodów należą do podwyższonej grupy ryzyka? Jeśli chcecie dowiedzieć się, co zrobić, żeby zabezpieczyć swój samochód, zapraszamy do lektury.

 • Najtańsze OC a odszkodowanie po stłuczce

  Nawet najbardziej ostrożny kierowca może stać się uczestnikiem kolizji drogowej. Nawet jeśli sam jeździ bezpiecznie, po drogach poruszają się też inne osoby – z różnym doświadczeniem i różnymi umiejętnościami. Wówczas wystarczy dosłownie chwila nieuwagi, by nastąpiło zderzenie. Czy w takiej sytuacji najtańsze OC wpływa na wysokość odszkodowania?

 • Wypadek samochodowy i kolizja – co robić?

  Wypadki samochodowe i kolizje zdarzają się codziennie. Nie chcemy dopuszczać do siebie myśli, że staniemy się uczestnikami kolizji lub poważniejszego wypadku, jednak jak podają dane statystyczne w 2013 roku w Polsce doszło do 35 874 wypadków drogowych i 355 943 kolizji drogowych*. Warto pamiętać o tym, że w trakcie kolizji nie mamy obowiązku wzywania Policji. Nawet z oficjalnych danych jasno wynika, że praktycznie każdego dnia ma miejsce ponad 920 rejestrowanych kolizji drogowych i ponad 98 wypadków drogowych. Nadal sądzicie, że nie ma sensu wiedzieć, jak zachować się w razie wypadku lub kolizji?

 • Auto kupowane dla działalności gospodarczej

  Jeśli posiadasz własną działalność gospodarczą i planujesz zakup auta, którego będziesz używał w pracy, to musisz znać przepisy, które Cię będą obowiązywały. Jeśli prowadzisz biznes, który jest zwolniony od podatku, to nie będziesz mógł odliczyć VAT. W sytuacji, gdy Twój nowy pojazd będzie używany przy wykonywaniu czynności ulegających opodatkowaniu, będziesz jednak w stanie odliczyć nawet cały podatek, jaki był wliczony w koszt auta.

1 ...22|23|24|25|26|27|28|29|30|31

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter