a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Poniedziałek, 24 września 2018
Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Motoryzacja

Przed podróżą w czasie upałów należy dokładnie sprawdzić stan opon i układu chłodzenia w samochodzie

Przed podróżą w czasie upałów należy dokładnie sprawdzić stan opon i układu chłodzenia w samochodzie

Podczas dużych upałów znacznie wzrasta ryzyko awarii samochodu, a tym samym możliwość wypadku. Przed długą podróżą należy więc dobrze sprawdzić stan techniczny pojazdu. Szczególną uwagę powinno się zwrócić na układ chłodzenia oraz opony. Warto zatroszczyć się także o stan wycieraczek.

więcej
 • Przy zakupie fotelika samochodowego warto zwrócić uwagę na certyfikaty. Najlepiej wybrać go w sklepie stacjonarnym

  Przy zakupie fotelika samochodowego warto zwrócić uwagę na certyfikaty. Najlepiej wybrać go w sklepie stacjonarnym

  Źle wykonany fotelik samochodowy nie tylko nie zapewni dziecku bezpieczeństwa, lecz także może mu zaszkodzić – przestrzegają producenci. Dlatego przy zakupie warto zwrócić uwagę na to, czy ma wszelkie niezbędne certyfikaty i czy miał wykonywane testy zderzeniowe. Najlepiej też na miejscu przymierzyć, czy będzie pasował. Podstawowym kryterium wyboru odpowiedniego modelu jest przede wszystkim waga dziecka.

  więcej
 • Przez kilka ostatnich dni Toruń był stolicą zabytkowych aut. Bawiło się tam 2,5 tys. właścicieli citroënów 2CV

  Przez kilka ostatnich dni Toruń był stolicą zabytkowych aut. Bawiło się tam 2,5 tys. właścicieli citroënów 2CV

  Na 21. Międzynarodowy Zlot Miłośników Citroëna 2CV przybyło kilka tysięcy kolekcjonerów i fanów starej motoryzacji z całego świata, nawet z odległej Australii. To największa taka impreza w tym roku. Takie wydarzenia to świetna okazja do promocji miasta i Polski – podkreślają organizatorzy.

  więcej
 • Ponad 2,5 tys. samochodów na Międzynarodowym Zlocie Miłośników Citroëna 2CV w Toruniu

  Ponad 2,5 tys. samochodów na Międzynarodowym Zlocie Miłośników Citroëna 2CV w Toruniu

  Już po raz 21. spotkali się miłośnicy Citroëna 2CV. Na zlot w Toruniu przybyło 2,5 tys. popularnych kaczek z 36 krajów świata. Zdaniem fanów tego modelu jest to jeden z nielicznych samochodów z duszą, nie tylko ze względu na walory techniczne, lecz także ze względu na zdolność łączenia ludzi. Hobby to przyciąga coraz więcej osób, a w Polsce, na wzór Francji czy Wielkiej Brytanii, stopniowo rozwijają się usługi z tym związane.

  więcej
 • Zamiast mandatu nagroda za przepisową jazdę. Fotoradary mogą być bardziej skuteczne

  Zamiast mandatu nagroda za przepisową jazdę. Fotoradary mogą być bardziej skuteczne

  Zaostrzanie kar dla kierowców nie przynosi tak spektakularnych efektów, na jakie liczyli prawodawcy. Eksperci przekonują, że zamiast kolejnych kar i wysokich mandatów można wypróbować system wynagradzania kierowców jeżdżących zgodnie z przepisami. Przykład Szwecji pokazuje, że wprowadzenie nagród za przepisową jazdę może spowodować, że piraci drogowi zdejmą nogę z gazu.

  więcej
 • Ponad połowa Polaków na wakacje jedzie samochodem. Przed podróżą konieczny jest kompleksowy przegląd stanu technicznego auta

  Z raportu AC Nielsen wynika, że 60 proc. Polaków, którzy wyjeżdżają na wakacyjny odpoczynek, wybiera podróż samochodem. Eksperci motoryzacyjni podkreślają jednak, że choć auto to wygodny środek transportu, to potrafi się zepsuć w najmniej odpowiednim momencie. Przed długą podróżą warto więc sprawdzić jego stan techniczny, wyposażenie i wykupić odpowiednią polisę.

 • Problemy z pompą paliwową

  Pojazdy samochodowe są często uciążliwymi maszynami. Niekiedy dojdzie do awarii i nie możemy za nic w świecie dojść do tego, co boli w danym momencie samochód. Istnieje wiele przyczyn awarii, ponieważ zepsuć może się dosłownie wszystko.

 • Seat Leon - mocny gracz w segmencie C

  Jak można przeczytać w definicji, segment C to auta osobowe o kompaktowej obudowie, które zapewniają wygodną jazdę kierowcy i pasażerom. Są one czymś pośrednim pomiędzy dużymi a małymi samochodami. Seat Leon może posłużyć za podręcznikowy przykład pojazdu z tej właśnie grupy.

 • Coraz więcej kolekcjonerów samochodów zabytkowych. Co roku rynek rośnie o 30 proc.

  W Polsce przybywa pasjonatów zabytkowych samochodów. Coraz częściej kupujemy auta nie do codziennego użytku, ale dla przyjemności. Choć w porównaniu z krajami zachodnimi rynek jest wciąż niewielki, to dynamicznie się rozwija – nawet 30 proc. w skali roku. Popyt na takie auta będzie rósł, zwłaszcza że to również dobry sposób na inwestycje. W ciągu 10 lat ceny zabytkowych samochodów wzrosły o 456 proc.

 • 60 proc. Polaków na wakacje wyjeżdża własnym samochodem

  Własny samochód to dla większości Polaków najwygodniejszy wakacyjny środek transportu. W tym roku na urlop uda się autem 60 proc. Polaków. Podróż ułatwiają aplikacje mobilne, a tych jest coraz więcej i mają coraz więcej zastosowań. W przeciwieństwie do nawigacji samochodowych można je mieć zawsze przy sobie, co ułatwia zwiedzanie.

 • Ręczna czy automatyczna, czyli wybieramy skrzynię biegów

  Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że wśród polskich kierowców manualna skrzynia biegów jest rozwiązaniem najpopularniejszym i to niezależnie od tego, czy kupujemy auto używane, czy też decydujemy się na zakup samochodu nowego. Dość ciekawy jest fakt, że wybór pomiędzy „automatem” a tradycyjną przekładnią dokonywany jest najczęściej na podstawie utrwalonego na przestrzeni lat przekonania o tym, że automatyczna skrzynia biegów jest gorsza od manualnej. Nowe samochody ze skrzyniami DSG (na przykład bardzo popularne w naszym kraju Škody) pokazują jednak bardzo dobitnie, że przekonanie to jest całkowicie błędne, a tak popularne na Zachodzie „automaty” stanowią doskonały wybór zwłaszcza dla tych kierowców, którzy chcieliby zaoszczędzić na paliwie.

 • Czy można obniżyć składkę OC?

  Dla wielu kierowców wysokość składki OC jest zbyt wysoka. I chociaż zmuszeni są do jej opłacania, szukają sposobów na obniżenie kwoty. Czy jest to w ogóle możliwe?

1 ...22|23|24|25|26|27|28|29|30|31

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter