a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Piątek, 23 marca 2018
Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Motoryzacja

Wypadek czy kolizja – o czym warto pamiętać podczas kryzysowych sytuacji na drodze.

Wypadek czy kolizja – o czym warto pamiętać podczas kryzysowych sytuacji na drodze.

Wypadek drogowy, a nawet zwykła stłuczka zawsze wiążą się z ogromnym stresem dla zaangażowanych uczestników ruchu drogowego. Pod wpływem emocji łatwo stracić głowę. Dlatego podpowiadamy, o czym musisz pamiętać, aby pomóc sobie i innym. Nie ważne, czy będziesz uczestnikiem zdarzenia, czy jego świadkiem.

więcej
 • Kto płaci za szkody CarSharingowe?

  Kto płaci za szkody CarSharingowe?

  Wiele osób boi się, że w razie rozbicia samochodu CarSharingowego ze swojej winy poniosą dolegliwe konsekwencje finansowe. Jest to jeden z częstszych powodów, dla których albo nie korzystają z usługi wcale, albo wybierają dostawców, którzy ten udział mają jak najniższy.

  więcej
 • Na co zwracać uwagę kupując samochód poleasingowy?

  Na co zwracać uwagę kupując samochód poleasingowy?

  Samochody wyprzedawane przez firmy często kuszą wyjątkowo atrakcyjnymi cenami. Opinie na ich temat bywają jednak skrajnie różne. Jeśli rozważamy kupno takiego pojazdu, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów technicznych oraz finansowych. O czym warto pamiętać, jak i od kogo kupować, aby nie żałować swojej decyzji? Jakie finansowanie auta będzie warte uwagi w przypadku samochodu poleasingowego?

  więcej
 • Sprawne hamulce gwarancją bezpieczeństwa

  Sprawne hamulce gwarancją bezpieczeństwa

  Reakcja pojazdu, który porusza się z prędkością 100 km/h, po wciśnięciu pedału hamulca powinna nastąpić po przejechaniu pięciu metrów. Kiedy jednak układ hamulcowy nie jest w pełni sprawny, cały proces może rozpocząć się zbyt późno, co naraża na niebezpieczeństwo nie tylko kierowcę i jego pasażerów, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważne są regularne przeglądy techniczne. A gdy w trakcie jazdy wystąpią niepokojące objawy auto należy jak najszybciej odstawić do mechanika.

  więcej
 • Dlaczego firmy wybierają auta z napędem alternatywnym?

  Dlaczego firmy wybierają auta z napędem alternatywnym?

  Samochód z napędem alternatywnym oznacza nie tylko niższe koszty eksploatacji, ale również - co jest nie mniej istotne - wzmacniają wizerunek firmy posiadającej flotę takich pojazdów. Dlaczego polscy przedsiębiorcy decydują się na ekologiczne napędy?

  więcej
 • PZPO: Pora zmienić opony – nie czekaj na pierwszy śnieg

  Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Moto Data[2], większość użytkowników aut dysponuje wiedzą na temat wpływu sezonowej wymiany opon na bezpieczeństwo jazdy. Jednak nadal istnieje spora grupa osób, która lekceważy konieczność posiadania ogumienia dostosowanego do warunków pogodowych. Przyjmuje się, że temperaturą graniczną dla opon sezonowych jest 7 stopni Celsjusza. Nie warto zatem czekać ani na pierwszy śnieg. Kiedy pojawia się jesienna słota, tak jak obecnie, letnie opony już tracą przyczepność. Najlepiej więc już teraz umówić się do serwisu, bo potem będzie już tylko chłodniej, a kolejki większe.

 • Co z tym parkowaniem?

  Parkowanie przy kompleksach budynków biurowych stanowi duże wyzwanie - coraz większe wraz z rozwojem rynku. Czy istnieje remedium na wieczny brak miejsc dla Twojego auta?

 • Kupujesz samochód lub motocykl – zobacz, jakie wydatki cię czekają

  Statystyki dotyczące sytuacji gospodarczej kraju wskazują na jej stabilność i stały rozwój. Bezrobocie spada, a Polacy zarabiają coraz więcej. Większe zarobki to również większy popyt na rynku dóbr i usług. Stałą, wzrostową tendencję widać wyraźnie na rynku motoryzacyjnym, a zdecydowany progres odczuwalny jest zarówno w segmencie pojazdów nowych, jak i używanych.

 • Dalsza redukcja emisji CO2 osłabia pozycję silników Diesla

  Branża motoryzacyjna nieprzerwanie dąży do obniżania emisji gazów cieplarnianych, wprowadzając coraz to nowe technologie. Przyjmuje się, że w 2021 roku wszystkie opłacalne rozwiązania stosowane w samochodach z napędem konwencjonalnym zostaną już wykorzystane. Dzisiaj wiadomo, że kończy się era diesla, a przyszłość należy do aut z napędami alternatywnymi.

 • SUV-y 4x4 segmentu D – najmocniejsze wersje napędowe

  Samochody sportowo-użytkowe w coraz większym stopniu pełnią funkcję aut na co dzień do jazdy po mieście. Jednak rasowy SUV to pojazd, który nie utracił związku z grupą aut, od których pochodzi - samochodami terenowymi. Kiedy myślimy o SUV-ach, oczekujemy od nich, że będą to przestronne, uniwersalne samochody z napędem 4x4, które poradzą sobie z wyprawą nad jezioro czy w góry z równą łatwością jak z jazdą w korku.

 • Alternatywne napędy o jakich nie słyszeliście na Classic Car Festival w Tokio

  Toyota Automobile Museum organizuje w Tokio kolejną edycję Classic Car Festival. Właściciele i miłośnicy zabytkowych aut spotkają się w Meiji Jingu Gaien Park 25 listopada. W tym roku impreza jest poświęcona różnym pomysłom na napędy samochodowe, które pojawiły się przez ponad stulecie motoryzacji.

 • Jakie auta elektryczne kupisz w Polsce?

  Najdroższy samochód elektryczny na polskim rynku kosztuje niemal milion złotych. Za najtańszy trzeba zapłacić tylko 50 tysięcy. PSPA i Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych w najnowszym raporcie sprawdzają ofertę e-pojazdów, które koncerny motoryzacyjne mają w stałej sprzedaży na polskim rynku. Internetowy katalog aut elektrycznych został udostępniony pod adresem www.elektromobilni.pl.

1|2|3|4|5|6|7|8|9|10... 30

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter