a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Środa, 15 sierpnia 2018
Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Motoryzacja

Z tymi samochodami właściciele nie chcą się rozstać

Z tymi samochodami właściciele nie chcą się rozstać

Wygląda na to, że właściciele aut Toyoty to ludzie najbardziej lojalni. Przynajmniej wobec swoich samochodów.

więcej
 • W radiowozach pojawią się terminale. Za mandat zapłacimy kartą

  W radiowozach pojawią się terminale. Za mandat zapłacimy kartą

  Trwa wyposażanie radiowozów Policji w terminale płatnicze POS. To element Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej, realizowanego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR). Od lutego już w każdym radiowozie patrolu drogowego za mandat będziemy mogli zapłacić kartą płatniczą lub Blikiem.

  więcej
 • Uważaj na drogowców zimą

  Uważaj na drogowców zimą

  Zima w pełni zagościła na polskich drogach. Służby odpowiedzialne za usuwanie jej skutków pracują pełną parą. Najbliższe tygodnie miną drogowcom na walce ze śliską nawierzchnią oraz śniegiem. Nie gwarantuje to jednak pełnego bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy. Warto również zaznaczyć, że na największe ryzyko, w tej sytuacji, narażeni są pracownicy drogowi. Z tego powodu organizatorzy akcji „Zwolnij! Pracujemy dla Ciebie", mającej na celu zmniejszenie liczby wypadków z udziałem drogowców, przypominają o czym kierowcy powinni pamiętać podczas najzimniejszej pory roku.

  więcej
 • Coraz mniej nietrzeźwych na drogach. O 10% spadła liczba ujawnionych kierowców pod wpływem

  Coraz mniej nietrzeźwych na drogach. O 10% spadła liczba ujawnionych kierowców pod wpływem

  W rok o ponad 10% zmniejszyła się liczba kierowców pod wpływem alkoholu, ujawnionych przez kontrole alkomatem. Jak pokazują policyjne statystyki, w roku 2015 było ich prawie 129 tys., rok później niecałe 116 tys., czyli o ponad 13 tysięcy mniej. Co ciekawe, rozmaite inicjatywy podejmowane na rzecz bezpiecznej jazdy pokazują, że Polacy coraz chętniej sprawdzają swoją trzeźwość.

  więcej
 • Polacy opracowują modele numeryczne głowy. Chcą stworzyć kask przyszłości i poprawić bezpieczeństwo m.in. motocyklistów

  Polacy opracowują modele numeryczne głowy. Chcą stworzyć kask przyszłości i poprawić bezpieczeństwo m.in. motocyklistów

  Urazy głowy to jedne z głównych powodów niepełnosprawności i śmierci. Co czwarty ranny w wypadkach drogowych doznaje urazów głowy. W 2016 roku w Polsce zginęły w wypadkach motocyklowych 244 osoby. Bezpieczeństwo głów w razie upadków i wypadków mogą poprawić opracowywane modele numeryczne głowy. Takie prace trwają na Politechnice Wrocławskiej. Na badania naukowcy otrzymali 1,2 mln zł, a na ich realizację mają 3 lata. Efektem ich pracy będzie kask przyszłości, który może znaleźć zastosowanie nie tylko w motoryzacji, lecz także w sporcie.

  więcej
 • Radar, lidar, kamery

 • Japońskie marki na topie rankingu niezawodności What Car?

  Magazyn What Car? ogłosił wyniki tegorocznego badania niezawodności samochodów na brytyjskim rynku. Pierwsze miejsce zajęła marka Lexus z wynikiem 92.1%. Tuż za nią znalazły się Mitsubishi (90.8%) i Toyota (89,6%). Badanie objęło 14 200 właścicieli nowych samochodów, kupionych w ciągu ostatnich 3 lat. Respondenci szczegółowo opisali awarie i usterki w swoich pojazdach oraz ich koszty i czas napraw.

 • Kuba Przygoński Driftingowym Mistrzem Polski w Toyocie GT86

  Kuba Przygoński został Driftingowym Mistrzem Polski 2017. Oficjalne wręczenie pucharu odbyło się na III Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych Warsaw Moto Show.

 • Wypadek czy kolizja – o czym warto pamiętać podczas kryzysowych sytuacji na drodze.

  Wypadek drogowy, a nawet zwykła stłuczka zawsze wiążą się z ogromnym stresem dla zaangażowanych uczestników ruchu drogowego. Pod wpływem emocji łatwo stracić głowę. Dlatego podpowiadamy, o czym musisz pamiętać, aby pomóc sobie i innym. Nie ważne, czy będziesz uczestnikiem zdarzenia, czy jego świadkiem.

 • Kto płaci za szkody CarSharingowe?

  Wiele osób boi się, że w razie rozbicia samochodu CarSharingowego ze swojej winy poniosą dolegliwe konsekwencje finansowe. Jest to jeden z częstszych powodów, dla których albo nie korzystają z usługi wcale, albo wybierają dostawców, którzy ten udział mają jak najniższy.

 • Na co zwracać uwagę kupując samochód poleasingowy?

  Samochody wyprzedawane przez firmy często kuszą wyjątkowo atrakcyjnymi cenami. Opinie na ich temat bywają jednak skrajnie różne. Jeśli rozważamy kupno takiego pojazdu, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów technicznych oraz finansowych. O czym warto pamiętać, jak i od kogo kupować, aby nie żałować swojej decyzji? Jakie finansowanie auta będzie warte uwagi w przypadku samochodu poleasingowego?

 • Sprawne hamulce gwarancją bezpieczeństwa

  Reakcja pojazdu, który porusza się z prędkością 100 km/h, po wciśnięciu pedału hamulca powinna nastąpić po przejechaniu pięciu metrów. Kiedy jednak układ hamulcowy nie jest w pełni sprawny, cały proces może rozpocząć się zbyt późno, co naraża na niebezpieczeństwo nie tylko kierowcę i jego pasażerów, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważne są regularne przeglądy techniczne. A gdy w trakcie jazdy wystąpią niepokojące objawy auto należy jak najszybciej odstawić do mechanika.

1|2|3|4|5|6|7|8|9|10... 31

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter