a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Środa, 17 stycznia 2018
Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Motoryzacja

Kupujesz samochód lub motocykl – zobacz, jakie wydatki cię czekają

Kupujesz samochód lub motocykl – zobacz, jakie wydatki cię czekają

Statystyki dotyczące sytuacji gospodarczej kraju wskazują na jej stabilność i stały rozwój. Bezrobocie spada, a Polacy zarabiają coraz więcej. Większe zarobki to również większy popyt na rynku dóbr i usług. Stałą, wzrostową tendencję widać wyraźnie na rynku motoryzacyjnym, a zdecydowany progres odczuwalny jest zarówno w segmencie pojazdów nowych, jak i używanych.

więcej
 • Dalsza redukcja emisji CO2 osłabia pozycję silników Diesla

  Dalsza redukcja emisji CO2 osłabia pozycję silników Diesla

  Branża motoryzacyjna nieprzerwanie dąży do obniżania emisji gazów cieplarnianych, wprowadzając coraz to nowe technologie. Przyjmuje się, że w 2021 roku wszystkie opłacalne rozwiązania stosowane w samochodach z napędem konwencjonalnym zostaną już wykorzystane. Dzisiaj wiadomo, że kończy się era diesla, a przyszłość należy do aut z napędami alternatywnymi.

  więcej
 • SUV-y 4x4 segmentu D – najmocniejsze wersje napędowe

  SUV-y 4x4 segmentu D – najmocniejsze wersje napędowe

  Samochody sportowo-użytkowe w coraz większym stopniu pełnią funkcję aut na co dzień do jazdy po mieście. Jednak rasowy SUV to pojazd, który nie utracił związku z grupą aut, od których pochodzi - samochodami terenowymi. Kiedy myślimy o SUV-ach, oczekujemy od nich, że będą to przestronne, uniwersalne samochody z napędem 4x4, które poradzą sobie z wyprawą nad jezioro czy w góry z równą łatwością jak z jazdą w korku.

  więcej
 • Alternatywne napędy o jakich nie słyszeliście na Classic Car Festival w Tokio

  Alternatywne napędy o jakich nie słyszeliście na Classic Car Festival w Tokio

  Toyota Automobile Museum organizuje w Tokio kolejną edycję Classic Car Festival. Właściciele i miłośnicy zabytkowych aut spotkają się w Meiji Jingu Gaien Park 25 listopada. W tym roku impreza jest poświęcona różnym pomysłom na napędy samochodowe, które pojawiły się przez ponad stulecie motoryzacji.

  więcej
 • Jakie auta elektryczne kupisz w Polsce?

  Jakie auta elektryczne kupisz w Polsce?

  Najdroższy samochód elektryczny na polskim rynku kosztuje niemal milion złotych. Za najtańszy trzeba zapłacić tylko 50 tysięcy. PSPA i Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych w najnowszym raporcie sprawdzają ofertę e-pojazdów, które koncerny motoryzacyjne mają w stałej sprzedaży na polskim rynku. Internetowy katalog aut elektrycznych został udostępniony pod adresem www.elektromobilni.pl.

  więcej
 • Zadbaj o widoczność!

  Zwłaszcza jesienią kierowca powinien zadbać o czystość szyb oraz świateł w swoim samochodzie. To czas, gdy deszcze i mgła mogą negatywnie wpływać na widoczność, a w dodatku przy kiepskiej pogodzie auto łatwiej ulega zabrudzeniu.

 • Bezpieczna jazda po zmroku

  Jesienią dni stają się coraz krótsze, dlatego kierowcy częściej prowadzą auto już po zmroku. Jazda w takich warunkach jest o wiele trudniejsza niż przy świetle dziennym, zwłaszcza w miejscach nieoświetlonych latarniami ulicznymi. Co więcej, w ubiegłym roku aż w co czwartym wypadku, który wydarzył się w porze nocnej na nieoświetlonej drodze, zginął człowiek. Trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault radzą, jak bezpiecznie poruszać się samochodem w nocy.

 • Savoir vivre na drodze, czyli jak być kulturalnym kierowcą

  Odpowiednie zachowanie na drodze ratuje ludzkie życie i zdrowie, a kulturalne prowadzenie pojazdu chroni nasz portfel przed niezaplanowanymi wydatkami. Jak pokazuje badanie Santander Consumer Banku „Polak w drodze 2.0 - wydatki kierowców"* - 33 proc. mandatów zmotoryzowani płacą właśnie za niestosowne zachowania, m.in. nieprawidłowe manewry, niewłaściwe parkowanie, czy nieustępowanie pierwszeństwa. Poniżej prezentujemy podstawowe zasady drogowej etykiety, które powinien znać każdy kulturalny kierowca.

 • „Akcja znicz 2017” – systemy bezpieczeństwa poprawiają sytuację na drogach

  Na przełomie października i listopada, z powodu uroczystości Wszystkich Świętych, tradycyjnie już zwiększy się ilość samochodów na naszych drogach. Niestety, pomimo systematycznej poprawy bezpieczeństwa, Polska nadal znajduje się na liście państw w Europie z największą całkowitą liczbą wypadków.

 • 25km/h to mało? Do 3/4 kolizji dochodzi przy mniejszej prędkości

  Pisk opon, hamowanie i... stłuczka gotowa. Do 75 procent wszystkich kolizji dochodzi przy prędkości mniejszej niż 25 km na godzinę. Niestety często takie zdarzenia mają miejsce z winy człowieka. Jak wynika z analiz Euro NCAP 38 proc. kolizji w mieście można uniknąć montując w samochodach system z funkcją awaryjnego hamowania w mieście.

 • 5 sposobów na tańsze OC.

  Chcesz płacić mniej za OC? Nie Ty jeden! Większość kierowców narzeka na coraz wyższe składki ubezpieczeniowe, dlatego każda oszczędność jest na wagę złota. Poznaj 5 sprawdzonych i całkowicie legalnych sposobów na obniżenie ceny obowiązkowej polisy od odpowiedzialności cywilnej.

 • Nie ma dnia bez skarg na polisy OC

  Stosowanie różnego rodzaju potrąceń amortyzacyjnych, przyjmowanie części alternatywnych czy zaniżanie kosztów roboczogodzin przy naprawie samochodu - kierowcy naprawiający swoje auta z polisy OC komunikacyjnego sprawcy wypadku wciąż skarżą się na niesłusznie zaniżone odszkodowania. Średnio co 30 minut do Rzecznika Finansowego wpływa jedna taka skarga.

1|2|3|4|5|6|7|8|9|10... 30

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter