a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Środa, 23 sierpnia 2017
Imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Motoryzacja

Chrapanie, a bezpieczeństwo na drodze

Chrapanie, a bezpieczeństwo na drodze

Badania wykazują, ze chrapanie podczas snu w nocy może być przyczyną senności w ciągu dnia*. A senność to także opóźnione reakcje i mikrosen, czyli chwilowa utrata świadomości – zjawiska bardzo niebezpieczne dla osoby prowadzącej pojazd. W Polsce w zeszłym roku, w wypadkach spowodowanych zmęczeniem lub zaśnięciem kierowcy, zostało rannych ponad 860 osób, a śmierć poniosło 85 osób**.

więcej
 • Nowe życie 45-letniej Toyoty Crown De Luxe

  Nowe życie 45-letniej Toyoty Crown De Luxe

  Dla tej Toyoty czas stanął w miejscu. Luksusowy sedan Toyota Crown De Luxe z 1972 roku z przebiegiem poniżej 100 tys. km przez 25 lat stał nieużywany na farmie w hrabstwie Surrey. Teraz ma nowego właściciela i przemierza ulice Surrey Hills.

  więcej
 • Kto zapłaci za szkody powstałe na skutek karambolu?

  Kto zapłaci za szkody powstałe na skutek karambolu?

  Coraz częściej słychać o wypadkach, w których uczestniczy kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt aut. W wyniku takich zdarzeń poszkodowanych jest wielu, a likwidacja poniesionych strat jest kosztowna. Podpowiadamy, jak ubiegać się o odszkodowanie w takiej sytuacji.

  więcej
 • Odwiedzając tegoroczny Salone del Mobile

  Odwiedzając tegoroczny Salone del Mobile

  Przed nami, bo już z początkiem kwietnia, jedna z najbardziej prestiżowych imprez branży wyposażenia wnętrz i designu. Milan Design Week, znany również jako Salone del Mobile, będzie miał w tym roku już 56 edycję. Jak się można domyślić, sam staż zobowiązuje.

  więcej
 • Którzy kierowcy kupują najdroższe OC

  Którzy kierowcy kupują najdroższe OC

  Nawet dwa razy więcej niż w zeszłym roku mogą zapłacić za OC kierowcy szkodowi. Na większe koszty narażeni są także mieszkańcy dużych miast oraz właściciele samochodów o określonych parametrach. Sprawdź, kto płaci najwięcej za ubezpieczenie komunikacyjne i jak można na nim zaoszczędzić.

  więcej
 • Samochody nabrały barw w Magnolia Park

  Magnolia Park przygotowała kolejną edycję Kolorowych Samochodów. – W tym roku pokazujemy wyjątkowe modele aut zaprojektowane dla kobiet, ale nie tylko. Nasza wystawa to obowiązkowy przystanek dla każdego miłośnika czterech kółek, ale także dla osób, które interesują się nowościami motoryzacyjnymi. Nie brakuje konkursów z nagrodami – mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park.

 • Co denerwuje polskich kierowców podczas zimy?

  Zima ze względu na zmienne warunki pogodowe to trudny okres dla kierowców – narzekamy przede wszystkim na znaczny spadek komfortu jazdy. Jak wynika z raportu firmy Kongsberg Automotive Pruszków „Komfort jazdy II” kierowcy najbardziej nie lubią wsiadać do zimnego pojazdu. Prawie 70 proc. badanych marzy, by ich samochody nagrzewały się jeszcze przed uruchomieniem.

 • Dynamizm plus inteligencja i przestrzeń

  Affalterbach. W nowych modelach E 63 4MATIC+ Kombi oraz E 63 S 4MATIC+ Kombi typowe dla samochodów Mercedes-AMG osiągi łączą się z wysoką użytecznością i inteligencją Klasy E. Podobnie jak w limuzynie 4-litrowy silnik V8 biturbo o mocy do 450 kW (612 KM) i w pełni zmienny napęd na obie osie AMG Performance 4MATIC+ zapewniają niezrównaną dynamikę jazdy. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 3,5 s to nowy rekord w segmencie. Równocześnie jednostka legitymuje się wzorową efektywnością – w czym zasługa m.in. montowanego standardowo systemu dezaktywacji cylindrów.

 • Co daje aktywny mechanizm różnicowy?

  Mechanizm różnicowy to nieodzowny elementem każdego samochodu. Jego zadaniem jest umożliwienie niezależnego obracania się kół osi napędzanej na zakrętach, kiedy każde z nich pokonuje inną drogę. W tej roli bardzo dobrze sprawdza się stosunkowo prosta przekładnia obiegowa – po co więc komplikować jej konstrukcję?

 • 6 nowinek technologicznych, które odmienią życie każdego kierowcy!

  Codzienne korzystanie z samochodu utożsamiane jest z wygodą i komfortem, ale rola kierowcy niejednokrotnie bywa uciążliwa. Wiedzą o tym zarówno mieszkańcy dużych miast - zmęczeni pośpiechem, korkami i problemami z parkowaniem, jak i osoby, które z różnych powodów muszą pokonywać regularnie długie, monotonne trasy. Twórcy nowinek technologicznych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wszystkich kierowców, proponując rozwiązania mające ułatwić im życie. Oto niektóre z nich.

 • LS500h – czas na kolejną premierę tego roku

  Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie odbędzie się już na początku marca. Jest to najbardziej wyczekiwana impreza motoryzacyjna w Europie, bo jest sceną dla największych premier roku. Lexus zaprezentuje LS500h, pełną hybrydę flagowego sedana.

 • Ceny OC spadły. Ile zapłacimy za ubezpieczenie?

  Za OC płaciliśmy mniej. W styczniu cena ubezpieczenia była nieco niższa, spadła o 0,7% w odniesieniu do poprzedniego miesiąca. To oznacza, że mieliśmy do czynienia z pierwszą od blisko dwóch lat obniżką cen polis OC. Czy to chwilowy trend czy ceny OC spadną?

1 ...11|12|13|14|15|16|17|18|19|20... 23

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter