a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Sobota, 20 stycznia 2018
Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Motoryzacja

Ubezpieczenie samochodu – młodzi kierowcy a cena OC

Ubezpieczenie samochodu – młodzi kierowcy a cena OC

Młodzi kierowcy często obawiają się kosztów zakupu i późniejszej eksploatacji samochodu. Dlatego niejednokrotnie odkładają decyzję o zakupie swojego pierwszego pojazdu. Ale czy faktycznie tak jest, że młody kierowca, który dopiero co zdał egzamin na prawo jazdy, musi ponosić wysokie koszty zakupu ubezpieczenia samochodu? Czy można w jakiś sposób zaoszczędzić? Okazuje się, że jest na to kilka sposobów.

więcej
 • Nawet do 50% mniej wypadków

  Nawet do 50% mniej wypadków

  Odcinkowy pomiar prędkości to jeden ze skutecznych sposobów na to, by skłonić kierowców do jazdy z przepisową prędkością. W Polsce system kamer monitorujących średnią prędkość działa od 2015 roku. Z badań przeprowadzonych w Norwegii wynika, że wdrożenie podobnego rozwiązania spowodowało, iż liczba ofiar śmiertelnych i osób poważnie rannych w wypadku drogowym zmniejszyła się na kontrolowanych odcinkach blisko o połowę.

  więcej
 • Koszt zakupu i użytkowania auta spalinowego i elektrycznego

  Koszt zakupu i użytkowania auta spalinowego i elektrycznego

  Udział samochodów z napędami elektrycznymi w firmowych flotach w Polsce pozostaje na marginalnym poziomie. Argumenty ekologiczne nie są jednak wystarczające, aby ten stan zmienić. Kluczowe w rozwoju firmowej elektromobilności jest kryterium opłacalności ekonomicznej. Z przygotowanego przez EFL na potrzeby raportu „Elektromobilność w Polsce. Perspektywy rozwoju, szanse i zagrożenia" porównania kosztów zakupu i użytkowania auta spalinowego oraz elektrycznego wynika, że sam brak akcyzy to zdecydowanie za mało. Dopiero przy zwolnieniu z podatku VAT, firmie opłaca się nabycie pojazdu EV.

  więcej
 • ZABIERASZ KAJAK, ROWER LUB DESKĘ NA WAKACYJNY WYJAZD? ZWOLNIJ!

  ZABIERASZ KAJAK, ROWER LUB DESKĘ NA WAKACYJNY WYJAZD? ZWOLNIJ!

  Wielu kierowców lubi spędzać urlop na sportowo. Często wiąże się to z koniecznością przewożenia sprzętu takiego jak rower, deska windsurfingowa czy kajak, a do tego należy odpowiednio się przygotować. Trzeba wybrać sposób transportu, który nie spowoduje zagrożenia na drodze oraz nie uszkodzi samego pojazdu. Ważne jest także dostosowanie prędkości do zwiększonego oporu powietrza - zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i w celu ograniczenia zużycia paliwa.

  więcej
 • 300 hybrydowych samochodów do dyspozycji warszawiaków. Wypożyczalnia w modelu carsharing może zmniejszyć korki i smog w mieście

  300 hybrydowych samochodów do dyspozycji warszawiaków. Wypożyczalnia w modelu carsharing może zmniejszyć korki i smog w mieście

  W Warszawie ruszyła wypożyczalnia samochodów hybrydowych w systemie carsharing. We flocie Panek CarSharing znajduje się 300 samochodów modelu Toyota Yaris Hybrid, które mają pomóc rozładować korki w mieście i przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza. Zainteresowanie usługą jeszcze przed premierą przerosło oczekiwania pomysłodawców. Ich zdaniem Polacy przekonują się do zalet takiego systemu.

  więcej
 • Zanim kupisz używany samochód, czyli jak nie dać się oszukać

  Wypatrzyłeś samochód w serwisie ogłoszeniowym lub w komisie. Oczyma wyobraźni widzisz go już w swoim garażu. W emocjach nie zwracasz uwagi na stan opon, stuki w zawieszeniu, niedziałającą klimatyzację czy zatarty silnik wycieraczki. Takie błędy mogą być bardzo kosztowne. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególna uwagę, kiedy kupuje się pojazd z drugiej ręki.

 • Uważaj! Szef może kontrolować auto służbowe

  Szef może sprawdzić gdzie teraz znajduje się auto służbowe, sprawdzić czy w baku jest tyle paliwa ile wynika z faktury, a także skontrolować czy jeździmy przepisowo np. nie przekraczamy dozwolonej prędkości i to legalnie za pomocą systemów GPS. Jak wygląda granica takiej kontroli i ile rzeczywiście pracodawca może wiedzieć o podróżach autem służbowym swojego pracownika?

 • Limuzyny à la Donald Trump – przegląd polskiego rynku

  Limuzyna Donalda Trumpa jest już w Warszawie, budząc emocje nie tylko miłośników motoryzacji. Ten opancerzony samochód wyposażony jest między innymi w kamery termowizyjne, wyrzutnie granatów oraz stalowe nadwozie chroniące przed bombami. Oferowane na polskim rynku limuzyny nie mają może tak ekstremalnego wyposażenia - chociaż można je bez problemów personalizować w specjalistycznych firmach - ale oferują nie mniej luksusu. Sprawdzamy ofertę wersji „long" na polskim rynku.

 • Telemetria może zrewolucjonizować stawki ubezpieczeń OC. Kierowcy będą premiowani za bezpieczny styl jazdy

  Jeżeli właściciel auta prowadzi bezpiecznie, może otrzymać tańszą stawkę OC. Informacje o stylu jazdy nie będą jednak deklarowane przez kierowcę, a zbierane przez specjalne systemy telemetryczne i analizowane przez odpowiednie aplikacje. Telemetria znajduje coraz powszechniejsze zastosowanie w transporcie i w branży ubezpieczeń. Jej przedstawiciele oceniają, że systemy telemetryczne w ciągu kilku najbliższych lat zrewolucjonizują rynek polis komunikacyjnych i poprawią bezpieczeństwo na drogach.

 • Co dziesiąty kierowca planuje w tym roku wymianę samochodu, głównie na używany i mniej awaryjny.

  Co dziesiąty kierowca planuje wymianę samochodu na inny - wynika z raportu „Polak w drodze 2.0 - wydatki kierowców", opublikowanego przez Santander Consumer Bank. Zdecydowana większość
  (niemal 70 proc.) zamierza kupić auto używane. Dla 15 proc. kierowców wymiana samochodu co kilka lat jest co do zasady konieczna, zaś dla co dziesiątego ma związek ze zmianą sytuacji rodzinnej.

 • Silniki wysokoprężne tracą dominację na rynkach

  Kierowcy powoli, ale systematycznie rezygnują z silników Diesla. Według Jato Dynamics udział sprzedanych w Europie nowych samochodów po raz pierwszy w historii spadł do poziomu poniżej 50 procent. Podobna sytuacja miała miejsce na rynku samochodów używanych - wg danych serwisu OTOMOTO Polacy również znacząco zmienili swoje preferencje.

 • Jak zmieniły się SUV-y na przestrzeni dwóch dekad?

  W ostatnich latach SUV-y stały się niezwykle popularnym segmentem praktycznie na każdym z rynków europejskich. Ostatnie dane pokazują, że auta z takim nadwoziem zwiększyły swój udział w ciągu roku z 24,4 proc. do około 28 proc. i pod względem wolumenu grają pierwsze skrzypce na całym rynku. Oto jak zmieniły się popularne modele SUV-ów, które pojawiły się na rynku przed dwoma dekadami i są produkowane do dzisiaj.

1 ...7|8|9|10|11|12|13|14|15|16... 30

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter