a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Sobota, 20 stycznia 2018
Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Motoryzacja

Coraz mniej nietrzeźwych na drogach. O 10% spadła liczba ujawnionych kierowców pod wpływem

Coraz mniej nietrzeźwych na drogach. O 10% spadła liczba ujawnionych kierowców pod wpływem

W rok o ponad 10% zmniejszyła się liczba kierowców pod wpływem alkoholu, ujawnionych przez kontrole alkomatem. Jak pokazują policyjne statystyki, w roku 2015 było ich prawie 129 tys., rok później niecałe 116 tys., czyli o ponad 13 tysięcy mniej. Co ciekawe, rozmaite inicjatywy podejmowane na rzecz bezpiecznej jazdy pokazują, że Polacy coraz chętniej sprawdzają swoją trzeźwość.

więcej
 • Polacy opracowują modele numeryczne głowy. Chcą stworzyć kask przyszłości i poprawić bezpieczeństwo m.in. motocyklistów

  Polacy opracowują modele numeryczne głowy. Chcą stworzyć kask przyszłości i poprawić bezpieczeństwo m.in. motocyklistów

  Urazy głowy to jedne z głównych powodów niepełnosprawności i śmierci. Co czwarty ranny w wypadkach drogowych doznaje urazów głowy. W 2016 roku w Polsce zginęły w wypadkach motocyklowych 244 osoby. Bezpieczeństwo głów w razie upadków i wypadków mogą poprawić opracowywane modele numeryczne głowy. Takie prace trwają na Politechnice Wrocławskiej. Na badania naukowcy otrzymali 1,2 mln zł, a na ich realizację mają 3 lata. Efektem ich pracy będzie kask przyszłości, który może znaleźć zastosowanie nie tylko w motoryzacji, lecz także w sporcie.

  więcej
 • Radar, lidar, kamery

  Radar, lidar, kamery

  więcej
 • Japońskie marki na topie rankingu niezawodności What Car?

  Japońskie marki na topie rankingu niezawodności What Car?

  Magazyn What Car? ogłosił wyniki tegorocznego badania niezawodności samochodów na brytyjskim rynku. Pierwsze miejsce zajęła marka Lexus z wynikiem 92.1%. Tuż za nią znalazły się Mitsubishi (90.8%) i Toyota (89,6%). Badanie objęło 14 200 właścicieli nowych samochodów, kupionych w ciągu ostatnich 3 lat. Respondenci szczegółowo opisali awarie i usterki w swoich pojazdach oraz ich koszty i czas napraw.

  więcej
 • Kuba Przygoński Driftingowym Mistrzem Polski w Toyocie GT86

  Kuba Przygoński Driftingowym Mistrzem Polski w Toyocie GT86

  Kuba Przygoński został Driftingowym Mistrzem Polski 2017. Oficjalne wręczenie pucharu odbyło się na III Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych Warsaw Moto Show.

  więcej
 • Wypadek czy kolizja – o czym warto pamiętać podczas kryzysowych sytuacji na drodze.

  Wypadek drogowy, a nawet zwykła stłuczka zawsze wiążą się z ogromnym stresem dla zaangażowanych uczestników ruchu drogowego. Pod wpływem emocji łatwo stracić głowę. Dlatego podpowiadamy, o czym musisz pamiętać, aby pomóc sobie i innym. Nie ważne, czy będziesz uczestnikiem zdarzenia, czy jego świadkiem.

 • Kto płaci za szkody CarSharingowe?

  Wiele osób boi się, że w razie rozbicia samochodu CarSharingowego ze swojej winy poniosą dolegliwe konsekwencje finansowe. Jest to jeden z częstszych powodów, dla których albo nie korzystają z usługi wcale, albo wybierają dostawców, którzy ten udział mają jak najniższy.

 • Na co zwracać uwagę kupując samochód poleasingowy?

  Samochody wyprzedawane przez firmy często kuszą wyjątkowo atrakcyjnymi cenami. Opinie na ich temat bywają jednak skrajnie różne. Jeśli rozważamy kupno takiego pojazdu, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów technicznych oraz finansowych. O czym warto pamiętać, jak i od kogo kupować, aby nie żałować swojej decyzji? Jakie finansowanie auta będzie warte uwagi w przypadku samochodu poleasingowego?

 • Sprawne hamulce gwarancją bezpieczeństwa

  Reakcja pojazdu, który porusza się z prędkością 100 km/h, po wciśnięciu pedału hamulca powinna nastąpić po przejechaniu pięciu metrów. Kiedy jednak układ hamulcowy nie jest w pełni sprawny, cały proces może rozpocząć się zbyt późno, co naraża na niebezpieczeństwo nie tylko kierowcę i jego pasażerów, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważne są regularne przeglądy techniczne. A gdy w trakcie jazdy wystąpią niepokojące objawy auto należy jak najszybciej odstawić do mechanika.

 • Dlaczego firmy wybierają auta z napędem alternatywnym?

  Samochód z napędem alternatywnym oznacza nie tylko niższe koszty eksploatacji, ale również - co jest nie mniej istotne - wzmacniają wizerunek firmy posiadającej flotę takich pojazdów. Dlaczego polscy przedsiębiorcy decydują się na ekologiczne napędy?

 • PZPO: Pora zmienić opony – nie czekaj na pierwszy śnieg

  Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Moto Data[2], większość użytkowników aut dysponuje wiedzą na temat wpływu sezonowej wymiany opon na bezpieczeństwo jazdy. Jednak nadal istnieje spora grupa osób, która lekceważy konieczność posiadania ogumienia dostosowanego do warunków pogodowych. Przyjmuje się, że temperaturą graniczną dla opon sezonowych jest 7 stopni Celsjusza. Nie warto zatem czekać ani na pierwszy śnieg. Kiedy pojawia się jesienna słota, tak jak obecnie, letnie opony już tracą przyczepność. Najlepiej więc już teraz umówić się do serwisu, bo potem będzie już tylko chłodniej, a kolejki większe.

 • Co z tym parkowaniem?

  Parkowanie przy kompleksach budynków biurowych stanowi duże wyzwanie - coraz większe wraz z rozwojem rynku. Czy istnieje remedium na wieczny brak miejsc dla Twojego auta?

1|2|3|4|5|6|7|8|9|10... 30

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter