a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Niedziela, 19 sierpnia 2018
Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Zielony listek będzie znowu obowiązkowy

2015-10-21
Zielony listek będzie znowu obowiązkowy
Kursanci spieszą się i zapisują na kursy z prawa jazdy. Dlaczego? Ponieważ od 1 stycznia 2016 roku wejdą nowe przepisy, dzięki którym świeżo upieczony kierowca będzie lepiej przygotowany do poruszania się po drodze. Na czym mają polegać?

Dodatkowe szkolenia

Przede wszystkim zdany egzamin nie będzie oznaczał, że szczęściarz, który go zdał, zamieni się od razu w pełnoprawnego kierowcę. Stanie się tak dopiero po odbyciu przez niego okresu próbnego, a także zaliczeniu dodatkowego szkolenia. Po 1 stycznia 2016 roku osoby, które zaliczyły egzamin na prawo jazdy, między czwartym a ósmym miesiącem od chwili, gdy uzyskają dokument, będą musiały obowiązkowo odbyć kurs dokształcający. Kurs będzie dotyczył bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wymagane będzie również praktyczne szkolenie w temacie zagrożeń, jakie mogą się pojawić w ruchu drogowym. Ponadto przez 8 miesięcy nowy kierowca będzie musiał jeździć samochodem oznakowanym zielonym, klonowym listkiem. W mieście będzie musiał poruszać się z maksymalną prędkością 50 km/h, poza miastem nie będzie mógł przekroczyć 80 km/h, a na autostradzie i drodze ekspresowej pojedzie z prędkością 100 km/h.

Wykroczenia surowo karane

Osoby, które w okresie próbnym dwa razy złamią przepisy ruchu drogowego, popełniając tym samym dwa wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu, będą zobowiązane do odbycia dodatkowego kursu reedukacyjnego. Kurs będzie dotyczył zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Trzecie wykroczenie albo przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu na drodze będzie się równało odebraniu prawa jazdy.

Samochód z zielonym listkiem - częstsze kontrole

Należy też się spodziewać, że pojazdy oznakowane zielonym listkiem, będą częściej kontrolowane przez funkcjonariuszy policji. Dlatego trzeba pamiętać bezwzględnie o ważnym badaniu technicznym i zmianie opon na przykład z letnich na opony zimowe. Funkcjonariusze nie będą bowiem pobłażliwi dla świeżo upieczonych kierowców, zwłaszcza, że statystyki policyjne są nieubłagane i niekorzystne dla kierowców młodych i niedoświadczonych. Wnika z nich, że najwięcej wykroczeń oraz wypadków powodują właśnie młodzi i niedoświadczeni kierowcy, którzy popisują się brawurą i nie potrafią dostosować prędkości do panujących warunków na drodze.

Materiał zewnętrzny

Tagi: kurs, kursanci, nowe przepisy, prawo jazdy

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Najpopularniejsze artykuły

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter